слухопротезиране - питанки???

  • 2 813
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Тъй като загубихме след няколко месеца ползване вече и двата апарата, се налага да си купуваме нови Sad Оказа се че тези които имам до сега не са добри, а и въобще не съм доволна от фирамата която ползвахме, така че кажете вие какви апарати ползвате , доволни ли сте  и въобще координати ??? Ходих във Фонак- няколко мами вече ми писаха че са доволни от тях, но цените са убийствени, наистина много добри са апаратите, та другия ми въпрос е - могат ли да се застраховат слухови апарати /подобно на колите/ , само не ми се смейте - за 2 години съм купила 7 броя очила

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 20:16 от veni-b

# 1
  • Мнения: 2 563
Аз съм доволна от WIDEX (фирма Анка за България). Ползвам ги от 13 години, Анка предлагат мн. добър сервиз. Цените са същите като на Phonak. Просто ако искаш добър звук, това е цената, по цял свят.  Cry Няма ли МТСП да ви покрие някаква част? А тези, които ще сменяте, какви са?

С каква отливка ги ползвате? По принцип не би трябвало да падат лесно, особено с отливка, която влиза навътре в ухото? Може би има и някакви механизми за деца, които ги закрепват по-добре.

# 2
  • Мнения: 2 543
Вени, съжалявам за тревогите ти!
Уви, ако искаш хубави апарати, такива са им цените. Не знам кои си гледала ти, но апаратите на Йоан струваха около 500 лв. единия. Но от "Социални грижи" ни заплатиха по-голямата част от сумата. Вие кога сте взели вашите? Доколкото ми е известно, апаратите се подменят на 3 години. Всеки случай, забрави за застраховка на слухови апарати.  Sad На нас не искат да ни застраховат имплантите и процесорите, дето струват несравнимо повече пари, та камо ли за слухови апарати... Sad Това би бил голям риск за застрахователите, а те не рискуват с такива неща.
Иначе, за нещо, което да държи апаратите на главата - има едни клипсове, които изглеждат като тези държачите за биберони на бебета. Така, дори и да си сваля детето апарата нарочно, той остава да виси на дрехата. Вярно, ще се забелязват повече апаратите, но може би би имало полза. Ето тук има показани някои идеи: http://www.babyhearing.org/HearingAmplification/AidChoices/practical.asp
Дано успеете да намерите някакво разрешение.   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 531
 Йепе   #2gunfire да ги трепеш застрахователите, но всеки гледа интереса си Cry
Апаратите ни нямат и година, така че ще си купуваме новите 100%. Понеже Ицо е с тръбички в ушите за да не прави отити, ми препоръчват друг вид отливки,които не запушват така ухото.Представляват  едни много финни тръбички, които стоят свободно в ухото.НО апарата трябва да модел, който не пищи, тъй като не се уплътнява добре. Освен това при този вариант се намалява ефективноста на ниските честоти, а ние сме там глухи, та апарата ще струва най вероятно  800лв! Клипса е просто задължителен при този вариант, тъй като е много нестабилен

ydomusch дай ми координати на тази фирма

# 4
# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вени, за съжаление това за подмяната на апаратите от социалните май вече не 3, а 5г. го направиха  Confused А и на двете ушета ли отливката е различна, нали само в едното каналчето беше много тясно? Каквото и да решиш и да вземеш, задължително си вземи от тези "връзки", в линка на Йепе има картинка.  Те са две връзки/ластични, от едната страна са свързани с клипс, който се закачва за дрешката, а от другата завършват с две силиконови "ластичета", които се нанизват на долната част на слуховите апарати. Така дори и да падне апаратчето не може да се загуби, Яни в момента е с такива на имплантанта.
Колкото до застраховки, хората по света си ги застраховат, но у нас уви няма застраховател, които да е съгласен, става въпрос дори и за международни фирми, които извън страната застраховат подобни устройства, а в България не искат  Sad...

Общи условия

Активация на акаунт