Дали пък всички ние не бъркаме?

  • 1 315
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 722
След последната консултация, за която пуснах тема, се размислих ... и то дълбоко ... за захранването иде реч. Добре, явно прехранвам малчо /повръща адски много/, след като нямаме рефлукс, пък и наддава ... та идеята да разредя кърменията /интервалите/ с даване на сок и/или вода започва да ми се струва все по-удачна. Знам, ще кажете, че е малък, обаче дали пък не му претоварвам стомахчето с кърменето на поискване ... че той си иска бая начестичко. Освен това - другият аргумент - че детето трудно ще започне да привиква с нова храна, ако захранването се отложи ... та се питам дали всички ние не бъркаме?

# 1
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
За трудното привикване не мога да се съглася! Даже си мисля, че е по-лесно, когато детето вече може да седи, а не да се налага да му даваш храна легнало с лъжица и когато вече проявява интерес. С изключение на две грешки от моя страна (даване на сок в продължение на 2 седмици през втория месец и една седмица пюре - през четвъртия), Марти е захранен на 6 месечна възраст и много по-лесно приемаше храната, отколкото когато му давах по лъжичка пюре през 4-ти месец.

А за прехранването - мисля, че ако коремчето не е празно, бебето няма да иска да суче. Даването на сок може само да влоши положението с коликите (по мой опит). Даването на вода може само да му раздуе стомахчето, защото най-много половин час след като е пило, пак ще си иска!

# 2
Моя син го отбих отдавна /вече е на 2 години/, но от мой опит моге да кажа, че имах страхотни проблеми със захранването. Не мога да кажа каква беше причината, но започнах захранването доста по- късно, тъй като имаше малко стомашни неразположения през 4-ти месец и започнах към 6-7-ми месец. Почти никога не е ял това, което трябва, гладуваше си по-скоро или наблягаше на мляко. Отбих го към 9-ия месец. Не му бях давала биберони, за да 'не изкриви зъбите си' и сега доста съжалявам за това, защото го хранех 'при поискване' и не спазвах режим и с течение на времето разбрах, че е използвал гърдата ми като средство за успокоение и цокване по малко. После, когато започна да се храни, не спазваше режим, а когато на него му скимне и чак напоследък започва да 'влиза' в някакви граници. Може и да опира въпроса до различните деца, незнам, но до съвсем скоро беше много злояд. Замислям се за тези неща, защото очаквам второ дете и не мисля да го гледам по този начин. Може би, нещо средно между режим и свободно хранене... А Никълъс все още заспива с шишето и наскоро доста повръща след едно преяждане /сигурна съм, че беше от това, защото доста добре си хапна на вечеря, а после и редовното мляко понечи да си изпие- без него става скандал/, хем е на 2 години вече и преяжда... Но вие сте още съвсем малки, просто исках да споделя моя опит и гледна точка.

Успех!

# 3
  • Мнения: 2 534
Вече не кърмя , но още се подвизавам тук , та ще пиша и моето мнение .
Спрях да я кърмя в осмия месец , дотогава я хранех на три часа , плюс минус двадесет минути максимум . За моето си дете не съм сгрешила , наддаваше си добре , не пищеше , че е гладна през час ... Всяка майка си преценява за своето дете , аз моето го храних по график , колкото и да ми лансират храненето на повикване , не съм съгласна с него .

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
...та се питам дали всички ние не бъркаме?
Moooже... Rolling Eyes И представяш ли си - и на Изток и на Запад ще им срутим устоите, като се разнесе тази новина сензационна...а как само ще им се вдигне реномето на българските педиатри за тази иновация!...
Ако честно - не, не вярвам, че толкова милиони хора по света могат да грешат, а само бг-педиатрите да знаят къде е ключа от палатката.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз за себе си нямам никакви съмнения.Но ти щом имаш, пробвай и другия начин, може пък по - да ви понесе newsm78

# 6
  • Мнения: 7 837
Захранвам от 4 дни и засега чувствам, че съм права. Не съжалявам, че изчаках.
Водя се от Самуил, а той определено знае какво иска  Simple Smile

Направи това, което сметнеш за добре. Никой няма да ти посипе главата с пепел.
Успех  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 488
Аз мога да споделя моя опит, който за щастие показва, че не бъркаме, а всичко си върви наред, ако се следват желанията на детето.
За захранването определено мисля, че детето наистина само показва кога има нужда от нова храна, при някои това става и по-рано от навършване на 6-ия месец, например на 5, други пък може и до 7 да не искат твърда храна, но горе-долу границите са такива.
За мен тъпкането на едномесечно или двумесечно бебе със сокове и пюрета си е чисто изнасилване, простете за израза, ако ви се вижда прекален. Е, научават се дечицата, отнемайкъде и лъжицата приемат, но това само води до повече проблеми. Съдя по примерите около мен - всичките ми познати майки имат злояди деца или ако не точно злояди, то такива които си избират храната, и познайте какво предпочитат - сладкото. Да не ви казвам, как бебе на 7-8 месеца ръфа вафли, вие ги знаете тези случаи.... А иначе като видят манджата, пфу, плюят като за световно!
При нас нещата си станаха съвсем естествено, в началото се чудеше какво е това, дето му влиза в устата, но пък досега вече 4 месеца откакто съм захранила, нищо не ми е отказал! Е, ще кажете, ящно си е детето. Вярно има деца и деца, както всички знаем, но мисля, че подхода с късното захранване ще донесе до повече успехи и то дълготрайни, при по-голям брой деца.
Относно прехранването. Възможно е наистина да суче твърде много, защото не си задоволява сукателния рефлекс и постоянно търси цицата. Може да звучи еретично, но мисля, че е добре в този случай да му даваш биберон-залъгалка, щом повръща толкова, явно наистина преяжда. А идеята със соковете и водата определено не е добра, защото пак ще му е пълен корема, и пак ще ти повръща, само че сокове и вода  Wink
На тази възраст не мисля, че има опасност да се откаже от цицата чрез биба, а и ясно вече си личи кога е гладно. Тоест може да го кърмиш например на час и половина - два, през останалото време ако не спи и мрънка, даваш биберона. Успех ти пожелавам и не се отказвай, ще видиш, резултатите ще дойдат и ще се радваш после!

# 8
  • Мнения: 3 550
Знаеш ли, и аз съм се питала за това? Някак искам да намеря равновесие между моите желания за отглеждане на жабчето и тези на педиатърката. Стигнах до извода, че старите схеми на захранване не отговарят на хилядолетната практика за отглеждане на деца. Как е било в древността, когато не е имало часовници, шишета, биберони, съвременни глезотии и се е живяло много по-естествено? Кърмачката е на нивата. Няма часовник за спазване на график. Кърми щом писне детето. Едва ли и е хрумвало да му дава вода, камо ли да му изцежда ябълков сок, защото това само би я затруднило. Детето сигурно е прояждало храната на възрастните, когато е готово за това (не разбирам, но сигурно след 6-8 месечна възраст или по-късно). Е, не мога да предположа с какво са започвали, дали са отчитали тая или оная храна като алерген, а и дали тогава е имало алергии .......... Увлякох се, но май схващаш мисълта ми. Съвременните схеми, за които прочетох тук много повече отговарят на онзи естествен и по-близък до природните дадености процес, по който от хилядолетия са гледани деца и са ставали хора.

# 9
  • Мнения: 2 323
Хайде и аз да се изкажа, като един специалист по кърменето вече Laughingшегувам се
относно кърменето на поискване- в началото се случва да кърмиш по 1000 пъти, защото освен да изсуче мляко за да се нахрани, детето се успокоява-когато Йоанна имаше зверски колики и си мислех, че Аз ще пукна, какво остава за горкото дете, само сукането ни помагаше-то в един момент става само стоене на гърдата, но щом и е добре съм доволна и аз. Сега вече си поисква на 3-4 ч. сама, първите дни, въпреки жълтеницата, понеже знаех само за храненето на 3ч, беше рев и аз се чудех какво да правя Cry
Така че не е съвсем безрежимно това ,,на поискване,,
това е моят опит.......

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Има много само кърмени бебета, които качват 1,200-1,600 първия месец. Това, че сте качили 1 кг със сигурност не е прекалено, а е точно колкото трябва, даже спокоино може малко отгоре.
Това, че повръща, е често свързано с бързото и лакомото ядене и оттук с прехранването. Ако мислиш, че стомахчето му не си почива достатъчно въведе плавни режими на кърмене-например през 2,5 или 3 часа. Със сигурност мога да те уверя, че колкото повече пораствате ,толкова по-големи интервали ще се опитва да прави.  
Аз почнах да захранвам на 5,5 месеца. Единственото, което промених е, че започнах да спазвам горе долу времето за хранене, защото ако предлагам на поискване, може точно за пюрето да не е гладна. Сега вече се храним горе долу на 4 часа.Понякога се кърмим и по-честичко, обаче в часовете, в които няма твърда храна.
Имаше някои дни, когато плачех, защото не искаша да яде пюрето. Оказа се, че грешката е в мен-аз й го давам, когато тя не е гладна и затова се мръщи. Сега вече нямаме проблем.

# 11
  • Мнения: 6 243
Детето сигурно е прояждало храната на възрастните, когато е готово за това (не разбирам, но сигурно след 6-8 месечна възраст или по-късно).
малко офф - нали сте чували израза "Дунавчо прояде". Обикновено го използваме за някой злоядко, който се е предал и е изял най-сетне за радост на цялата фамилия три залъка.  произхода е друг: през някоя от войните една нещастна женичка писала на мъжа си, който бил на фронта в писмо за несгодите си - това и това. И в тоя дух - че и Дунавчо прояде Sad. Демек, вече не му стига яденето от цицата, та се налага да храня и него на софрата, а това е още едно гърло. Е, това дали е станало когато Дунавчо е ил на 40 дена и да е проял прясно изцеден сок от магданоз и пюре от адокадо? Подозирам, че с боб са го хранили.

Моя опит от двете системи - приложени на двете деца е твърдо за късното захранване и изключителното кърмене поне до 6 месеца. (Захраних я тогава, защото тръгнах на работа, а исках аз да го направя, но инак бих се помотала още месец.) Всички негативи на т. нар. ранно захранване сме ги изпитали на гърба на сина ми, а педиатърката намира и запека, и разстройството, и обривите, за нещо, което е в реда на нещата. Всички тези неща се лекуват, нали? И понижения имунитет се повишава с помощта на имуностимулатори, и кортикостероидите са нещо чудесно... Макар че вместо да ги лекуваме, можем да ги избегнем.

# 12
  • Мнения: 3 550
Така че не е съвсем безрежимно това ,,на поискване,,
това е моят опит.......
Да, аз също забелязах, че в началото ядеше съвсем хаотично, а към края на 1-вия месец започна да си иска на около 3 часа. Може би след време ще иска на 3,5 часа или на 4 часа и може би ще се впишем в графика на педиатърката. А и да не се впишем, не е болка за умиране.

# 13
  • Мнения: 790
Аз  съм от мамите с фалстарт в кърменето т.е. през първия месец спазвах бг схемата- поради невежество, поради факта, че вместо да се интересувам хойках по кафета и четях каквото съм изпуснала на Гришъм; поради убеждението, че като родя ще има педиатър,който да ме съветва за всичко ит.н. Та по тази причина мога да направя сравнение. Марти връщаше мляко непрекъснато и качваше по 1 200 на месец през първото тримесечие.Когато го хранех на 3 часа през първия месец пак връщаше и то доста. Ако давах чай против колики между храненията - връщаше чай.  След като преминахме на свободен режим пак връщаше, но по-малко. Оправи се от самосебе си към 5 месец  ПРЕДИ ДА БЪДЕ ЗАХРАНЕН ! Захранването ни върви добре - приема почти всичко и пита за още.
Постъпи както мислиш, че е най-добре за бебето и за теб. Успех ти желая!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Момичетата са казали повечето неща,аз бих допълнила само това - за мен изглежда много по-естествено да дам твърда храна,когато тя вече протяга ръчичка и може да си слага неща в устата,а не да се боря с нея на етап,когато избутва упорито с езиче навън всичко,което се опитвам да й натъпча в устата.Баткото е захранен по бг-схемата - и макар да беше лакомник голям,първоначално просто плюеше и пищеше,избутваше всичко от устата си и се наложи да спра за 1-2 седмици,преди да подновя опитите - т.е. е проял пюретата към 4-месечен (най-ранната възраст за захранване,която се препоръчва).Не обичаше плодови пюрета и сок,но това бяха единствените неща,които не ядеше - всичко друго омиташе без протести.
С беба още не съм започнала да я захранвам - за момента само съм й давала да посмуче парченце ябълка или банан,за да опита - не възразява хич,а се облизва лакомо,така че силно не вярвам да има проблеми Grinning
А относно нещата,които те тревожат теб - разсъди логично.Кога е по-вероятно да повърне едно бебе - когато поема по-малки количества мляко по-начесто и сучейки лениво,защото не е прегладняло - или когато е чакало безкрайно да минат 3ч,мрънкало е и е ревало от глад,при което се е нагълтало с въздух и после се нахвърлило лакомо на гърдата да се налапа бързо до пръсване?Рефлуксът е физиологичен и се израства докъм 6-тия месец обикновено - така че това ще мине.Ако мислиш,че коликите са от постоянното сучене или от прехранване,защото бебо иска да суче за успокоение на болките,а не от глад - има много просто решение - предлагай само едната гърда в продължение на 3ч,тя ще е почти празна и ще пуска по мъничко,колкото да го позалъже,без да го прехрани - така няма да се налага да му ограничаваш сученето.Да ти кажа,че сученето на бибата хич няма същия или дори приблизителен ефект - давам биба,откакто беба е станала на 6 седмици и макар че я приема,не се успокоява и от нея (тя и на гърдата не се кроти,но това е друга тема) - обаче не пречи и с биба да пробваш.
Естествено,решенията как ще гледаш бебе си ги взимаш ти - това са само някои предложения Grinning

# 15
  • Мнения: 350
Знаеш ли, и аз съм се питала за това? .......Съвременните схеми, за които прочетох тук много повече отговарят на онзи естествен и по-близък до природните дадености процес, по който от хилядолетия са гледани деца и са ставали хора.

Много добре казано! И аз съм се чудила защо така сме се отделили от приридата. Отговор ми даде една моя леля, вече много възрастна. ТЯ е родила 1965г. и е кърмила до 1,5год. Отбила е под обществен натиск, защото "много селско туй кърмене".

Да, навремето хорицата като започнали да се гражданеят и решили, че "кърменето не е градско, а селско занимание - за жените по нивите"....
А лекарите и те търсели нови подходи да си оправдаят заплатите........Как така неуките селянки да знаят по-добре от тях "учените"?


Та така..........

# 16
  • Мнения: 1 722
Мили мами, зададох този въпрос, защото съм страшно объркана. Както може би знаете давах след 40-я ден 5 дни сок от ябълка - по 1, 2 и т.н лъжички ... после по съвет на мамите от форума го спрях. Сега след критикатата на 2-та консултация пак дадох 2 поредни дни по 1 лъжичка, но за разлика от предния месец, сега бебо ги повърна. Всички около мен ме критикуват за НЕзахранването - вкл. мъж, свекърва и т.н. и ми е много трудно да разбера дали няма да навредя на детето си. Наистина на Запад е прието това, но каква е гаранцията, че американските или западноевропейските деца са по-здрави от българските. Знам, и на мен ми стои по-естествено малкото бебе да бъде единствено кърмено, интуицията ми подсказва да не давам нищо друго, но ... все пак питанката си остава в душата ми.

# 17
  • Мнения: 2 534
Ясно от къде идва проблема , нямаш подкрепата на семейството  Thinking
Направи нещо по въпроса , поговори със съпруга си и ако го убедиш да застане на твоя страна , всичко ще бъде наред .  Laughing

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как е възможно да му навредиш по някакъв начин,давайки му това,което природата е изобретила като храна за него newsm78
А и погледни препоръките за захранване - толкова ужасно различни са в различните страни - едни казват да се захранва от 3-месечни,други - от 4,трети - от 6.Едните - да се почне със сок,другите - с плодово пюре,трети - със зеленчуково,четвърти - с каша.Т.е. - не съществува един-единствен,правилен и верен начин за захранване,който да осигурява здрави деца.(Но пък рисковете от ранното захранване са добре известни и съпоставени с факта колко намаляват при по-късното е решаващ фактор поне за мен).Единственото,което е сигурно в разните практики за захранване,е че във всичките системи 6-тия месец е границата,в която трябва да се започне даване на допълнителна храна - едва след това е възможно да се появят сериозни дефицити (друг е въпросът,че има бебета,които се захранват и още по-късно,защото отказват други храни или по различни медицински причини и си се развиват нормално - но е общоприето,че към 6-тия месец действително е необходимо да се дава и друго освен кърма).Така че до 6-тия месец можеш спокойно да си живееш без никакво чувство за вина и съмнения Laughing

# 19
  • Мнения: 3 926
Малко ОФФ за "праисторическото захранване" Wink От прабаба знам, че са захранвали децата с брашнена кашица (ама нали се сещате какво е било брашното), както и с хляб, натопен във водица. Това е ставало след като поникнат зъбките - когато детето поема лъжичка Simple Smile И бъдете сигурни, че са прояждали ябълки едва, когато са можели сами да си ги ръбат Wink И прясно доено мляко са давали, както и квасено, но пак доста по-късно. И са гледали да е козе, че било по-чисто животното - абе селски хора, ама природата ги е научила Simple Smile

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
Наистина на Запад е прието това, но каква е гаранцията, че американските или западноевропейските деца са по-здрави от българските.
Не само за запад - и в Източна Европа, както и в Азия е така. Горе-долу май само тук сме останали така, но вярвам, че до няколко години и това ще се промени.

# 21
  • Мнения: 516
Мили мами, зададох този въпрос, защото съм страшно объркана. Както може би знаете давах след 40-я ден 5 дни сок от ябълка - по 1, 2 и т.н лъжички ... после по съвет на мамите от форума го спрях. Сега след критикатата на 2-та консултация пак дадох 2 поредни дни по 1 лъжичка, но за разлика от предния месец, сега бебо ги повърна. Всички около мен ме критикуват за НЕзахранването - вкл. мъж, свекърва и т.н. и ми е много трудно да разбера дали няма да навредя на детето си. Наистина на Запад е прието това, но каква е гаранцията, че американските или западноевропейските деца са по-здрави от българските. Знам, и на мен ми стои по-естествено малкото бебе да бъде единствено кърмено, интуицията ми подсказва да не давам нищо друго, но ... все пак питанката си остава в душата ми.
Следвай интуицията си.Няма да навредиш на бебето,казвам ти го от собствен опит,както са споделили  с теб и много други мами.Критики винаги ще срещаш,важното е да се нау4иш да отстояваш позициите си,защото ти правиш най-доброто за детето си .
Аз опитах захранване на 5.5м,но веднага разбрах,4е синът ми не е готов.До тогава,а и месец след това ,беше само на кърма.Мога да твърдя,4е детето ми прояви по-сериозен интерес към твърдата храна едва в края на седми месец.През шестият месец,когато се взима кръв и урина на бебето,изследванията ни бяха перфектни,без да сме консумирали,каквото и да било освен кърма.Даже едва сега след въвеждане на зелен4уковите пюрета,запо4нахме да пием  и по малко вода.Разбира се,4е всяко дете е индивидуално,но съм сигурна,4е по никакъв на4ин няма да навредиш на детето си,ако из4акаш то да ти покаже,кога е готово за захранване. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 952
Анита, следвай инстинкта си и се води по бебето. То знае най-добре, какво му е необходимо. Нормално е да се двоумиш не само за храненето, но и за много други неща, свързани с бебето. Със сигурност за бебто е добре да бъде захранено по-късно. Относно интервалите м/у храненията при всяко дете, а май и възрастен, те са индивидуални. Някои деца предпочитат дълги месеци да сучат по малко и начесто. Други отрано разреждат интервалите. Моето мнение е, че ти и бебето ще се чувствате най-добре, ако го кърмиш до шестия месец толкова често, колкото то има нужда. Не е по-лесно да разнасяш мрънкащо бебе с биберон в устата, защото му е рано за хранене. От шест навършени месеца, ако детето е готово режимът слага ред в живота и постепенно цялото семейство се завръща към нормалния ритъм. Това е моята логика, има майки, които предпочитат по-дълго да кърмят на поискване, но предполагам те са и по-търпеливи от мен  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 768
Мили мами, зададох този въпрос, защото съм страшно объркана. Както може би знаете давах след 40-я ден 5 дни сок от ябълка - по 1, 2 и т.н лъжички ... после по съвет на мамите от форума го спрях. Сега след критикатата на 2-та консултация пак дадох 2 поредни дни по 1 лъжичка, но за разлика от предния месец, сега бебо ги повърна. Всички около мен ме критикуват за НЕзахранването - вкл. мъж, свекърва и т.н. и ми е много трудно да разбера дали няма да навредя на детето си. Наистина на Запад е прието това, но каква е гаранцията, че американските или западноевропейските деца са по-здрави от българските. Знам, и на мен ми стои по-естествено малкото бебе да бъде единствено кърмено, интуицията ми подсказва да не давам нищо друго, но ... все пак питанката си остава в душата ми.
Следвай интуицията си.Няма да навредиш на бебето,казвам ти го от собствен опит,както са споделили  с теб и много други мами.Критики винаги ще срещаш,важното е да се нау4иш да отстояваш позициите си,защото ти правиш най-доброто за детето си .
Аз опитах захранване на 5.5м,но веднага разбрах,4е синът ми не е готов.До тогава,а и месец след това ,беше само на кърма.Мога да твърдя,4е детето ми прояви по-сериозен интерес към твърдата храна едва в края на седми месец.През шестият месец,когато се взима кръв и урина на бебето,изследванията ни бяха перфектни,без да сме консумирали,каквото и да било освен кърма.Даже едва сега след въвеждане на зелен4уковите пюрета,запо4нахме да пием  и по малко вода.Разбира се,4е всяко дете е индивидуално,но съм сигурна,4е по никакъв на4ин няма да навредиш на детето си,ако из4акаш то да ти покаже,кога е готово за захранване. Simple Smile

Моя приятелка се занимаваше сьс статистика за заболеваемостта и смьртността в Бьлгария в международен институт тук. Данните са :
3 пьти по голяма смьртност на децата в Бьлгария и толкова по-голяма заболеваемост в сравненеи сьс Западна Европа. По близко сме до третия свят отколкото до цивилизованите страни по статистически данни. Данните за последните 15 години. Извода си направи сама кой е прав.
Точно това е периода когато масово спряха да кьрмят жените и започнаха да употребяват модерните изкуствени млека и т.н.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 831
3 пьти по голяма смьртност на децата в Бьлгария и толкова по-голяма заболеваемост в сравненеи сьс Западна Европа. .... Данните за последните 15 години.
Ружа, ти направо ме плашиш!

# 25
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Моят опит е почти същия като твоя. Опитах в началото да давам на Вики да цока на поискване и резултатът беше същият - повръщаше, затова много бързо се отказах и минахме на режим. Всъщност режимът ни никога не е бил твърд, но гледах да си спазваме някакви часови граници през деня, а през нощта сме били винаги на поискване. НО, и това не оправи нещата, Вики просто си връщаше доста докъм 4-5 месец, после спря....

Та аз мисля, че може би някои бебенца се нуждаят от режим, може би тия които са по-лакоми. А, за късното захранване съм с две ръце, че трябва да се изчака.

# 26
  • Мнения: 4 629
Сега виждам, че американските педиатри са намерили златната среда. На 4 месеца се започва с орозовата каша. Тя се яде до навършване на 6 месеца. Тогава се дават зеленчуци, плодове, накрая месо. На мен лично това ми допадна, а и се ръководя от съветите на педиатърката ни

# 27
  • Мнения: 3 550
........ Всички около мен ме критикуват за НЕзахранването - вкл. мъж, свекърва и т.н.
Даааааа, ето къде е проблемът. Много е тягостно когато не те подкрепят, особено съпругът. Какво да те посъветвам? Питай свекърва си и майка си кога те са захранили вас с мъжа ти. Сигурна съм, че няма да ти кажат 2-ри месец. Аз като питах моята майка и тя ми каза, че първото секче е дала, когато съм била на 4 месеца (аз съм на 30-тина години). Ако имаш живи баби, питай и тях. Мисля, че и те няма да ти кажат 2-ри месец. Защо е това бързани в днешни дни? Дано това убеди близките ти.

# 28
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да кажа и аз.
Дали бъркаме или не... Аз лично вярвам, че не, но пък знам ли?
Мисълта ми е за друго - ами дай му на детето сок. Какво ще му стане? Предложи му веднъж, дваж... Виж как ще потръгне. Според мен то ще ти покаже.
Каквото и да ти говорим всички ние тук, човекът, който най-добре знае кое е правилното е твоето бебе. Ако видиш, че детето се чувства по-добре с режим и сокчета, ами няма смисъл да го мъчиш само, защото ние ти казваме, че инак е по-добре.
Отпусни се и се постарай да следваш детенцето.
Успех! 

Общи условия

Активация на акаунт