Наркотик ли е храната?

  • 2 648
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Питам... при толкова много диети, килограми, хапчета, при толкова много трудности и липса на воля за отслабване...значи е наркотик, привикваме и няма отказване.

(знам, знам, че има и хора с воля, дето гладуват и се ограничават, но за повечето то нас - наркотик ли е?)

# 1
  • Мнения: 583
е, все пак без нея не може, за разлика от други неща към,които се пристрастяваш. но някой храни, които не носят нищо полезно, а ни се прияждат постоянно ooooh! /на мен например вафли, шоколади и др. такива/ може да са ''наркотик''! доколкото не се прекалява с храната всичко е ОК, другото е суета! така мисля аз.

# 2
  • Мнения: 765
 Аз съм от хората , които обичат да се хранят , ценя вкусните ястия, обичам екзотична кухня , обичам да опитвам нови неща , обичам ресторанти с добра кухня и казано на кратко за мен храненето не е просто акт за пълнене на стомаха. Погледнато така аз съм "зависима"  Simple Smile . Въпреки това ,много крайно е според мен , да смятам че това е "наркотик" , по тази логика повечето неща в живота , които ми носят удоволствие са такива.  Wink

# 3
  • Мнения: 6 890
Храната като цяло не е. Все пак е нещо, без което не можеш да живееш. Така че, би могло да се каже, че по рождение си пристрастен към храната. Иначе към шоколад и др. подобни можеш да се пристрастиш и да като наркотик.

# 4
  • Мнения: 7 474
Даааааа! Към вкусната храна съм пристрастена. Просто яденето ми достава удоволствие Embarassed. Обичам да готвя , което още повече ме пристрастява  chef. И обичам сладко ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 9 457
Чак пък наркотик... Едва ли? Wink
За мен тя е средство за оцеляване, един вид, а в някои случаи храната може да бъде и празник.  Simple Smile
Подходящо поднесена и пр. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 5 140
Гласувах с НЕ.
Не смятам, че е наркотик, а по скоро необходимост.
Друг е въпроса, че има хора, които го имат и смятат за такова.

# 7
  • Мнения: 3 932
Не, физиологична нужда на организма, нищо повече...не че не ценя вкусното хапване, но чак пък да се дрогирам  Naughty

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За мен лично не е.
За много хора храната е утешителка, най-добър приятел, достъпно удоволствие и приятно преживяване.
Аз ям механично, в това ми е проблемът. Sad

# 9
  • Мнения: 155
Гласувах с не. Мисля си обаче, че при дадени състояния може да се превърне и в наркотик - например при депресия.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 745
И аз се причислявам към "не"-тата.
Храната е необходимост, а понякога и изкушение Simple Smile

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи. Някои хора живеят за да ядат, а други ядат за да живеят. Отношението към храната е много различно. Аз съм някъде по средата.

# 12
  • Мнения: 903
Храната е жизнено необходима. Не може да я сравняваме с наркотика. А за отслабване... повече спорт и проблема е решен.

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не е наркотик, а нещо, което поддържа жизнените функции на организма.
Демек, ядем, за да живеем, а не живеем, за да ядем Peace

# 14
  • Мнения: 46 488
Не. Необходимост е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт