детско/почти бебешко легло или какви легла ползват децата ви след 2г

  • 3 221
  • 24
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в Практикер видях вчера легло но нито ниско нито високо - т.е. някъде на височина 120-150см .
много сладко ама с бюро отдолу и шкафофе, а аз сега нямам възможност за такъв комплект /никак не е скъп 360лв, но все пак бих искала само легло/
ТА въпроса ми е от къде бих могла да намеря - за първи път виждам толкова ниско "високо" легло?

И др въпрос - споделете какви легла ползват децата ви след 2г? Благодаря за идеите   bouquet

# 1
  • Мнения: 11 307
Ако питаш мен не се юркай сега да купуваш по-голямо легло.
На бебето му вземи едно сгъваемо легълце, а остави Дани да спи в сегашното си легло.
После като пораснат малко, можеш да им вземеш направо двуетажно.
Така направих сега аз за моите - досега спяха в бебешки креватчета (140/70), а от другата седмица ще спят на двуетажно (200/90)

# 2
  • Мнения: X
Izvinyavam se za latinicata, imam problem s kiriliziraneto v momenta...


I nie obmislyame pokupkata na detsko leglo. Batkoto ni veche ne iska da spi v kosharata, a i kogato se rodi sledvashtoto bebe toy shte e na 2,5 godini....
Gledame takuv tip legulca, struvat ni se podhodyashti :
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183&productId=60866
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183

Zaduljitelno legulceto shte tryabva da e s pregradka - ako e podvijna shte e po-dobre...

Neshto podobno ne moje li da se porucha na durvodelec ? Edva li shte e tolkova skupo?

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
След втората година и нещо минахме на голямо легло - стандартно като за възрастен. Само подпирахме със стол на нивото на гърдите нощем, а сега ношем приближаваме масичката му/от бебешкото столче за хранене/. До тогава - в портативната кошарка се беше детко.
Сега нищо, че няма скоро да е батко, си мисля за двуетажно легло. Така ще има легло за игра и легло за спане, пък и леглото за игра ще става за гост или нощен гледач.
По-височки легла има в Арон, но аз не бих си сложила детето на високо, без да е обезопасено.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 845
Наде,аз съм фен на масивните дървени детски легла.Буби ми спеше в такова допреди два месеца,а можеше да си откара в него до първи клас.Просто като стана на 2,6г свалихме решетката,за да може да ляга и става когати си поиска.
За Мими ни подариха бебешка кошарка,от тези на три нива.И от нея съм доволна,но предполагам ,че еснта,т.е. на две годинки,и тя ще спи в ъглово легло,което я чака  Grinning
Само да те предупредя-ако мислиш да ползваш леглото на Дани за бебката,то сложете Дани в новото легло преди да се роди тя.Казвам го,защото не мога да ти опиша с каква ревност се сблъсках аз от страна на Буби като се роди малката...

# 5
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна все още спи в дървено детско легло. Скоро мисля да купя подматрачная рамка и да я сложа да спи на големия матрак (1 персон).

# 6
  • Мнения: 47 956
ние взехме направо двуетажно легло-ползваме и сгъваема кошарка ,но засега малкия още не може да се върти и си е на 1 етаж
само че си избрахме легло,което е с табли отстрани и към стената и много страбилна решетка на 2 етаж,втория етаж е подсилен с метална рамка,а цената-450 лв,без матраците,което не е много според мен(ако имах място,бих сложила ъглови легла,но това е положението)
какъв е смисъла да купувам второ бебешко легло,после пък легла за по-големи...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
във връзка с въпроса, на бебешко легло с размери 120/60 до каква възраст средно могат да спят децата?
ние вече имаме голямо легло като възрастен, та се чудя за бебето 120/60 или 140/70 да купуваме....

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
jam зависи от бебко - ДАни си е вече 90см и повече, и легло 140см му е тамън, та ако бях взела 120см - щях скоро да сменям /той се и върти/
та аз лично от скромен опит бих предпочела 140см - да не му е тясно!

# 9
  • Мнения: 1 111
  Баткото спеше в бебешка кошара 120/60 до почти четиригодишен, при това никак не е дребен, малко преди да се роди бебчо му поръчахме легло 160/82 см.Нощем слагам една масичка за да не падне, та мисълта ми е, че на 2 г. е желателно детето да спи в легло с преграда.А пък на двуетажно ми казаха, че може да се сложи дете на не по-малко от 6 г.

# 10
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И моите все още спят в кошари. Бях махнала преградата на дървената кошара, за да стане като легло, но непрекъснато падаше и аз пак си я сложих. Догодина по това време смятам да взимам двуетажно. Тогава Голямата ще е на 5,6, а Малката на 2 г.

# 11
  • Мнения: 234
При нас баткото си спеше на детското легло до 6-годишен, т.е. докато се роди бебето, като само му бяхме махнали решетката. Сега той е на голямо, а предишното му легло отиде при бебо. Е, и с това цялата стая е в легла и въпросът с мебелировката се приключва Simple Smile)

# 12
  • Мнения: 11 307
Значи моя син е сега на 3, но от година и повече спи без решетка и не е падал. Явно зависи от детето. Щерката си спи без проблем на легло 140/70, вече 112 см. Но виждам, че вече и става малко и голямата завивка непрекъснато пада, затова и им взех етажно легло

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
оо в Комо има супер легло с Дисни - ама комплекта е към 500лв, а не си струва само леглото
Разликата му Комо и Практикер е че това в Практикер е "МИНИ" високо легло - до сега не бях виждала такова - нещо като пони и кон Wink е това "пони" ми хареса - защото не е много високо и дори да се случи да падне - ще е както в истерия сина прескочи оградата на детското си легло и сигурно е паднал по глава...

# 14
  • Мнения: 109
Майчета ,помагайте!Търся двуетажно легло,но на поносима цена- примерно е Карло Даниели двуетажните са от 650-1150,но без матраците.!!!ако знаете иемната на фирмите...ще ви бъда Благодарна!!!

Общи условия

Активация на акаунт