СПАНЕ В НЕОБИЧАЙНА ПОЗА

  • 1 459
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Здравейте мамчета,

Искам да потърся мнение за следното:
Откакто сме започнали да пълзим преди няколко месеца ми прави впечатление, че детето заспива в поза подобна на тази при пълзене, т.е - подпряно на коленца с вирнато дупе и главичка положена на една страна върху леглото. Освен това от време на време си повдига главичката оглежда се , пропълзява леко нанякъде по леглото и пак заспива.
При нашата педиатарка все е натоварено все има много деца, все се изнервяме от чакането и направо забравям какво искам да я питам. Притеснявам се дали този начин на спане  може да навреди на гръбначното стълбче или по някакъв друг начин или си е съвсем нормално.
Ще съм безкрайно благодарна ако споделите за ваш конкретен опит или наблюдение на подобно поведение.
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 468
Вяра спи така от около година, незнам дали е вредно newsm78. И брат и спеше така като малък, засега си е добре, нищо му няма на гръбнака.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също спи така! Незнам дали е вредно, едва ли!

# 3
  • Мнения: 397
Моето дете така спи от пет месечно, сам си избра тази поза за сън. В началото и аз се бях притеснила и с търсачката открих доста теми за спането по корем. Мненията са различни. Аз мисля, че няма проблем.

# 4
  • Мнения: 193
и ние като бяхме по-малки спяхме така. много беше сладка. да ти кажа от майка си знам, че и аз съм обичала да спя така.  не мисля, че е лошо Peace

# 5
  • Мнения: 1 113
Когато Лилия беше малка спеше точно така - с дупето на горе. Мисля че няма опасност да си навреди по никакъв начин.

# 6
  • Мнения: 193
само да добявя, че долкото знам това ги успокоява дори децата Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
1во честит ви рожденник Simple Smile
2ро не се притеснявай за позата. малчуганите спят така както им е най-удобно.
Моята Дияна пък спи с глава на възглавницата, и крака на пода Simple Smile

# 8
  • Мнения: 723
И дъщеря ми така спеше до скоро и започна точно около пълзенето. Ортопедът (Др. Драганов) ми каза, че е вредно за ходилата, защото при тази поза се кривят навътре. Обаче колкото и да я оправях докато спи, тя все така се въртеше, а не можех да ставам по 100 пъти на нощ да я обръщам. Накрая й мина от само себе си, а ходилата са й съвсем добре (той я преглежда).   Peace 

# 9
  • Мнения: 660
Още нямам личен опит с детенце, но ако правилно се ориентирам от описанието ти, това е т. нар. в системата на Йога "Детска поза", която наред с класическата "Мъртва поза" се прилага за постигане на пълно отпускане и хармонизиране на тялото. На мен винаги ми е била много по-удобна и ефективна от класическата. Особено се препоръчва за релаксация на гръбначния стълб след напрягане, каквото може би се получава при пълзенето, при което гръбнакът се огъва напред, а главичката е извита нагоре - явно децата инстинктивно го налучкват.

# 10
  • Мнения: 2 274
    Моят син започна да спи в такава поза от момента, в който се научи да се обръща! Колкото и да го обръщах в други пози да спи той все се завърташе с дупето нагоре Mr. Green! Помня как веднъж в Халите предизвикахме бурен смях в две жени, защото беше заспал така в количката  Joy! Мисля че някъде след годинката започна да спи и в други пози! Аз не съм се впечатлявала толкова, защото реших, че явно така му е най - удобно. Сега е вече на 7 г. и не забелязвам някакви проблеми, даже прави лицеви опори с баща си  Laughing Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 257
Благодаря на всички, които писаха.
Наистина се успокоих

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
И дъщеря ми така спеше до скоро и започна точно около пълзенето. Ортопедът (Др. Драганов) ми каза, че е вредно за ходилата, защото при тази поза се кривят навътре. Обаче колкото и да я оправях докато спи, тя все така се въртеше, а не можех да ставам по 100 пъти на нощ да я обръщам. Накрая й мина от само себе си, а ходилата са й съвсем добре (той я преглежда).   Peace 
само да изкоментирам,че д-р Драганов малко излишно наплашва майките с разни изкривявания и деформации.То да не сяда до 6-тия мес.,то да не става право до 7-мия и т.н.,а моя Мърчо е на 4 мес и сам сяда...Аз го гътвам обратно ,той пак сяда и така...Доста коремни преси направи с мойте притеснения...
Мисля че при положение,че само си застава така значи няма нищо лошо newsm10

# 13
  • Мнения: 261
Ха,и моите имаха период ,в които спяха така-с дупето на горе.Не съм си и помисляла дали е вредно!Важно е да не стават ''с г..а нагоре'',за да не са кисели през деня. smile3521

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Ортопедът (Др. Драганов) ми каза, че е вредно за ходилата, защото при тази поза се кривят навътре.
Да, но ако седи в подобна жабешка поза и това става при по-големи деца (пример 4 годишното момиченце на една позната) и то се кривят не само ходилата, а и краката.
Моя сега така си изкривява врата, като спи...

Общи условия

Активация на акаунт