Какъв зехтин?

  • 516
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Интересува ме кой зехти става за готвене. Вкъщи обикновено го ползвам само за салати и знам, че хубавия е екстра върджин, но става ли за готвене или има специален вид за тази цел? Искам да правя манджите на малката със зехтин, защото във закуската слагам масло и да не прекалявам с него.

# 1
  • Мнения: 723
В големите супермаркети има зехтин в големи разфасовки - 2,3 и повече литра - той е за готвене, пържене и т.н. Конкретен вид не мога да ти кажа, защото отдавна не съм купувала, но на опаковката пише, така че разгледай. Peace

# 2
  • Мнения: 6 243
Абсолютно всички зехтини стават за готвене, вкл. и екстра върджин зехтините. Преди известно време имаше подобна дискусия пак в този форум и аз бях писала, че с екстра върджин не се готви, но все пак реших да  го проверя, при което, изненадващо открих, че не било така. Не ставал нито токсимен, нито отровен, ами било заради цената. Понеже е най-скъп, той се използва за салати, а по-евтините - за пържене на тиквички.

За да не загубиш прекрасния аромат на екстра върджин зехтините, слагай ги накрай на готвенето. Предлолагам, че няма да правиш запръжки на ястията и няма да ти се налага термична обработка с мазнина в по-ранене етап. Аз поне практикувах така, докато малката не стана на годинка и почнах да й предлагам от общата храна. А ние си готвим с олио и слагаме зехтина на салатите Grinning

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз си купувам Спитико....имат магазинче на Женския пазар.....много е добър........Жената каза, че го внасят от 10 години

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря на всички за отговорите!
До сега и аз слагах зехтина накрая, тъй като не знаех може ли да се обработва термично. По-вкусно става обаче, когато лука и месцето, които ги слагам първи, се задушат и с малко мазнинка, а не само във вода. Вече ще действам смело.

Общи условия

Активация на акаунт