? за едно подсечено краче

  • 685
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Здравейте, мили мами!
Имаме следния проблем:
На сгъвката между най-долната предна част на крачето и горната част на ходилото се е образувала раничка - типично подсичане, но и зачервено около раничката. Същата раничка се е образувала и на сгъвката на коляното. Иначе самите ранички са сухи, не сълзят или нещо такова. Не оставям местата мокри и чорапките не са стегнати.
Обадих се на педи и тя ни изписа крем с вазелин, ланолин и калциева вода, който се приготвя в аптеката. Още се нарича "охладителен крем". За съжаление изобщо не помага, вече почти 2 седмици.
Моля, ако някой има идея какво е това да ми даде съвет. Аз ще я заведа и на кожен лекар, но до тогава ?

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ох и аз щях да ти препоръчам кремчето от аптеката ама след като не помага я заведи на кожен да ви изпише нещо по-сериозно.Дано се оправите бързо,че знам какво е да е подсечено яката и чак мен не боли.Успех с лечението.  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 978
Не знам дали ще помогне, защото и при мен ефекта е непостоянен, но аз мажа с Линола Фет. При нас има зачервяване и суха раничка в гънчиците на китките. Според нашия педиатър зачервяването било пресушаване.

# 3
  • Мнения: 3 760
Ако смяташ, че е раничка от засушаване мажи с преварен зехтин по няколко пъти на ден. А ако е подсечено - Бюбхен или Бочко (аз ползвам крема на Бюбхен и съм мнооого доволна). Все пак друго си е да го види лекар.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Пробвай с Павлодерм, ако не помогне, поне няма да навреди. Аз мажа на дребния лишеите, когато има с него, и съм доволна Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
Аз ще я заведа и на кожен лекар, но до тогава ?

До тогава-нищо.Изчакай мнението на дерматолога,явно не е обикновено подсичане.

# 6
  • Мнения: 292
Пробвай с Бочко - в него има смрадлика и е много добър, а и ще ти върши работа за в бъдеще...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 780
И при нас миналата седмица имаше такъв проблем и педито ни изписа тридерм и изплакване след баня със смрадлика.Вече проблема отшумя Peace.Вие разбира се се консултирайте с вашия лекар!

# 8
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Aбсолютно същото го имаме-атопичен дерматит или бебешка екзема.Добре дошли в отбора!Лекувам с хомеопатия.Другите мазила само го зачервиха още повече.От линола фет излезнаха още повече такива "подсечени".Минава с времето казаха,а дотогава да се омазнява с олио,зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт