Как и кога се маха биберонът?

  • 4 574
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте майчета!

Около нашата възраст бебчетата взеха да махат бибероните, а аз все още не се решавам, защото тя ми е като божи дар! Идеално служи за приспиване - а то става при нас по 3 пъти на ден, както и за успокояване когато е неспокоен! Имаме 8 зъбчета - хем се притеснявам , хем не ми се иска, защото ще стане непоносимо! Главно съм чувала, че биберонът не е желателно да се дава заради зъбките- за да не се изкривят! Вие как постъпихте? И на каква възраст на детето се решихте на подобна стъпка! Питам само тези, чийто дете използват биберон-залъгалка, тъй като знам че има и бебчета, които още в самото начало отказват!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Племенничката ми беше с биберон до 4-тата си година.
Зъбите и са перфектни.

Отказа се с много приказки и увещания, че вече е голяма... Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз се притеснявам на тази тема. Днес джуджето е на ясла за пръв път и ми се иска да я махна от раз, но се страхувам да не я травмирам. Една мама каза, че е изхвърлила всички биби от раз и за една седмица се е оправило всичко, но на мен 1 час ми се струва много пък какво остава за цяла седмица  Crazy

# 3
  • Мнения: 1 150
При всяко дете е различно. Вики беше на 8 месеца, когато сам изхвърли бибата през решетките на леглото и не я иска вече.  Правила съм опити да му я давам да си чеша венците, но я хвърля.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
офф и ние сме на този етап..направо незнам #Crazy
При мен е било доста трудно и се е случило около 1г. и 7 месеца

# 5
  • Мнения: 2 255
Калоян е на 1,7 мес. от доста време ползвахме бибероната само за заспиване и в много редки случаи за успокоение на нервите и на двама ни ..... например след посещение при зъболекарката  #Crazy
Но от 1 седмица ходи на ясла  #Shocked и както там ми заявиха, че е голям за биберона, след като казах, че тя е за всеки случай в шкафчето   Wink ... така всеки ден си го взимам с нея в уста, защото много плачел и не могат да го усмирят иначе  newsm78 та сега си я търси и у дома, а аз не му я давам (освен за сън) .... но в яслата май още доста ще кара с нея и .. незнам дали скоро ще успея да му я скрия  Joy
А иначе като му кажеш "айде да я махнем бибата"  и той я хвърля и вика "бау-бау ам-ам"  hahaha ама после пак си я иска  newsm78
Та незнам ... времето ще покаже как ще се справим с тоз проблем ... засега предпочитам да знам, че поне има някакъв начин да се успокоява в яслата и да не плаче толкова, пък после ще се борим с махането на биберона  #Crazy от 2-те злини избирам по-малката  Wink

# 6
  • Мнения: 1 680
Не се притеснявай, малък е пък и ти казваш, че го ползваш само за приспиване.
На Жори махнах биберона на 9 месеца, но пък за сметка на това постоянно си ходеше с шишето в устата, играеше си , а шишето му висеше от устата и доста съсно го махнахме на 2год и 10 мес.

# 7
  • Мнения: 8 917
Не се притеснявай, малък е пък и ти казваш, че го ползваш само за приспиване.

Гери е все още с него - но само понякога преди заспиване. Мисля, че няма да е проблем, а бяха казали и една идея - да се резне малко Wink така не може да смуква като хората и само ще се откаже Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна ползваше биберон-залъгалка за приспиване. Махнахме я малко преди 2год. възраст.

# 9
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Махнах биберона на Руми,когато беше на вашата възраст.Махнах го от раз.Първия ден доста плака,докато заспа,вторият ден вече не,но стоях час и половина при нея да заспи.На третия я оставих и си заспа спокойно сама.От тогава спи много по-спокойно и много рядко се буди през ноща.Ако знаех,че ще мине толкова лесно щях и по-рано да я махна,но все си мислех,че много ще плаче и т.н.

# 10
  • Мнения: 607
Ние я махнахме на 1г.и 7-8месеца.За мое мнооого голямо учудване без никакъв рев и сръдни. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 6 260
При всяко дете е различно. Вики беше на 8 месеца, когато сам изхвърли бибата през решетките на леглото и не я иска вече.  Правила съм опити да му я давам да си чеша венците, но я хвърля.


Късметлийка!  Grinning Искам и аз така...

# 12
  • Мнения: 97
Ние я махнахме точно на 1 година и то от раз,не беше много зависима от нея и изобщо не я търси.Успех на вас.

# 13
  • Мнения: 3 042
Синът ми сам се отказа от залъгалката на 1г5-6м.
На щерката аз и го махнах на 2г6м, когато щеше да тръгва на ясла. Доста рев имаше.

# 14
  • Мнения: 46 508
Ще правя опити, след като мине 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт