Сина ми ми вика "лельо"!

  • 2 189
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
По принцип не съм от майките, които на всяка втора дума се "мамосват" и той казваше мамо само, когато плачеше или нещо се е  ударил. Обаче от няколко дни съм леко обидена защото ми вика "лельо"  #Crazy, което е попил от яслата. Освен това на всяка втора дума казва "тате", а аз съм някакъв цербер явно, който го кара да върши откъсващи от играта досадни неща, като миене на ръце, слагане на гърне, капки за нос и все такива неприятни за него неща.
Другото, което ме притиснява е, че е вече 2 год. и 1 мес.,  а знае само 5 думички Rolling Eyes
Споделете ми при вас имало ли е такъв период? newsm78

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони и се случвало по погрешка да ми каже лельо, когато се върне от гости при баба си - там живее зълва ми.....та си го обяснявам, че два дена като я лельосва, като се прибере кара по инерция. При вас положението явно е подобно newsm78.....но и на мен ми е много неприятно Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 2 353
  Ще му мине. Сигурно му харесва думата. Кой да нарече с нея, освен любимата, обожавана Мама? Като дете си бях измислила едно куче, само и само да го кръстя "кондировка", тъй като думата (командировка) зверски ми харесваше Joy

# 3
  • Мнения: 2 332
Не се притеснявай, и Йоана, която е доста по-голяма, от време на време вместо мамо тръгва да ми казва "госпожо"  Laughing.

# 4
  • Мнения: 694
Искам да се извиня, но честно посмях се на постинга ти. Да сигурно не е приятно, но от друга страна е доста смешна ситуацията. Поправяй го, когато се обърне към теб с "лельо". Аз съм забелязала, че децата са на етапи с всяко нещо. И това ще отмине.

При нас това с таткото беше същата работа. Аз съм лошото същество, а той доброто. В един момент ми писна и казах на мъжа ми, че трябва когато направи беля или нещо не слуша да и се кара и той, а не само аз. Сега от известно време е придобила респект от него и когато и кажа, че тати ще я накаже тя застава мирно. А и аз минах в графата на любящите родители.

И накрая това с говора и при нас е същото. Тя е на 2,6г. и е с малко по-богат речник от вашия  (10 думи), но ми прави впечатление че се опитва да повтаря думите които и харесват и то от няколко дни на сам.

# 5
  • на североизток
  • Мнения: 285
Откакто ходи на ясла малкият взе да бърбори доста.Не, че преди не го правеше Grinning.
Преди ми казваше "мамо", без да се обърква, км баща си се обръщаше с "тате", а сега ни обърква - аз съм тате понякога, а той мама Joy
Бърка и хората по улицата - на бабите казва дядо, на ботковците - каки и така...........
С времето всичко ще се оправи - все пак още са малки бъбробковци Laughing

# 6
  • Мнения: 1 417
О  и моя син е на 2г. и речника му не е кой знае колко богат ConfusedТати е обожествен в нашата къща, ама пък като кажа че ще викам тати да се скара и ме слуша, явно все пак има някакъв респект. На ясла не ходи, така че проблема с лелята го няма Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 493
Аз пък познавам един баща, който караше детето си , да му вика " мама "  Shocked ! В интерес на истината той се грижеше за дъщеря си перфектно , като "мама"  baby_neutral .
Вече 12 години синът ми се обръща към мен с "шефе"  #Crazy  !!! В началото ми беше криво, болно, мъчно, но вече свикнах. Peace  Сещам се за един лаф : " Можеш да му викаш маценце, писенце, котенце, но щом  лае си е куче !"
Не мисля, че ни обичат по-малко , когато се обръщат към нас с други имена. Ние сме им майки, а те да ни викат, както им харесва ! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 На времето сестра ми казваше на мама - "мамо-другарко" Grinning
Мама беше музикален ръководител в детските градини и това внесе тотално объркване при сестра ми - как хем е мама, хем е учителка.

Ще отмине!

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
по-голяма съм била като съм казвала на мама лельо. Баща ми заминал в командировка и като се върнал и на него съм обяснила как е било с леля.. Майка не се вживяла и минало бързо.
проговарянетое относително. Може късно да ти проговори с изречения на право или дълго и от рано да трупа дума по дума. не се притеснявай ако детето комуникира свободно.

# 10
  • Мнения: 955
И на мен отначало ми беше смешно, но след като многократно му обяснявах, че лелята е в яслата, а аз съм мама и нямаше никакъв  резултат вече ми стана криво. Соча му татко му и му казвам "тати" и съответно той го повтаря, след това казвам "Мама", сочейки себе си - и никаква реакция - гледа ме с празен поглед.  ooooh!
Ще го преживея, но нашия тати не ми помага много, да не кажа хич и явно малко съм преуморена и затова огорчена  Rolling Eyes

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не се вживявай, мила!
Тежко е!, но ако не му обръщаш внимание сигурно много по-бързо ще го изживее или забрави.
погледни от към добрата страна - умно детенце имаш, с въображение! Simple Smile

# 12
  • на североизток
  • Мнения: 285
Опитай да си починеш и да си откраднеш малко време само за себе си Grinning - заслужаваш го.
А за проговарянето не се тревожи - някои деца си мълчат доста време и после извежднъж проговарят Simple SmileНали разбира какво му се говори и общува  - това е важното Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И моят синковец често ми вика лельо Дани, особено когато играе с други деца, и те се обръщат към мен по същия начин.Смятам дори, че разбира, и го прави нарочно, като на шега. Колкото до говора, едва от около месец се опитва да повтаря всичко,дори прави изречения/а вече е на 2.8 г./.Не се притеснявай,всичко ще отмине.Ако може таткото вечер като се прибере да казва по-често" Дай на мама това, кажи на мама онова",просто да набляга на това, че наистина си мама.Честно казано,с баткото не съм имала този проблем, та явно е индивидуално.

# 14
  • Мнения: 798
А на мен "тати" Mr. Green Mr. Green Mr. GreenИ то само ако ме види на снимка, сочи и вика"тати". А ина4е нищо не ми вика. А на баща си....тати, та тати.Става ми малко криво от време на време, ама, той така или ина4е не говори. И пове4е се притеснявам че казва 5-6 думи, така 4е предпочитам да проговори както трябва и да ми вика "тати" Mr. Green Grinning Mr. Green
      Не се притеснявай, те са на периоди, поправяй го, но не му натяквай много да няма обратен ефект. Успех! Wink

Общи условия

Активация на акаунт