Взехте ли със себе си здравните си картони от Бг

  • 564
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Здравейте
почти всяка година се сещам, че като си отида в БГ, трябва най после да отида да си потърся здравния картон и да си го донеса при личната лекърка където ходя сега, и всяка година забравям  Tired нали там пише всичко, болести, ваксини и тн, за повечето от който незнам, не си спомням, а и е къде къде по добре като е написано всичко черно на бяло...
Ето сега съм тук, и мисля да ходя утре да го търся, но незнам точно къде  newsm78 в смисъл, нямала съм личен лекър в БГ, надявам се в рецепцията на поликлиниката да ми кажат дали ми го пазят Wink

Но въпроса ми е взехте ли със себе си вашите здравни картони като заминахте newsm78
Ако да - от къде
Ако не - защо не newsm78

# 1
  • Мнения: 11 313
Единственото, което от българските здравни документи ми потрябва, бяха рентгеновите снимки от бъбречната ми урография.
Тъй като имам тазов бъбрек, тукашния уролог искаше да се увери,че кр. съдове и уретера са в добро състояние, а не можеше да ми направи нови, тъй като бях бременна и следеше състоянието му - да не се притиска от плода и т.н.
Имунизационния паспорт не ми е трябвал, тук ми направиха нов и ми опресниха някои имунизации, направих нови и тн.

# 2
  • Мнения: 5 475
Не,защото първо като заминах за САЩ,по време на изследванията за зелената карта издадоха специални сертификати на английски език , където е отразено всичко и за мен и за детето-ваксини,болести и т.нат.А и не сме боледували от нищо особено. 
  И сега,когато ми трябва нещо представям тези сертификати.За момента ми е било нужно само за училището на дъщеря ми ,където искаха да разберат дали е правила всички имунизации.

# 3
  • Мнения: 456
Не съм го взела със себе си и не ми е потрябвал досега. Спомням си, че взех здравните книжки, които също събират прах някъде.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, взех здравни документи само на детето.Тоест легализиран превод с ваксинациите.Аз имам силни увреждания в кръста и гръбнака, снимка от ЯМР, но само като видях как не могат да се оправят с едни ваксини се отказах някога да вземат моите снимки.

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 626
не, картонът ми си стои при нашите в София, досега не ми е потрябвал за нещо.

# 6
  • Мнения: 3 932
Взех си го, но не ми е вършил работа, използвахме легализирания превод, а тук си имаме местен здр. картон.

# 7
  • Мнения: 2 825
Не, не съм се сетила, а и не ми е трябвал досега.

# 8
  • Мнения: 5 299
Дори не се бях сеЩала за моя картон, а и нямам идея къде е  newsm78 Взех само за детето, и мои снимки от мамограф.

# 9
  • Мнения: 6 390
Мерси на всички за отговорите   bouquet
Мисля да не си губя тогава времето в търсене на моя праисторически картон  Wink Laughing
Здраве да е  bouquet

# 10
  • Мнения: 7 914
Наистина Eli cz , няма смисъл да търсиш нещо , което едва ли ще ти влезе в работа...Аз понеже съм си кекава( от здравословна гледна точка) и си дойдох подготвена ама внимание нулево...дори и ренгеновите снимки не погледнаха.... Rolling Eyes а за латинските наименования на някои болести ме гледаха, като че приказвам на патагонски Joy

Общи условия

Активация на акаунт