Отговори
# 15
  • Мнения: 141
Аз лично не съм виждала да пиемат деца с лекарства в яслата. Кихащи, кашлящи и сополиви съм виждала, но това не винаги е заразно. Ако лекарите са преценили, че детето може да ходи на ясла и са издли съответния документ - нямам нищо против.
Но, ако видя или разбера, че приемат видимо  болно дете + лекарствата му в същата минута ще се намеся и официално ще уведомя директроката, че ако не забрани подобно нарушение ще отнеса въпроса към следваща инстанция.

как може zа теб да е нормално детето да има сополи и да ходи на ясла (а то хремата се влачи , докато отшуми и не може да се стои седмици наред в къщи zа 1 сопол) но да не е нормално жените да му капнат капки zа нос ил ида му промият носа с фиz. раzтвор, zа да спи добре на обед????????????

# 16
  • Мнения: 3 506
Наистина много предъвквана тема.

В трите градини, с които имам опит досега (1 държавна и 2 частни):

- да, водят се болни деца;
- да, приемат се деца с лекарства;
- да, това не бива да се допуска, но...
- не, това не може да се предотврати.

За последното има куп причини и нито една от тях не е такава, с която може човек да се пребори. Основните две:
- няма ясна дефиниция за болест. Това, което за едно дете е сопол поради смяна на сезона / 2-3 прокашляния на ден / леко зачервено гърло без други симптоми, за друго дете е пневмония.
- много хора нямат алтернатива. Ако ти си намерила кой да ти гледа детето, можеш ли с лека ръка да осъдиш Пена, която наистина няма вариант да си спре детето от ясла за едното подсмърчане.
- (следствие) не може да се отсъди кой крив и кой прав. Прави са както тези, които се сърдят, че се допускат не-напълно-здрави деца (това е май по-ясна дефиниция). Прави са обаче и другите, според които че яслите не са за деца, които от всяко подсмърчане правят бронхит.

Така че туй-то. Човек се примирява с положението, вижда как се отразява на собствените му деца и си решава. От опит - колкото по-добре се чувстват децата в заведението, толкова по-малко боледуват. Също така с годинките положението се подобрява.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 11:40 от Maria.St

# 17
  • Мнения: 494
"Само да добавя, че под "болно" дете разбирам дете с температура, силна кашлица, отпадналост, стомашно-чревни разстройства и т.н. С лека хрема с безцветни сополи и епизодична кашлица (2-3 прокашляния на ден) и аз го водя, но това не е болест все пак, а нормални явления при смяната на сезоните. "...
 Да,напълно съм съгласна. И аз така правя. Другото е безотговорност. Но при нас нещата са както трябва, а яслата е държавна, най-обикновена. Директорката предупреди, че освен с гореупоменатите симптоми, се допускат само деца, имащи алергии, доказани при това, със специална бележка . Много съвестно ги наблюдават и се е случвало да ми се обадят още в 11 часа сутринта, защото малкият ми син имал 37, 5 Т и да го взема у нас. Връщат на входа очевидно болни деца, без изключение. Плачат(,ама наистина!) на входа родители,че нямат никаква възможност да си гледат този ден децата, които, да кажем вече се пооправят, но не са здрави (особено с антибиотик) обаче не ги пускат. Вероятно зависи от директорката и персонала, от които съм много доволна засега и смятам, че си е чист късмет.  И не че малчо не боледува-неизбежно е май, но мисля,че по-скоро се заразява от батко си, който домъква у нас вирусчета от училище (няма начин, какво да се прави Grinning)

# 18
  • Мнения: 1 172
Позволено е, да. Не съм носила лекарства на моя син, но знам, че може да се носят и ако се носят, те се дават на мед. сестра, заедно със всичките документи за болестта, рецептата и т.н.
Всеки има различни представи за болно дете. Ако му слагаме само капки за нос и според педиатърката му той може да ходи на градина  - да, бих занесла и в градината да му сложат наобяд. При по-сериозни заболявания - естествено, че не бих го оставила там. И все пак, всичко е индивидуално, не съм лекар, за да преценям болни ли са чуждите деца. Освен това режимът в нашата градина е такъв, че ако въобще засека някое детенце, то е за 1/2 минута долу. Нямам наблюдения колко "болни" по моите представи има в групата му. След като той не боледува често, вярвам, че пропусквателният режим е добър.

Като ви чета какви наблюдения имате върху децата, шкафовете им, лекарствата им, приема им и т.н. оставам с впечатление, че пада голямо моткане  на родители из вашите градини. И се чудя, а проверяват ли и родителите на входа при това положение?

# 19
  • Мнения: 14 133
Само за антиалергични съм била свидетел, но те не се броят.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  При нас е абсолютно забранено да се водят деца с лекарства.Голямата ни дъщеря имаше проблеми с очите /бяха и зачервени и подути/,нищо заразно,но трябваше да слагаме капки.От градината ни отказаха да и ги слагат.Казаха,че разбират,че не е заразно,нямат нищо против да я приемат,но капки няма да и слагат.Просто им е строго забранено да вземат каквито и да е лекарства.Не протестирах,такива са правилата. Peace

# 21
  • Мнения: 1 931
И в нашаат не приемат деца с лекарства.

# 22
  • Мнения: 46 592
Нямам никаква представа, водя я късно и не виждам другите деца Thinking
На родителската среща не е коментирано.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Изрично сме предупредени, че не се дават лекарства.
Единствено за щерката съм носила противоалергични и за тях не са ми правили проблем.

# 24
  • Мнения: 3 116
В частна ясла, да имаше болни деца и ги водеха с лекарства в градината. Лично аз съм била свидетел как една кака гони едно дете със сиропа за кашлица.

Резултата от 4 месеца изкарани на ясла, присъствени 20 дни, дни с 40 градуса температура около 20, 5 изпити антибиотика и куп лекарства. Мама и тати болнични, отпуски, баба се включва от време на време и накрая едва събрахме дни за отпуска за да заведем детето на море. Стига толкоз.

Това вече ми е първи въпрос като тръгва детето в подобно заведение и ако видя проблем просто го отписвам и си търся друго.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не съм виждала лекарства из групата, но Калина веднъж спомена, че на едно момиченце са давали лекарство  Thinking
Още на родителската среща ни беше дадено ясно да разберем, че дори деца със сополи няма да бъдат допускани, камо ли деца на лекарства. За сополите не знам доколко се спазва, но както вече писах, лекарства не съм виждала нито да оставя някой, нито да се дават. Така и трябва да бъде! И не става въпрос само за опасността едно недоизлекувано дете да зарази останалите, но и фактът, че когато детето е болно, мястото му е в къщи, а не да се мъчи в градината.

# 26
  • Мнения: 141
...
Резултата от 4 месеца изкарани на ясла, присъствени 20 дни, дни с 40 градуса температура около 20, 5 изпити антибиотика и куп лекарства. Мама и тати болнични, отпуски, баба се включва от време на време и накрая едва събрахме дни за отпуска за да заведем детето на море. Стига толкоз.

...

Реzултата при нас е от яслата 0 zаболявания със вzимане на болнични, но zа периода 2 zаболявания с болнични и двете от посещение на голям супермаркет и голяма сладкарница с доста народ (климатиzацията е zле, кихащи и подсмърчащи навсякъде около нас) . И двте индекции хвана преz дълъг уикенд (3 и 4 дена)    newsm78
Следователно преz грипния сеzон не можешда виниш яслата, че ти е болно детето, ако го водиш в супермаркета, играе с децата на площдката, пътува с градски транспорт.

# 27
  • Мнения: 2 032
Радвайте се на ограниченото си виждане, че лекарствата се дават за настинка, и че настинката е болка за умиране. 

Даже не ми се ще да се задълбавам, как детете на антибиотици, като трябва да ги пие 7 до 10 дена, не е "болно" или заразно през по-голямата част от това време. Ами ако пие анитбиотици, защото, да кажем, му забира около нокъта, или венеца, това каква опасност носи за другите деца?

Някои деца имат перманентна нужда от множество медикаменти. До края на живота си. Да ги гоним от градината ли за това.


# 28
  • Мнения: 1 800
В "нашата" ясла лекарствата са задължителни! Във всяка група има аптечен шкаф, за който всеки родител още при записване на детето на ясла носи лекарства по списък(сироп за кашлица, температуропонижаващо, капки за нос, за уши и т.н.), надписани само за неговото дете и при нужда, ако нещо свърши купува допълнително.
Искам да отбележа, че яслата е санаториална, седмична и денонощна. Такова им е изискването. Имат нощуващи деца, персоналът е медицински, директорката е лекар. Ако не е нещо сериозно, преглеждат детето в яслата, дават му лекарства своевременно, изпълняват рецепти от личен лекар. Ако преценят, че има опасност детето да зарази останалите го изолират.

# 29
  • Мнения: 3 116
...
Резултата от 4 месеца изкарани на ясла, присъствени 20 дни, дни с 40 градуса температура около 20, 5 изпити антибиотика и куп лекарства. Мама и тати болнични, отпуски, баба се включва от време на време и накрая едва събрахме дни за отпуска за да заведем детето на море. Стига толкоз.

...
Следователно преz грипния сеzон не можешда виниш яслата, че ти е болно детето, ако го водиш в супермаркета, играе с децата на площдката, пътува с градски транспорт.


Ще коментирам този отговор по следния начин:

1. Детето преди да тръгне на ясла не е боледувало въобще. Баби нямаме наблизо да помагат така че сме го мъкнали навсякъде с нас.

2. Откакто спрях детето от ясла е боледувало 2 пъти за по 1 ден и сме се лекували за тез 2 пъти с Витамин Ц.

Мисля че отговорих достатъчно добре на въпроса ти !

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт