Пресни плодове- проблем!

  • 957
  • 7
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 316
Здравейте, мами!
На нас пресните сокчета от ябълки и моркови не ни понесоха. Акото ни става наситено тъмно зелено. Пробвахме и със суров банан в пюрето, но отново се получи същия цвят. Ако е преминал плода термична обработка нямаме никакви проблеми. Случвало ли се е на някой и какво да предприемем?

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Бебчето е малко още за сокчета,храносмилателната му система не е добре изградена,отложете ги за по-късно,суровите плодове и зеленчуци много дразнят.Ако все пак сте решили да му давате ги печете или варете преди това.Аз и бях дала към вашата възраст ябълка и се обрина,после чак след 5 месец и нямаше проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
На толкова малко бебе, е съвсем нормално да не му понасят пресните сокчета! Доказано е, че сокчето съдържа киселини, захар и минерални соли, а бебeшкото стомахче е пригодено само за кърма. Най-доброто за момента е да се спре даването на каквито и да е сокчета.
Ако имате възможност погледнете тази статия:
Лекарят съветва да захраните със сок?
Тя ще Ви даде полезна информация  Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 22:52 от Lucan

# 3
  • Мнения: 694
Просто отложи захранването за към 5-6 месец Laughing

# 4
  • Варна
  • Мнения: 478
Незнам за сокчетата защото не съм давала на дъщеря си[поради тежък рефлукс]но ви е много рано за пресни плодове-те се дават чак след 7-8 я месец а дотогава всички плодове трябва да се сваряват предварително.

# 5
  • Мнения: 3 760
Много сте малки за сокчета! Изчакай поне данавърши 5-6 месеца.
Освен това не давай банан - съдържа много хистамини и сбособства алергичните реакции!

# 6
  • Мнения: 435
Тези тъмно зелени акита показват , че бебо не е готов за друго освен кърма ! Спри захранването и го отложи за поне след 6-тия месец .
Виж ако искаш и Национален план за действие "Храни и хранене" - 2005-2010 г страница 15

# 7
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами според мен вие сте прекалено мънички за захранване със сокове ... мама цвети ти е дала добри линкове относно соковете и ранното захранване в Б-я което вече не се препоръчва... изчакай със захранването като наблюдавай бебчето дали е готово за захранване  и прочети в библиотеката в сайта има много полезни и интересни неща за кърменето и захранването на бебетата 
ето някои линкове Причини да отложим захранването
Защо нашите майки са ни давали сок...
Лекарят съветва да захраните със сок?

Общи условия

Активация на акаунт