Бременност+вегетарианство

  • 2 487
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета Hug
Съжалявам ако се повтаря темата,но тъй като тази вечер отново ме нападнаха на тема"месо и риба" искам да ви попитам-има ли сред вас мами вегатарианки?
От 6 години не ям месо и риба.И най-малко смятам да "проям"отново по време на бременноста.Та въпроса ми е -наистина ли е толкова опасно това за моето бебе,колкото се опитват да ми втълпяват почти всички напоследък?
По принцип знам,че не е опасно,чувала съм за много такива случаи,особено когато бях при д-р Емилова,там имаше една млада лекарка,която не яде месо,не хранеше и детето си с такова и каза,че не е имала никакви проблеми и усложнения по време на бременноста.
От друга страна ми казват,че бебо щял да се роди с много нисък хемуглобин,щяло да му се налага кръвопреливане после.Това ми го каза медицинско лице,затова съм наистина притеснена вече.
Моля ви,ако някоя от вас е изкарала такава бременност да сподели.Ще се радвам на всякакви съвети и препоръки.
Предварително ви благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 3 367
аз!родих здраво дете,изобщо не слушай неинформирани и не-базирани на нау1ни данни митове..протеини се набавят от мляко и соя,мазнини от растения и толкоз..това дето по време на бременост се яде за двама и кое от кое по-неполезно,разбирай каквото и се яде на майката и други са зловещи заблуди,има маса книги с информация ако се интересуваш сериозно..аз имах железен дефицит,коригирах го с таблетки,много е вероятно от 1асти да се дължи на диетата ми,НО това е 200 пъти по-малък кахър в сравнение с ефектите от месоядството..никои не е бил с нисък Хб,и 2те ни деца си бяха у дома 24 1аса след раждането..
ти ще направиш избора си,но надявам се базирано на смислено проу1ване на инфо,а не на врели некипели от 5 поколения назад..
Анна
с втората си бременост ядях пиле веднъж на 2 месеца,нямах анемия хи1,пак имаме здрав син..
пс-ако сега след 6 години проядеш место шанса да си стресираш организма е мноооооого по-голям от имагинерните + от месоядството..

# 2
  • Мнения: 111
 Simple Smile Здравей! Аз съм бременна в 24 г.с. и не ям месо от 14-годишна.Хемоглобина пада и на месо-ядните.Дори си говорих с една бременна жена,която яде месо,че нейния е по-нисък от моя.Имам приятелки-вегетарианки,родили здрави и прекрасни деца.
Въпросът е ти как се чувстваш.Доколкото знам ако ти се дояде нещо, е хубаво да си го хапнеш.НАпример аз веднъж наскоро опитах една хапка пилешко,от любопитство,но сравнение със свежата салатка ,въобще не ми хареса.Така че твоето тяло,твоят организъм,знае най-добре. Успех и лека бременност!

# 3
  • Мнения: 1 942
Тук ще ти отговорят вегетарианки, които ще ти кажат как всичко е било и ще бъде ок. Лошо няма, но ми се струва, че това е сериозно решение. Лично аз по време на бремеността реших да не налагам на детето си моите хранителни навици. Нека то само реши кое е полезно и вкусно за него. Имам колежка, която е вегатарианка от дете, в момента има проблем с натрупването на калций в кръвта и в последствие в ставите. Лекарите и изследванията са категорични, че ако беше станала вегетарианка, в по-късен етап на развитието си /а не 10 годишна/ организма нямаше да има този проблем. Ако е така за дете на 10 години, какво ще стане с един тепърва формиращ се организъм? И може и да греша, но не сме ли учили, че една от аминокиселините /изграждащи белтъците/ може да се набави единствено само от месото?

# 4
  • Мнения: 1 947
   Аз не съм вегетарианка, но не ям почти никакво месо - не ми е вкусно, запича ме и т.н.,
а от рибата направо се отвратих още в началото на бременността. Може да компенсираш
с много житни - и без това помагат за перисталтиката Wink, както и зелените листни растения
и много вит.С, важен за усвояването на желязото. Така както си хапвах месо отначалото,
така ми спадна хемоглобинът, но все пак нерисково. Въпреки това ми предписаха желязо,
което взимам по 20 дни на месец - вдига малко и после пак надолу newsm78. Моята майка ме е
родила здрава  Grinning , въпреки, че нейният хемоглобин е бил под 70 по време на бременността,
въпреки, че яде месо. Дъръ-бъръ-дъръ-бъръ - исках да кажа СПОКОЙНОGrinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Точно така е. Месото е незаменимо. Ако, все пак жената не може да яде месо, т.е. чак толкова й е гадно, трябва да набави необходимите вещества по друг начин.

А след като се роди  детето , да не му се дава  пълноценна храна за мен е престъпление.

Нека всеки сам прави избора си дали да яде месо - на съзнателна възраст, разбира се!

# 6
  • Мнения: 1 947
   Доколкото разбирам, става дума за НЕЯДЕНЕ на месо по време на бременност, а не за НЕДАВАНЕ на месо на дете. Wink Нали така! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 723
Аз не ям месо откакто се помня (около 20 години), защото не обичам. Нямах никакви проблеми по време на бременността - хемоглобинът ми беше по-висок от на повечето месоядни мами. В никакъв случай не прояждай месо сега, защото като не си яла дълго време, може организмът ти дори да направи алергична реакция. Когато гинекологът ми каза, че било добре да проям месо и риба, аз му обясних, че не ям от много отдавна и той ми каза в никакъв случай да не започвам сега - може да стане много по-опасно.


Тук ще ти отговорят вегетарианки, които ще ти кажат как всичко е било и ще бъде ок. Лошо няма, но ми се струва, че това е сериозно решение. Лично аз по време на бремеността реших да не налагам на детето си моите хранителни навици. Нека то само реши кое е полезно и вкусно за него. Имам колежка, която е вегатарианка от дете, в момента има проблем с натрупването на калций в кръвта и в последствие в ставите. Лекарите и изследванията са категорични, че ако беше станала вегетарианка, в по-късен етап на развитието си /а не 10 годишна/ организма нямаше да има този проблем. Ако е така за дете на 10 години, какво ще стане с един тепърва формиращ се организъм? И може и да греша, но не сме ли учили, че една от аминокиселините /изграждащи белтъците/ може да се набави единствено само от месото?

На детето сега му давам месо - тя дори много обича и аз нямам нищо против - нека сама да избере, не мога да й налагам моите предпочитания! 

# 8
  • Мнения: 599
Никак не обичам да изтъквам, че съм лекар, но в случаи като този се налага  Blush
Аз също съм вегетарианка, не ям месо, риба и яйца, чувствам се чудесно и родих нормално бебе, средностатистическо (3 кг, 50 см), което беше даже с висок хемоглобин при раждането.
Не, няма никакъв проблем да си вегетарианка и да си бременна, няма проблем и да отгледаш детето си така, ако решиш, който твърди обратното, просто не е достатъчно информиран. Съжалявам, ако някой се обижда от това.
В Интернет има страшно много информация за храненето на бъдещите майки, например тук
Писала съм в много подобни теми и с риск да се повторя, ще  го кажа: важно е да се храниш със съзнание и разумно. Да знаеш откъде какво да си набавиш. Иначе има риск при всяко едно хранене, независимо дали е вегетарианско или не, да изпаднеш в дисбаланс. Ако имаш повече въпроси, с радост ще ти отговоря, може и на лични.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
На детето сега му давам месо - тя дори много обича и аз нямам нищо против - нека сама да избере, не мога да й налагам моите предпочитания! 


 Peace Това исках да кажа!  Аз лично познавам жена, която през живота си не е хапвала месо - родителите й са вегетарианци, но двамата й сина не са. Смятам, че това е правилната позиция. Иначе - всеки решава за себе си... но, като порасне Wink

# 10
  • Мнения: 517
Здравей. Аз не съм вегетарианка, но не обичам много, много месо. Не смятам,че това,че не ядеш месо и риба може да навреди на бебко. Аз също съм бременна, но не ям много често месо..един ден един познат ми се изсмя..като му казах,че ако трябва да збирам между салата и месо бих избрала салатата..Simple Smile) Лека бременност и по-малко се вслушвай в слухове. Сигурна съм,че ще родиш здраво бебе!

# 11
  • Мнения: 388
Здравей. Аз не съм вегетарианка, но не обичам много, много месо. Не смятам,че това,че не ядеш месо и риба може да навреди на бебко. Аз също съм бременна, но не ям много често месо..един ден един познат ми се изсмя..като му казах,че ако трябва да збирам между салата и месо бих избрала салатата..Simple Smile) Лека бременност и по-малко се вслушвай в слухове. Сигурна съм,че ще родиш здраво бебе!
И аз съм по същия начин! Praynig

# 12
  • Мнения: 3 205
... важно е да се храниш със съзнание и разумно. Да знаеш откъде какво да си набавиш. Иначе има риск при всяко едно хранене, независимо дали е вегетарианско или не, да изпаднеш в дисбаланс...

Абсолютно съм за, въпреки, че не съм вегетарианка  Laughing По време на бременността обаче месо не ми се услаждаше и не съм яла риба въобще (заради опасността от натрупването на живак). Компенсирах с много прясно и кисело мляко и сирене, яйца и бобови храни, пиех и витамини за бременни. Хемоглобинът ми беше перфектен, не съм имала никакви проблеми. Бебето се роди здраво.

# 13
  • Мнения: 791
Аз не съм вегетарианка, но моята кума е и ми изпрати един сайт за вегетарианството:
http://vegetarianstvoto.hit.bg/children.html
Аз имах желязна анемия и се лекувах през цялата бременност. Вегетарианството няма нищо общо с това, аз си хапвам месо!  Mr. Green
Но съм съгласна с Бубето, че детето трябва да реши само дали да яде месо!  Peace

# 14
  • Мнения: 111
   Доколкото разбирам, става дума за НЕЯДЕНЕ на месо по време на бременност, а не за НЕДАВАНЕ на месо на дете. Wink Нали така! Simple Smile
Да,точно така.Говорихме за неядене на месо. Аз смятам на моето дете да му давам.Ако му е вкусно,да си хапва.

Общи условия

Активация на акаунт