топче в гърдата след отбиване

  • 1 204
  • 9
  •   2
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте! Приключихме с кърменето преди десетина дни. Стана постепенно и не са ми се напрягали гърдите изобщо. Но днес напипвам едно топче близо до едното зърно и леко ме наболява като го натисна. Какво ще ме посъветвате? Дали да не се опитам да поизцедя малко? Да си взема ли лецитин и по колко да пия?
Дали да не отида на лекар  newsm78
Не съм се пристягала. Просто си ходя постоянно със сутиен.

# 1
  • Мнения: 2 553
Ами според мен (аз нямам много опит де Simple Smile ) отиди на лекар, за да си спокойна.И той ще те посъветва как да действаш нататък.

Успех и да пишеш после какво става  Peace

# 2
  • Мнения: 6 206
Чакай аз да дам малко акъл от пресен опит! Simple Smile

Да, пий лецитин!
Слагай зеле на гърдите!
Всичко ще бъде наред.

# 3
  • Мнения: 435
Щом те боли , най-вероятно е запушен канал  newsm78
Виж тази тема

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Вече си отбила, с масаж и цедене си разнесла топчето. Няма нужда от зелеви листа вероятно, т.к. гърдите не са препълнени/болезнени/със запушени канали. Но лецитин можеш да вземаш за профилактика следващите седмици - за всеки случай и за предодвратяване на евентуални проблеми. Щом сега не напипваш топчето, няма нужда от ударни дози и вероятно 2х1200 мг (т.е. 2 капсули на ден) за няколко дена и после 1х1200 мг ще е достатъчно.

Не се цеди, ако гърдите не са напрегнати, защото така ще стимулираш лактацията - освен ако не искаш точно това.

Не е проблем да 'прилъжеш' бебетата да сучат след 10-дневно прекъсване, вероятно така ще се разнесе топчето (ако се появи пак), но така пак ще стимулираш лактацията - по принцип за тях е добре да сучат до годинка поне, но ако искаш да отбиеш (което си направила), трябва да прецениш сама дали да го правиш.

Успех  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 446
Благодаря ви за съветите и успокоението и по-специално на Бу! Hug
  bouquet
Вчера си взех горещ душ, масажирах и изцедих до колкото можах. След това вече не напипвам нищо. Пих и малко чай салвия.
Взех си лецитина и го почвам.
Иначе по принцип исках да ги кърмя до годинка, но последния месец сучеха само спящи, будни или през деня - не, има къде-къде по-интересни неща. А кърмата си намаля така тотално и накрая имаше само капчици. Rolling Eyes
Ако всичко е нормално, мисля да отида на лекар профилактично след няколко месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
А аз въпреки, че не съм отбила, вече месец имам сериозно уплътнение на едната гърда, от която Ники не ще да суче почти.Почвам леко да се притеснявам...Май ще се ходи на дофтор Sad

# 7
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
С този проблем се справих с една рецепта на баба Ванга-при мен имаше уплътнения на двете гърди.Типово брашно,прясно мляко и масло се смесват,прави се на питка и се слага през нощта на гърдите /с по-стар сутиен/.Аз го направих два пъти и от уплътненията нямаше следа.В книжката пише-до изчезване на топчето.При мен помогна да не се стигне до оперативна намеса,дано помогне и на други мами с този прблем Peace

# 8
  • Мнения: 2 282
А аз въпреки, че не съм отбила, вече месец имам сериозно уплътнение на едната гърда, от която Ники не ще да суче почти.Почвам леко да се притеснявам...Май ще се ходи на дофтор Sad
Ти си старо куче, ама все пак да ти кажа - имам впечатление точно от тия дофтори, че правят всичко по трудния и болезнен начин. Ако могат да предпишат лецитин, дават антибиотици, докато стигне до оперативна намеса. Поне във Варна... #2gunfire Та опитай преди това с форумските методи!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз всъщност не съм се замисляла, че може да е нещо като застояла кърма, запушване или нещо такова.Опасявам се от по-лошото, да пази Господ SadОпределено ще ида на лекар...

Общи условия

Активация на акаунт