За киселото мляко?!

  • 1 949
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Какво кисело мляко давате на дечицата си?
И един въпрос за кренвиршите - аз не бях давала на Калина, но една вечер свекърва ми я гледа и яли кренвирши, а тя много искала и й дали. Оттогава и аз й давах няколко пъти, макар че много не ми се иска, но  и без друго по отношение на яденето сме толкова капризни, че дори да не е толкова полезно, поне разнообразно. Та питането ми е, ако давате кренвирши - от кои предпочитате?

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега кремвирши не давам и не смятам да давам, но то знае ли човек......
Кисело мляко Верея 4,5........Не е важно каква марка е млякото, важното е да е пълномаслено......

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
За пълномаслено съм съгласна, но се чудех за марката...

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За пълномаслено съм съгласна, но се чудех за марката...

Има много теми по въпроса....разрови се   bouquet

# 4
  • Мнения: 544
моите ядат нискомаслено,най-много до 3.6%.До колкото ми е известно,полезно е нискомасленото мляко. Peace
А за кремвиршите ние ги включихме много късно в менюто,но вече присъстват поне веднъж седмично на трапезата/поради злоядство естесвено Rolling Eyes/но като хванаха 40год телешко не им купувах 1мес никакви колбаси Confused
А иначе марката е Сачи,Леки или Пражки-поне се надявам,че са от месо и то не 40годишно Sick Confused Rolling Eyes

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
моите ядат нискомаслено,най-много до 3.6%.До колкото ми е известно,полезно е нискомасленото мляко. Peace
А за кремвиршите ние ги включихме много късно в менюто,но вече присъстват поне веднъж седмично на трапезата/поради злоядство естесвено Rolling Eyes/но като хванаха 40год телешко не им купувах 1мес никакви колбаси Confused
А иначе марката е Сачи,Леки или Пражки-поне се надявам,че са от месо и то не 40годишно Sick Confused Rolling Eyes


Във всички книжки за хранене на детето, аз имам 3 броя различни, пише, че до 2 или 5 годишна възраст ( в зависимост от автора ), децата трябва да ядат само пълномаслено мляко........Изрично е написано да се избягват нискомаслените млека


Книгите са - На Спок  ; Какво ви очаква през втората и третата година на  детето и една английска " Грижи за детето за начинаещи"

# 6
  • Мнения: 415
Аз давам Пършевица - 2%.
Мисля, че киселото млякото трябва да е НИСКОмаслено, защото детските стомахчета ще го смилат по-лесно.  Peace
Кренвирши - Кен, но само на баткото, дребния два, три пъти е ял в омлета и му харесват.

# 7
  • Мнения: 46 434
"БорЧвор" 3.6% Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 760
Ако позволите: пълномаслено е 3,6% и това е най-близкото до майчиното мляко (като масленост). Поне до 2 годишна възраст трябва да се дава такова, защото подпомага изграждането на нервната система, вкл. на мозъка. НО! У нас млеката първо се обезмасляват, а след това им се добавя маргариноподобна гадост. Така че ако нямате възможност да си правите сами млекцето (от домашно прясно такова)...Хм.... Интересно какво да се прави  тогава newsm78

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
верея или роса , не съм обръщала внимание на процента , но е от по високите Embarassed

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пършевица 3.6%
Данон 4 и повече %
Верея 4 и повече %

Кренвирши - рядко, но "Браво"!
Заместваме ги с пуешка шунка, пак на "Браво".

# 11
  • Мнения: 1 237
Кисело мляко-Елена 2%.
Кренвирши-Кен или Леки.

# 12
  • Мнения: 7 831
Високо маслени кисели млека - Верея, Пършевица, На баба.
Кренвирши давам - Браво и Тандем, други не купувам.

За марките кисели млека има много теми в ТУК.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Да не ви плаша, но Данонските млека не са въобще млека. Правят се от сухо мляко, а за гъстота слагат много нишесте. Аз предпочитам по-обикновенните марки. Давам Пършевица. За млеката Елена също съм чувала лоши думи.

# 14
  • Мнения: 5 622

 Аз давам най-вече Роса, или Мистър Пикс (марката на Пикадили) Такива купуваме в къщи, такива и давам на детето. От време на време и Пършевица, понеже мъжа ми я обича.

Киселото мляко трябва да е най-много 3.6%, иначе се натоварва черния дроб с разграждането на мазнините

Общи условия

Активация на акаунт