Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 656
  • 255
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 271
В Карате и Таекуондо почти няма падания. Има 2-3 техники на мятане и подсичане, които се учат в по-напредналите групи. В началото се учат стабилни позиции, правилни удари, за да не се контузи детето...

# 211
  • София
  • Мнения: 44 271
Да, ок Simple Smile няма падания, вероятно, докато е дете и е в залата, без състезания или недай боже реални ситуации. Иначе разбира се, че има падания, поне съм гледала много смесени демонстрации(айкидо срещу таекуондо, айкидо срещу карате и т.н. ами чудесно знаят да падат всичките, не е като да не са научени, та би трябвало да се учат тези неща Peace) Да, може би в тези изкуства конкретно се учат просто под друг ред, но не вярвам бойно и-во изобщо да не учат как се пада, защото в реални ситуации се случва, , ако не знаеш как, може да доведе до наистина много тежки травми.

# 212
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, разбира се, че се учат да падат. Просто не е в началното обучение  Peace

# 213
  • Мнения: 7 837
И без да искам и аз да се заяждам, но понеже не пропускаш за тези чорапи и маратонки, например монасите от шаолин изобщо не са боси, та явно не е един начина.

Той и Джеки Чан във филмите се бие с обувки, ама дали е добър довод, не знам...
Попитай вашия сенсей, кой е начина и дали този с обувки е правилният. В каратето (защото аз няма да конкретизирам за всички бойни изкуства, при положение че не съм наясно с тях) е недопустимо да си обут. Най-малкото, не можеш да направиш правилен захват за земята, при положение че не я усещаш.

п.п. На 10 стр. съм ти обяснила защо е редно да си бос...

# 214
  • София
  • Мнения: 44 271
Не става дума за филми... а за обувки съвсем.

# 215
  • София
  • Мнения: 2 271
Истината е, че краката загрубяват много бързо и не е проблем да се тренира бос без татами (например на паркет или душеме). Освен това, дори с контрол, ако те ритне или настъпи човек с гуменки, може да се получи неприятна контузия. И не на последно място, босите крака усещат и се движат много по-лесно и прецизно.  Peace

Казано накратко - измислили са го хората преди мноого години  Stop

# 216
  • София
  • Мнения: 44 271
За татамите писах специално, че не си представям как се учат премятания, падания и т.н. на дюшаме. Разбрах вече, че при вашите бойни изкуства не се набляга на това, хубаво. Краката иначе сигурно загрубяват, за ритането съм напълно съгласна и да с обувки и за мен не е  нормално да се ритат.

За монасите писах, защото те наистина традиционно не са боси, явно и те са си го измислили така преди мноогоо години и не им пречи, и това да е вариант(не са с обувки с ей такива едни са на краката http://vicenterbg.blogspot.com/2013/10/blog-post_5418.html ).

Както и да е, спирам по темата, който както иска в крайна сметка.

# 217
  • София
  • Мнения: 2 271
Монасите не тренират в зала. Общо взето тренират в гори, по полянки, по разни каменни стълбища, в реки и на всевъзможни места, където няма как да си бос.

Но, наистина, да спрем да се уточняваме  Peace Важното е да се движат децата, да се забавляват, да се учат на дисциплина и добродетели.

# 218
  • Мнения: 1 050
Момичета имам едно питане. На някой детенцето явявало ли се е на изпит по карате за бял колан? Можете ли да разкажете как протича? Скоро при нас ще има такъв изпит и се чудя дали да пусна детето да се яви. Той е малко притеснителен и не знам като застане сам срещу комисията дали няма да се стресне.

# 219
  • София
  • Мнения: 4 903
Smile_d Simple Smile , колко е голямо детенцето ти?
Моето момче взе белия колан когато беше на 5,5 годинки. Тренираше само от половин година и треньорът каза, че е готов да се яви на изпита. Аз бях така  Shocked .
Защото например не можеше да прави лицеви опори, коремните преси пО му се отдаваха, но по един много сладък детски начин... абе хич не ми се вярваше, че е готов за изпита.
Но се доверих на треньора и го пуснах. Комисията се състоеше от двама сенсеи, които имаха страхотен подход към най-малките. Например, като дойде моментът да правят лицеви опори, един от сенсеите отиде при моето момче и му помогна да се справи - с две ръце го придържаше за гръбчето и корема. Емоцията за децата беше незабравима, а и за родителите.
Най-добре е, според мен, да попиташ треньора на твоето дете дали то е готово за изпита.
Няма участници НЕвзели белия колан  Wink .

# 220
  • Мнения: 1 050
На 5 г. е синът ми. Тренира от миналото лято, мисля че е подготвен. Ние изпуснахме вече един изпит, защото преценихме, че му е рано. Тогава бяха скъсали деца и то за бели колани. Баща му ще говори със сенсея, но сигурно ще го пуснем на изпит, пък каквото ще да става.

# 221
  • Мнения: 7 837
Аз ходя по изпити вече 5 години и досега в нашия клуб не съм чула някой да не вземе следващ колан. Особено при малките, не смятам че е правилният подход. Нормално е да има грешки.
Нашите тестове в началото са през 3 месеца, като учат по една нова ката с всеки ранг. Пред очите ми деца минаха пътя от белия до черния и с годините си идва и техниката и емоционалното и физическо порастване. Важното е да има мотивация, а понякога дори новият цвят е достатъчна мотивация за едно малко дете.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 15:29 от Кейси

# 222
  • София
  • Мнения: 2 271

Smile_d Simple Smile, децата не застават сами пред комисията. Изпита протича в три направления - Ката, Кумите и Кихон. При всичките се изпитват по няколко деца наведнъж (обикновено в групи по 4)
Освен това, сенсея би трябвало да е част от изпитната комисия и това успокоява децата. Той ги познава и знае на кое дете как трябва да каже какво да прави. Дори  и да обърка нещо на самия изпит, сенсея знае, дали го може или не и ще му даде друг шанс. Обикновено изпитите на малките деца са по-лесни и късат само най-незаинтересованите.
Успех!





# 223
  • Мнения: 1 050
Благодаря Лара   bouquet. По-спокойна съм вече. Другата седмица ще видим какво ще стане.

# 224
  • Мнения: 4
Здравейте, обсъждате интересна тема. Бих искала да се включа в нея от гледната точка на треньор. Минималната възможна възраст за започване на тренировки по карате е 5-6 години и много зависи от детето. По принцип момиченцата са по-концентрирани и на 5 се справят добре, за момченцата поне 6 - пак казвам мнение от личен опит. Качествата, които създават и възпитават в децата бойните изкуства са безценни и ако детето се запали да посещава заниманията редовно, наистина се превръщат в начин на живот, което е много положително за бъдещото развитие. Изпитите за покриване на колани не са страшни, световна практика е, че за ученически степени децата не се късат изобщо, в един по-напреднал стадий на обучение, ако не са добре подготвени или моментно се притеснят от нещо могат да бъдат върнати от изпит и преизпитани след определен срок от две седмици или месец, например, но много рядко скъсани. Всеки треньор знае качествата и възможностите на хората, които тренират при него и изпити не са му необходими, изпитите са стимул за децата. А що се отнася до тренирането боси - няма нищо лошо в това, дори е полезно, ако пода е чист и дървен и температурата в залата е подходяща. Много по-добре и по-здравословно е да тренират боси на дървен под, отколкото на татами, което предполага доста повече възможности за контузии на глезени, колене и т.н., както и задържане и развитие на бактерии (отново казвам, че това е лично мое мнение, базирано на известен опит)...
Ако имате някакви въпроси, ще се радвам да ви отговоря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт