Настинка по време на първи триместър

  • 5 436
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Да ви споделя, в събота бях много зле, четири пъти вдигах температура и имах такава треска, че едва дишах.
Взех на два пъти парацетамол и после разбрах, че не бил добър за бременни!
Ами сега  Rolling Eyes?

# 1
  • Мнения: 3 089
можеш да вземаш парацетамол за деца - разтворим беше. щадящ е. аспирин в никакъв случай. ако има кашлица + сироп стодал- хомеопатичен. ако има разтройство - смекта. но след лекарско одобрение. на своя глава не се лекувай. и нас много-много не ни слушай. ей така за ориентир - може, но де да знаеш - може да е начален стадий на ангина, пневмония, а може и леко грипче да е. звънни на док.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 7 474
Парацетамола май е единственото лекарство,което не е вредно за бременни, но все пак се консултирай с лекар. По-добре да  изпиеш нещо, ако е необходимо отколкото да се влошиш още повече. Peace

# 3
  • Мнения: 2 000
Сега чувам, че парацетамола не е добър за бременни. Аз точно с него се лекувах и двата пъти докато бях бременна и хващах настинки, а и докато кърмех пак само него пиех. Не мисля, че трябва да се притесняваш за нещо.

# 4
  • Мнения: 2 498
Спокойно...парацетамол може да се приема по време на бременност Peace...

# 5
  • Мнения: 922
Първо се консултирай с АГ-то си
В деветия месец изкарах "скрита" пневмония и ме лекуваха с парацетамол и оспамокс
Скорошно оздравяване и леко бременеене Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 448
Най-добре се обади на доки, той ще те посъветва най-добре  Peace

# 7
  • Мнения: 572
Благодаря ви, момичета, дано всичко да е наред!
Притеснявам се, че още ми е рано да се разболявам..., в смисъл, във втори месец съм само ...

# 8
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
всичко ще е ок аз по същото време миналата година изкарах кошмарни 3-4 дена от настинка ... консултирай се с лекаря си да те види а Парацетамола става при бременост и кърмене

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Парацетамол става за бременни, но не се препоръчва през първия триместър, аз също бях с бронхит и температури в началото на бременноста и докторката не ми даде да пия парацетамол. Карах го на мед, чай, лимон и хомеопатия. Дълго време продължи лечението, но няма начин.

# 10
  • Мнения: 388
И аз смятам,че си взела правилното лекарство,но за такива работи се обръщай към док,все пак е хубаво лекар да си каже думата.Аз също изкарах тежка настинка в първото тримесечие и слава богу за сега нещата са ок,а също с предната ми бременност бях карала тежък грип,без да знам,че съм бременна пих доста лекарства(фервекс,сиропи за кашалица,разни други за гърло и т.н.),но това не се отрази на дъщеря ми,така че не се притеснявай,природата си знае работата. Peace

# 11
  • Мнения: 1 878
Недей се лекува на своя глава, сега като си бременна никой доктор не би ти отказал и последнощ да позвъниш за преглед - трябва да си имат без друго дежурни. Та за парацатемола няма страшно и аз настивах и аз съм го пила и то по рецепта от АГто ми така че споко - но винаги първо доктора  Naughty

# 12
  • Мнения: 1 284
само парацетамол съм пила и фервекс пих, а за температурата с оцет си я свалях, но разбирасе отиди на лекар Peace

# 13
  • Мнения: 67
Аз малко късничко се включвам - дано вече си се оправила. Аз като бях във втория месец получих възпаление на мъдреца и се наложи да го извадят. И снимка ми правиха и упойка ми биха. Тогава се консултирах с няколко специалиста, които казаха, че ако се наложи може да се използват някои медикаменти дори в началото на бременността - като аналгин и парацетамол. Хомеопатията е позволена, но колко пък е ефикасна... Сега съм в петия месец  и имах кашлица, която излекувах с Проспан сироп. На билкова основа е , дано няма някакви последици...

# 14
  • Мнения: 2 040
Аз само с мед и лимони оправих настинката си, докато бях бременна ...  Peace
По- бавно става, ама не ми позволиха никакви лекарства ..

Общи условия

Активация на акаунт