Дупки в плацентата

  • 2 019
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Мили мами,
Днес бях на видеозон и ми откриха множество дупки в плацентата cry На всичкото отгоре бебето е с учестен пулс  Sob Следващият понеделник ще ходя да му мерят тоновете на Доплер, но доктора ми каза, че бебо почвал да страда от липса на хранителни вещества и кислород Shocked. Моля споделете имала ли е някоя от вас такива "дупки" и колко опасни са за бебето. Това задължително ли значи раждане с цезарово сечение?

# 1
Здравей,
При мен имаше няколко инфаркта на плацентата, които се видяха след като родих. (тези области не са функционирали добре и бебчето не се е развивало въвсем пълноценно) Родих в 38 г.с. (предизвикано нормално раждане) хубаво и здраво детенце. Единствено педиатърката каза, че изглежда по-малка като 36 или 37 г.с. Имаше и признаци на преносване. Но това не бяха никакви сериозни проблеми. Аналогично и снаха ми имаше подобен проблем с плацентата и тя има съвсем здраво момченце (пак с предизвикано по-ранно раждане в 38 г.с.)
Опитай се да се успокоиш. Докторите ще преценят и може да родиш по-рано за да не се мъчи бебето.
Всичко ще бъде наред.
Целувки и ни пиши как се развиват нещата  Hug

# 2
  • Мнения: 175
Знам , че ако майката е пушачка могат да се появят дупки . Препоръчват се максимално здравословно хранене , никакъв алкохол , лекарства и мноооого чист въздух . Има и подходящи витамини , но не знам дали се възстановява плацентата .
Стискам ти палци да е всичко наред и много цунки  Hug

# 3
  • Мнения: 4 978
При мен имаше калциране на плацентата в средата на 8-ми месец, на ехограф се виждат дупчици. Родих преждевременно, но не заради това. Така че не се притеснявай, важното е че ще те наблюдават.
Успешно раждане!

# 4
  • Мнения: 379
Знам , че ако майката е пушачка могат да се появят дупки . Препоръчват се максимално здравословно хранене , никакъв алкохол , лекарства и мноооого чист въздух . Има и подходящи витамини , но не знам дали се възстановява плацентата .
Ама не пуша бе хора Sad. Спрях ги преди повече от 2 години. И ям само здравословни храни. От повече от 12 години съм вегетарианка /не ям месо/. И всичките ми изследвания до сега си бяха ок и изведнъж тез дупки Cry Адски ме е страх, че ще ме набутат да раждам със секцио още в първата седмица на деветия месец /т.е. следващата седмица/ А то и бебето е дори по-голямо от нормата - 2 и 800. Не ми е ясно как съм го изхранила по-голямо пък плацентата не функционира пълноценно  Rolling Eyes?!?!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Я не се шашкай и като родиш по рано-какво,ще си гушкаш бебчето по рано.Ти знаеш ли какъв кошмар е да си в девети месец Laughing.Важното е бебчо да е добре.Чакаме да се похвалиш с едно здраво бебоче

# 6
  • София
  • Мнения: 1 339
Аз не зная нищо за дупките, само мога да ти кажа да не се страхуваш от по-раното и от секциото. И аз родих секцио и не е страшно. Важното е бебето да е добре, ти ще се справиш  Hug Леко раждане Hug

Общи условия

Активация на акаунт