Изследвания за ясла?

  • 1 600
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Бихте ли споделили какви са точно изследванията и колко време чакахте резултатите?

Извинявам се, ако темата е била вече обсъждана, но с търсачката не успях да открия това, което ме интересува.
 doctor

# 1
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Личната Ви лекарка знае и трябва да Ви даде направления. Резултатите излизат бързо. Васермана ще трябва да си го платите. За него ще вземат венозна кръв от родител (от по-смелия Grinning).

# 2
  • Мнения: 581
Ясно ми е, че знае и на последната консултация я потитах какви са, но тя само ми дръпна една лекция, че е малко още детето, да не го давам на ясла и т.н. ....
В нашата ясла важат изследванията 10 дни и затова исках да преценя колко време преди тръгването трябва да взема направление от педиатърката, за да ги направим.

# 3
  • Мнения: 863
Васерман-става за един-два дена,плащате си го вие
Кръв и урина на детето-на нас ни взеха резултатите от рутинните изследвания след една годинка,въпреки 4е бяха минали ве4е един-два месеца след като ги правихме
Изследвания на акото ма детенцето-дадохме две проби4ки на педито и тя ни подготви документите,за последното 4акахме 2 седмици,въпреки 4е трябваше да станат за една newsm78

# 4
  • Мнения: 581
letka, благодаря ти  Flowers Bouquet

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Васерман-става за един-два дена,плащате си го вие
Кръв и урина на детето-на нас ни взеха резултатите от рутинните изследвания след една годинка,въпреки 4е бяха минали ве4е един-два месеца след като ги правихме
Изследвания на акото ма детенцето-дадохме две проби4ки на педито и тя ни подготви документите,за последното 4акахме 2 седмици,въпреки 4е трябваше да станат за една newsm78
Рая утре отново тръгва на ясла и пак поискаха изследвания. Педиатърката ни преписа резултатите от миналата година- това за кръв и урина. А резултатът от акото излезе на следващия ден Peace

# 6
  • на североизток
  • Мнения: 285
Васерман на единия родител, една проба с ако в шишенце до ХЕИ и един пластир, който се залепва на дупето сутрин на гладно.И той се изследва в ХЕИ.Васермана излиза бързо - още същия ден- заплаща се, както и другите изследвания, които вече не се поемат от Здравната каса.Те излизат за около 3 - 4 дни до седмица. За да пуснеш мъника на ясла ти е необходима и бележка от личния лекар на детето, че не е имал контакт със заразно болни.Това се сещам май newsm78
Купувахме и някакви карти за яслата/в някои ги дават безплатно/.
Дано ти помогнах  bouquet

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Що ве ХЕИ? newsm78 Аз ги носих в нашата поликлиника.

# 8
  • на североизток
  • Мнения: 285
При нас се носят там. Там правят изследванията на акото Embarassed

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
zazka, не обърнах внимание, че си от Шумен. Много съм заспала Tired
В нашият ДКЦ правят всякакви изследвания и резултатите излизат много бързо Simple Smile

# 10
  • на североизток
  • Мнения: 285
Няма нищо, Рени! Явно във всеки град е различно Grinning

# 11
  • Мнения: 49
На нас ни искаха две проби от акото и една лентичка, която се търка в анусчето -
резултатите бяха готови за 4 работни дни. Другите от кръв и урина докторката ни
преписа от предишните изследвания, а за васерман на родителя стават готови на
следващия ден. Така че общо за една седмица бяхме готови с всичко необходимо.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На нас ни искаха две проби от акото и една лентичка, която се търка в анусчето -
резултатите бяха готови за 4 работни дни. Другите от кръв и урина докторката ни
преписа от предишните изследвания, а за васерман на родителя стават готови на
следващия ден. Така че общо за една седмица бяхме готови с всичко необходимо.
И ние така общо взето. Купих само документите от книжарницата-здравна книжка и талон/те знаят-като кажеш за детска градина или ясла/.
  ОФФ: Ама защо да е малко детето? Гледам 18 месеца Rolling Eyes. Беба тръгна на 11 и е съвсем добре. Бързо свикна и е много щастлива там Laughing Ако си решила и няма кой да го гледа-пускай го! Определено е за предпочитане пред баби и детегледачки/мое мнение-знам, че има и противоположни Laughing/.

# 13
  • Мнения: 581
  ...ОФФ: Ама защо да е малко детето? Гледам 18 месеца Rolling Eyes. Беба тръгна на 11 и е съвсем добре. Бързо свикна и е много щастлива там Laughing Ако си решила и няма кой да го гледа-пускай го! Определено е за предпочитане пред баби и детегледачки/мое мнение-знам, че има и противоположни Laughing/.
И ние с мъжа ми сме на мнение, че не е рано за ясла и се надявам да не сме сбъркали. Най-близката ни баба е на 200км. от нас, така че нямаме друг избор освен ясла.
Благодаря на всички момичета, споделили опита си с тези изследвания - бяхте ми от голяма полза  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 255
Най-добре първо виж какво искат във вашата ясла и поликлиника, защото май има разлика ... Калоян ходи от 1 седмица на ясла и при нас беше :
- 2 шишенца ако
- докторката на място си "дръпна" 1 скоч лепенка  Rolling Eyes
3-те заедно си ги дадохме в лабораторията в п-ката ... те си ги носят в ХЕИ
- васерман на таткото .... не сме го плащали (само таксата от 2 лв за изследвания)
- кръв и урина в яслата казаха, че не са им нужни  newsm78
Изследванията на малкия станаха за около 4-5 раб.дни ... васермана се забави 7 дни  Rolling Eyes
+ попълнен картон на детето със всички ваксинации и начален здравен статус + профилактична карта (един лист с данни) - тези се попълват от джипито

УСПЕХ  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт