Да започвам ли захранване?

  • 558
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 553
Здравейте, милички!

Моята дъщеричка в сряда става на 4 месеца. До сега е само на кърма и 3 пъти съм й давала сок от ябълка + морков, прясно изцеден, по 10, 20 и 30 мл. Прие го много добре и мога да кажа, че доста й се услади Party

От 2 седмици насам обаче забелязвам, че отказва да суче и то доста упорито.Опитах да увелича интервала между храненията, защото като я сложа на гърдата и започва едно дърпане, бутане, рев, върти се на всички страни и не иска да похапва кърма. Същевременно когато аз например ям или пия нещо пред нея тя започва да примлясква, размахва ръце и вика. Посяга към мен с ръчички и така.

Та сега се чудя дали пък не е време да въведа нещо ново в менюто й освен кърма. И ако е така какво да бъде.

Значи решила съм до края на 5-ти месец все пак да се боря с нея и да я кърмя, но след това смятам да започвам захранване.

И тъй като изчетох каквото намерих, сега съм малко раздвоена - дали да започна с каша (оризова безмлечна, или някаква пшеничена например) или да започна със зеленчуково пюренце (пасиран зеленчук някакъв - тиквичка и т.н.). Или да й давам млечна каша?  newsm78Много съм объркана! Дайте вашият съвет.

Много ви благодаря!  Hug

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Много е мъничка за пшенични каши. Ако си решила да захранваш, поне глутена отложи до навършени 7-9 месеца.
А дали проявява признаци за готовност за захранване? Защото размахването на ръце и радостни бойни викове при вида на храна не винаги е достатъчен признак. Копирам стандартните признаци (не е нужно да проявява всички, но поне повечето):

• Може да си държи главата права.
• Седи добре в столче за хранене.
• Прави дъвчащи движения с устата.
• Има значителен напредък с теглото (теглото от раждането се е удвоило).
• Показва интерес към храната.
• Може да затвори уста около лъжичката.
• Може да предвижи храната от предната част на устата към задната.
• Може да движи езика си назад и напред, но изоставя склонността си да избутва с език храната извън устата.
• Изглежда гладно след 8 - 10 кърмения или 1100 г от АМ дневно.
• Растат зъби.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

# 2
  • Мнения: 2 553
Ами, Бу, не може да седи в столче за хранене - иска да седи, прави опити но й е рано.Също не й растат зъбки.За избутването на храната - ами незнам дали може да я движи към задната част на устата, защото не съм й давала нищо освен кърма.С лъжичка съм давала само капките за колики  BlushАбе ще поизчакам още месец само на кърма пък после ще видим - зависи тя как се държи и какво показва  Whistling

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Zdrasti! Ako искаш дай e-mail да ти изпратя някои неща....Аз ги събрах благодарение на момичетата тук и съм ги пратила сигурно поне 100 пъти Laughing Ама и според мен не бързай...Нека поне 6 месеца да навърши...И тези сокчета пак. Беба пие сок от около месец, т.е. като навърши 11 месеца и не и е липсвал...Ама за това толкова много теми има!

# 4
  • Мнения: 2 553
Ами ще почакам още за захранването, но за сокчето моята дъщеря умира - на един дъх го изгълтва и за още пита  Joy

Предполагам, че прави нещо като стачка тогава - как мислите  newsm78

# 5
  • Мнения: 694
Според мен просто расте мъничето и освен цицата намира и други интересни неща,които и привличат вниманието.Нека огледа,чуе,посмее се,пък после я сама ще потърси да папка .Но и според мен е рано за захравнане-нищо няма да изгуби ако почакаш още поне месец и половина.
Аз захраних със зеленчук с надеждата да се приеме-но уви не стана.Изборът и решението са твои ,но не винаги става така както ние го планираме Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 478
И според мен ви е рано захранването още.Аз започнах да захранвам дъщеря си след 6я месец със кортофено пюре приготвено само с адаптирано мляко -без масло и без сол.Първия ден започнахме с една лъжичка,на втория ден с две лъжички,на третия с три и така докато грамажа измести едно цяло хранене[обикновенно обедното].

# 7
  • Мнения: 791
Здравейте!
А какво ще кажете за това - на бебчето ми вече растат ДВА ЗЪБА, а нямаме 3 месеца още! Отвреме навреме й давам ябълково сокче - харесва го и нямаме проблеми с чревцата и стомахчето. Но като се замисля все още не може да избутва с езиче отпред назад. А и на тегло не сме го удвоили. Педиатърката ми каза, че засега се пият сокчета от ябълка и морков, а като навърши 3м и 20дни поне се започва с пюренце.
При каката няма да говоря, защото съм я гледала по старите възгледи и май доста сбърках. Чак сега си давам сметка какви са били причините за нейното реване! Но това е друга тема!  Hug
Сега го давам по-спокойно, но моето мнение е, че може да се дават сокчета щом и бебчето не проявява непоносимост.

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И според мен ви е рано захранването още.Аз започнах да захранвам дъщеря си след 6я месец със кортофено пюре приготвено само с адаптирано мляко -без масло и без сол.Първия ден започнахме с една лъжичка,на втория ден с две лъжички,на третия с три и така докато грамажа измести едно цяло хранене[обикновенно обедното].
И аз така.
А ако кърмиш, може да правиш пюрето първо с кърма, докато свикне и после с водичка само.

# 9
  • Мнения: 3 760
Много сте малки за захранване. И този сок... Хммммммммм. Против съм, но ти си решаваш.
Прекалено е рано и да я слагаш да седи (според ортопедите - след 6-ти месец).
Ти ще си прецениш с какво да започнеш - оризова каша или със зеленчуково пюре (картофът май е най-удачен). Бу ти е казала за пшеницата - съдържа много глутен и се въвежда около 8-ми месец чак. Според мен е много по-добре кашата да е безмлечна - ако искаш да я "омлекотиш"  hahaha ще добавиш кърма. Избягвай (когато можеш) да даваш краве мляко дори и да е адаптирано!
А описанието ти на поведението на дребното си е точно като кърмаческа стачка. Така че прилагай, съответните техники (кърмене на тихо и тъмно място; когато бебето е полу заспало и т.н.)
И успех!
ribkata, само по себе си растенето на зъби не е показател (само в комбинация с другите) - някои бебета се раждат със зъбче  #Crazy
За сокчетата и непоносимостта - много често признаците се проявяват след месеци, дори години. Като цяло изтънява стомашната лигавица, може да се развие колит и т.н. Айде да не те шашкам  Laughing Но по-добре ги спри пущините докато прочетеш по-нови изследвания по темата!   bouquet

# 10
  • Мнения: 435
Много сте малки за захранване. И този сок... Хммммммммм. Против съм, но ти си решаваш.

За сокчетата и непоносимостта - много често признаците се проявяват след месеци, дори години. Като цяло изтънява стомашната лигавица, може да се развие колит и т.н. Айде да не те шашкам  Laughing Но по-добре ги спри пущините докато прочетеш по-нови изследвания по темата!   bouquet
Подкрепям казаното от Мъни  newsm10
Сока също е храна  за бебето Naughty
Прочети в библиотеката има доста статии за соковете  Peace

# 11
  • Мнения: 2 553
Благодаря ви, момичета!

Значи реших да поизчакам, пък ще следя и поведението на бебка Flutter

Поздрави на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт