Помощ - странна кашлица!

  • 7 306
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Здравейте, мами! Пак опирам до вас! То добре, че сте вие! Та на въпроса: Малкият започна да кашля преди няколко дена, но съвсем слабо и рядко - само след ставане от сън! Днес обаче кашля много сериозно, на моменти пак, но като започне - няма спиране. Гърлото му е чисто, по мое мнение няма хрипове, няма и температура. Жизнене е, а обикновено когато е болен винаги се отпуска ужасно! Чудя се дали не е алергична кашлица някаква, защото имам основание да мисля, че той може да има алергии! Но педито все вика, че е малък още за изследвания! А е на пет! Знам, че е най-добре да го види лекар, но предпочитам да изчакам личната утре, а не да го водя в болницата сега! Та въпросът ми е: от какво може да е такава кашлица без всякакви други симптоми? Някой сблъсквал ли се е с нещо такова?

# 1
  • Мнения: 2 006
Никой не може да ти каже какво е ако не е прегледано от доктор!
Понеже по интернет могат да се прочетат истински ужасии съвпадащи с симптомите, които имате(това по принцип) е най-добре да се посъветваш с доктор!
пожелавам бързо да се оправи твоето детенце  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 166
Благодаря за пожеланието! Знам, че трябва да го прегледа док, но искам да почакам до утре личната! И евентуално да се ориентирам от какво би могло да бъде! Информативно. Макар че е вярно това, че така мога само да се шашна повече!  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 700
svetlana_78, сега прочетох поста и пробвах да ти пиша на лични, но неуспешно. Не знам какво е казала джипито ви, но ако сте с алергична кашлица мога да ти пиша хомеопатично лечение. Дъщеря ми две години подред започва като сина ти и кашлицата й продължава до средата на юли, като се задълбочава. Вероятно е алергия към някакъв вид полени. Тази година давам превантивно хомеопатично лекарство и да чукам на дърво засега няма проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Надявам се ,че вече сте посетили доктора.

Кашлицата може да е алергична, но може и да не е.....
При нас така започна двустранна пневмония.Без хрипове ,без свирене и тн... И на слушалка нищо не се чуваше.
Не искам да те плаша , а да вземете мерки навреме.
Дано да не е нещо сериозно.Надявам се ,че ще споделиш какво е казал доктора.
Бързо оздравяване! Peace

# 5
  • Мнения: 417
Според мен  вероятността дете, което е в добро общо състояние т.е не е отпаднало, няма висока температура т.е. чувства се добре въпреки дискомфорта от кашлицата да е сериозно болно е исключително минимална. Т.е ако се касаеше за някое от моите деца бих изчакала лекаря, който ги познава.

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И дъщеря ми има същата кашлица. Гърлото не е зачервено, а дробчетата са чисти. Беше на годинка когато я заведохме на алерголог и ни изписа "Бронховаксом". Много съм доволна от тази ваксинка. Кашлицата на деси е алергична, но е малка още за пълни изследвания.

Моля, Соларис, да сподели хомеопатичното лекарство. Мерси.

# 7
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Соларис, и аз ще бъда много благодарна, ако споделиш за хомеопатичното лекарство. Синът ми е на 6 г. с безброй алергии, носът му е непрекъснато запушен, и като започне да кашля и киха от март та до септември.

# 8
  • Мнения: 2 700
Дозиравката, която прилагам тази година е:
10 дена -   3 пъти на ден х 5 гранули Пумон хистамин разреждане 9
20 дена - 2 пъти на ден х 5 гранули Пумон хистамин разреждане 9
30 дена - веднъж на ден х 5 гранули Пумон хистамин разреждане 15
Започнах да давам на 3 ден кашлица при кашляне 4-5 дневно, което за мен беше сигнал, че започваме. Засега смея да твърдя, че терапията е успешна.
Дано и на вас да помогне!

Аяла, това е схема за алергична кашлица. За другите алергии не съм в течение и е по-добре да говориш със специалист.

# 9
  • Мнения: 2 006


Аяла, това е схема за алергична кашлица. За другите алергии не съм в течение и е по-добре да говориш със специалист.
До колкото разбирам потребителката не е наясно дали кашлицата на детето е алергична или..?Имам доста сериозен опит(за съжаление) със ''''страна кашлица''' и ми се струва изключително неразумно да се раздават рецепти за лечение Naughty
За съжаление кашлицата е симптом към, които трябва да се подходи сериозно, а това може да направи специалист!

# 10
И ние сме с такава кашлица от събота суха нищо особено от време на време давам и Hustagil и ние се двуомяхме за лекар но решихме да изчакаме още малко .Дъщеря ми също е жизнена храни се нормално.А нашата лична е фен на антибиотици.Казаха ми за някакви прахчета ацц200 знаете ли нещо за тях.

# 11
  • Мнения: 730
Преди 1 година бях с респираторна инфекция,която бе съпроводена с кашлица.Не можах да я излекувам близо месец,какво ли не ми изписваха,правих снимки и изследвания-всичко ок.Тогава отидох на пулмолог и ми постави диагноза бронхит с неизяснен характер и ми предписаха антихистаминови препарати,които се пият при алергия.Веднага се повлиях.Също така,обаче вирусната пневмония на сина ми започна само с кашлица,а иначе си играеше,ядеше си,абе никакви симптоми,само на рентген я откриха,даже и със слушалки не се чуваше.Та всичко това написах,за да кажа категорично-непременно на лекар и то добър,за да се изясни от какво е.Ще се оправи детето,не се безпокой!

Общи условия

Активация на акаунт