? от нова мама

  • 541
  • 6
  •   1
Отговори
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет беба се роди преди 4 дни, а от 2 сме си в къщи и имам много въпроси, основият ми проблем е че бебе отказва да захапе едната гърда и се храхим само от тази с по голямото зърно.Другата също има добре оформено зърно но е по малко итя не го иска .Цедя отказаната гърда докато суче другата и и го давам с шише, знам че така може да се откаже от сученето, а аз искам да кърмя дълго, но с лъжияка на успявам да и дам нищо. Притесняваме че суче само от едната гърда, кърмим се на поискване, което значи понякога 10 мин суче 15 спи и пак понякога прави пауза и по 2 часа но това е много рядко през ноща се храни на 3 часа, като спи при мен защото е не спокоина.   Не сиска да спи в леглото и се ококрва когато я поставя, най спокойно спи върху мен но и това  е решение за да е спокойна беба. Кажете ми къде греша и как да се справя с неискането на гърдата

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре дошла и честито бебенце Grinning
От прочетеното личи, че се справяш чудесно - откликваш на нуждите на бебето, правиш всичко възможно да го храниш и да поддържаш лактацията и търсиш информация как да преодолееш проблемите - така че скоро всичко ще е наред Grinning
Може да опиташ да предлагаш нелюбимата гърда в различна поза - например легнала или във футболната поза, така бебето не може да разбере коя гърда предлагаш. Също така е много ефективно да го преместиш в сънено състояние да суче на проблемната гърда. Би могла да опиташ малко изцеждане с помпата, за да се издърпа и оформи добре зърното и млякото да потече и тогава да я предложиш. Още един вариант е да дадеш първо добрата гърда и като започне да се унася на нея, внимателно да прехвърлиш на другата.
Като пробваш упорито различните възможности, ще разбереш какво работи най-добре при вас - успех и пиши как върви Grinning

# 2
  • Мнения: 3 089
и петра си имаше любима гърда - дясната. лявата изобщо не я искаше. аз, разбира се, се цедях, но не давах със шише, за да не се получи объркване на гърдарта и биберона. след 1-2 месеца бебка стана спец в сученето и различната форма на зърната, различните положения и пози, изобщо не я притесняваха. сега имам чувството, че може да суче и с глава надолу. така че - не се притеснявай. справяш се чудесно. скоро бебнце ще се научи как да захапва и всичко ще се регулира. може би просто с едната ръка я държиш по-добре, отколкото с другата.
ще ми се да добавя, че именно за да не обърква гърда с биберон не давах нищичко с шише - кърма, вода, сок - нищо. и сега петра не ще да поема никакви течности с шише. всъщност не знае как да дърпа от шише с биберон. това го казвам в случай, че имаш планове да отказваш нощното кърмене след 3-4 месец, например (или когато). при мен е невъзможно просто защото детето не знае какво е шише и съответно не мога да давам нито вода, нито сок, нито пюре.

# 3
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
благодаря за бързия отговор, истината е че пробвах различни пози опитах и като футболна топка и да е сънена и да е гладна, тя захапва зърното и суче но не се получава и се дърпа а и аз не усещам да суче така както от другата, варианта с цеденето на нежеланата засеха остава при мен. а давам с шишето защоро се притеснявам да не би в един момент да не и стига млякото от гърдата

# 4
  • Мнения: 590
и петра си имаше любима гърда - дясната. лявата изобщо не я искаше. аз, разбира се, се цедях, но не давах със шише, за да не се получи объркване на гърдарта и биберона. след 1-2 месеца бебка стана спец в сученето и различната форма на зърната, различните положения и пози, изобщо не я притесняваха. сега имам чувството, че може да суче и с глава надолу. така че - не се притеснявай. справяш се чудесно. скоро бебнце ще се научи как да захапва и всичко ще се регулира. може би просто с едната ръка я държиш по-добре, отколкото с другата.
ще ми се да добавя, че именно за да не обърква гърда с биберон не давах нищичко с шише - кърма, вода, сок - нищо. и сега петра не ще да поема никакви течности с шише. всъщност не знае как да дърпа от шише с биберон. това го казвам в случай, че имаш планове да отказваш нощното кърмене след 3-4 месец, например (или когато). при мен е невъзможно просто защото детето не знае какво е шише и съответно не мога да давам нито вода, нито сок, нито пюре.

И при нас е същото.Трябва да имаш търпение ще започне и от другата да се храни.Но ,не спирай да предлагаш и нежеланата гърда.На втория месец вече ядеше от която му предложех.Двата месеца ядеше само от едната и му беше достатъчна,даже ни се караха,че сме дебели.

# 5
  • Мнения: 5 391
Малко офф:извинете невежоството ми, ама какво представлява позата като футболна топка Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 760
Малко офф:извинете невежоството ми, ама какво представлява позата като футболна топка Embarassed
Гушваш бебето под мишница  Laughing Т.е. главата му е примерно на дясната ти гърда, тялото под дясната мишница, а краката - нейде назад или настрани - далеч от теб  Sunglasses Не знам дали ме разбра  newsm78
 Много е удобна и осигурява достъп до други млечни запаси. Даже е препоръчително да менкаш позите (като попорасне бебето вече е спец по изсукването на всичкото мляко и не е нужно да го въртиш и подмяташ), тъй като така се стимулират различни участъци от млечните жлези.
nandi, честито бебенце!
Момичетата са ти дали насоки. Важното е да упорстваш. Мисля, че ще се справиш!!!
   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт