С какво да нагостя Свеки?

  • 1 368
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
моляви за спешна информация защото ми е много спешно,свекито ще идва на гости и ми каза че ако и направя във иенско стъкло на микровълнова нещо корто ще е бързо и вкусно щяла да ме признае амаааа-нали знаете свекитата колко признават снахите си?така че разполагам със-яйца,сирене,пресни домати,мариновани гъби,шпеков салам маслини-малко.дайте ми идея моля ви кое как да нарежа и наредя за да стаане вкусно-плииииииииииз.предварително ви благодаря-но в 19часа ще са вкъщи със съпруга ми-мо;я ви помагайте Praynig  bouquet newsm17 newsm51 newsm10 smile3518 lalalala cook newsm10

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 19:17 от Erica

# 1
  • Мнения: 25 551
Режеш всичко на парчета, слагаш в съда, най-отгоре чукваш яйцата, захлупваш и печеш. В началото на максимално, в момента, в който заври намаляш и допичаш на 100-150 гр. От тази манджа по-лесна няма!  chef

# 2
  • Мнения: 1 708
Имаш ли картофи?

# 3
  • Мнения: 52
да имам картофи

# 4
  • Мнения: 52
а нещо като в минути можете ли да ми кажете за колко минути се пече понеже моята микровълнова нее на макси и минимум просто електронно си избираш минути в които да печеш и т.н

# 5
  • Мнения: 25 551
Съжалявам, аз пека в обикновена фурна.
Не ползвам микровълнова.

# 6
  • Мнения: 1 685
Аз нещо не разбрах.Свекърва ти, ти е казала да и сготвиш нещо в МВ и да е готово в 7 часа, така ли?!? Shocked
Ми сготви и макарони в МВ Crazy
Или пък ако имаш направо готови програми, щом имаш и картофи, направи и ги. Crazy

# 7
  • Мнения: 52
даразбирам те ама някоя от тези прекрастни красавици ако може да ми каже набързичко нещо вкусно и лесно като включи и времето за което трябва да се пече или вари в микровълнова ще съм им много благодарна МОЛЯ ВИ ДЕЕЕЕЕ поставете се на мое място,писах тема защото знам че сте по компетентни от мен и знаете доста неще -затова ви се доверих  love001 newsm51 newsm10 Weary cook Two Hearts newsm17 newsm17 smile3525

# 8
  • Мнения: 9 105
имаш час и половина.
сложи два-три картофа нарязани на кубчета в йената, завърти на 15-на минути с много малко водичка. Вадиш и ги пробваш - трябва да са омекнали.  после слагаш колбаса, гъбите - всичко на парчета съответно, - ако е останала вода - изсипи я, сложи една кафена чаша олио.- продължаваш - значи салама,  гъбите, картофите са ти вътре, разбъркваш, сипваш разбити 2-3 яйца със около 200гр. сирене. Режеш домата на кръгчета и нареждаш отгоре. Завърташ това на 10 минути. Като можеш през това време да извадиш на 5-тата и да видиш - ако яйцето е готово, приключваш. Ако не пускаш пак вътре. Ако и на 10-мин. не е готово, завърташ на още 5.
Маслинките остави за украса, плюс малко зеления - магданоз, копър, квото имаш.

Ако имаш и друго - като материал - к азвзай, но това е достатъчно.
Ако имаш и кашкавал - можеш да настържеш в/у доматите.-

# 9
  • Мнения: 920
Предлагам същото, но оформено на пластове - ред картофи на колелца, ред гъби, ред домати и така...Саламът може да е най-отгоре - кръгче салам върху кръгче домат и в средата 1 маслинка. И защо трябва да е в МВ. На фурна също става за ок. 1/2ч. Според мен е по-вкусно.

# 10
  • Мнения: 9 105
ако имаш и чушка - печена-сурова-- слагай вътре.
 Режи после като торта и отстрани украси с домат - обелваш му кората спираловидно и правиш розичка. Ще я шашнеш.
Друго по-просто е: с остър нож - през средната част на доматаправиш дупки към вътрешността му - една резка мялко наляво, друга надясно - леле как обясних, но е много просто - така обграждаш целия домат с тези нарези и като го хванеш отгоре и отдолу - той трябва да се отвори и стои като цвете.
От краставицата режеш по дължината тънки ивички и ги завиваш  цилиндрично - пак наподобява цвете.

# 11
  • Мнения: 9 105
Предлагам същото, но оформено на пластове - ред картофи на колелца, ред гъби, ред домати и така...Саламът може да е най-отгоре - кръгче салам върху кръгче домат и в средата 1 маслинка. И защо трябва да е в МВ. На фурна също става за ок. 1/2ч. Според мен е по-вкусно.


може, но не салама отгоре, защото е шпеков и се предполага че е сух. По-добре някъде по средата.
И картофите стават по-бързо в микровелето, затова там

# 12
  • Мнения: 1 708
Сваряваш картофите предварително,нарязваш салама ,слагаш гъбите и маслините,заливаш със разбитите яйца и печеш 10 минути.Подправки каквито искаш!

# 13
  • Мнения: 1 708
А картофите най-бързо ще ги свариш като ги обелиш и ги сложиш в обикновенно найлоново пликче ,завързваш(БЕЗ ВОДА) и на максимална мощност 6-7 минути,зависи от количеството.
Пликчето се надува,но не се притеснявай няма да гръмне!!!

# 14
  • Мнения: 52
бонбончета отивам да кълцам продуктите на парченца но след малко се връщам да разгледам за отзивите ви Hug Heart Eyes  love001 newsm51 newsm10 newsm17

Общи условия

Активация на акаунт