Аз май съм бременна... Ами сега?

  • 4 978
  • 35
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Добро утро. Моля, не ми честитете още! Защото ужасно ме е страх.

Какво се случи - сутринта се изнизах от леглото и оставих мъж ми (отпускар) да спи. Направих тест и докато чаках резултата бях толкова убедена, че не съм бременна, защото този месец не бебеправихме цяла седмица във фертилните дни. Чудех се сега тестът ми като е отрицателен какъв ли хормонален дисбаланс съм си докарала, че да не ми идва и пак доктори, пак изследвания... Обаче като дръпнах капачето чертичките бяха две! Втората е значително по-бледа, не може да се сравнява по интензитет с контролната, но все пак е там. И като човек, виждал достатъчно отрицателни тестове за бременност, просто нямаше нужда да се вглеждам и чудя.

Едвам се удържах да не събудя мъжлето и вие сте първите, на които казвам! Много ме е страх да не стане като миналия месец - положителен кръвен тест (отрицателен уринарен) и на 7-ми ден лелка!!!  Rolling Eyes Освен това бях толкова убедена, че не мога да съм бременна този месец, че в Гърция не се държах никак прилично  Embarassed - пих доста, купон до късно, плувах в студеното море, пекох се на слънце (!!!), а и наблегнах на морските деликатеси (практически всичко без миди), като изобщо не знам те дали не са всъщност опасни и вредни! Освен това оня ден пътувах близо 12 часа с рейс почти без да мърдам. И сега толкова ме е страх.

Планът ми е следния, а вие дайте акъл бъркам ли - смятам да си трая до събота! Тогава трябва да е 9-10 ден закъснение (така и не разбрах как се брои и ако в четвъртък е трябвало да ми дойде, самият четвъртък брои ли се). Ако до тогава лелка няма и тестът ми е все още положителен, ще сюрпризирам мъжлето и ще си запиша час за доктор другата седмица.

Много се страхувам да не свърши всичко пак без време. А и за разлика от миналия път, когато имах пълен набор симптоми, сега не усещам нищо - не ми се гади, не ме болят гърдите (не знам дали са пораснали, ама на мен ми се струват същите), не ми кървят венците, нищо! Само болка като за лелка - ту в дясно, ту в ляво, ту в средата, ту хич, за която пия Ношпа. Него мога ли да продължа?

Лелееее, не мога да повярвам!

# 1
  • Мнения: 9 990
Нимче, планът ти не одобрявам пиле-буди мъжа и се радвайте!Чак ме просълзи...две черти са си бебе от всякъде!Ами...честито, нали някой казваше, че когато най-малко очакваш......брей-гледай каква хубава изненада!
Хайде-нека ти е ляка и безпроблемна!Честито!  bouquet

На мен симптомите с малката ми се появиха съвсем за кратко и то мнооого след като видяхме сакче в 6 г.с-смятай.Може и да нямаш никакви симптоми, спокойно сега!

# 2
  • Мнения: 1 042
Не е задължително да имаш някакви симптоми, че си бременна,така че не се притеснявай, че не ти се гади или че не те болят гърдите  Simple Smile Според мен събуди мъжа си и му кажи- независимо от крайния резултат, това е нещо, което трябва да изживеете заедно-нали затова сте семейство. А ина4е относно пресмятането на седмиците, се започва от първия ден на последната ти менструация, т.е., ако миналия месец ти е дошло на 10 април, то сега си 5-та седмица,а бебето е на 3 седмици.Но всичко това е само според книгите, а иначе то си е Божа работа. Но дори и да отидеш другата седмица на лекар,едва ли ще го видят.Толкова рано се вижда само сакчето,където е бебето, но не е сигурно дали вътре има бебче. Така че по-добре изчакай, за да не те разочароват предварително! Желая ти успех и дано нещата се наредят както искаш  Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Ох мила, май познах с късната овулация, а  Crazy Ужасно се радвам! Пий си Но-Шпа без проблеми, по 2-3 на ден можеш.
А за казването - веднага тичкай при мъжлето и другата седмица към средата на доктор.

Стискам ти палци  Praynig

# 4
  • Мнения: 514
Хайде не реагирай като мен защото ще съжаляваш. Simple Smile Като видях втората чертичка, вместо да се зарадвам аз се ядосах и започнах да мисля само за глупости. Зарадвай милото си, сподели радостта и ще ти стане готино.  Peace Не търси симптоми, не ти трябва, те ще си кажат думата по-късно...искаш не искаш.  Hug
След прегледа ще си получиш и честитката  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 307
Ха така, браво бе Нимче! Laughing
Няма да честитя, но:
1. Две черти са си положителен тест и 99,9% има бебе.
2. За симптомите, аз също нямах никакви. И на мен гърдите ми си ми изглеждат все още същите като преди. Единствено ми се виеше свят и не вярвах, че съм бременна, но...сакчето в корема ми си е там.
3. За пиенето и купоните - по Великден не бях особено мирна и послушна. Че и пуших даже... Rolling Eyes Embarassed
И за край - нали си знаеш, че бебчо идва, когато най-малко го очакваш! Желая ти успех! Peace И скоро да отвориш темичка за честитки! Hug Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
Не се притеснявай какво си правила в Гърция,да не си знаела че си бременна NaughtyПожелавам ти  доктора да ти потвърди и тогава ще ти честитя HugСега като за начало  трябва много да си почиваш  bouquet

# 7
  • Мнения: 686
Не се притеснявай излишно!
В момента трябва да си много спокойна и позитивно настроена  Heart Eyes

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Лелееее Нимче как се радвам само  newsm44 . Ами бременна си, двете чертички са си две чертички. Бързо казвай на мъжо добрата новина  Hug Сега ти трябва и неговата подкрепа. Другата седмица на лекар и после честиткииии   bouquet

# 9
  • Мнения: 998
Страхотно Нимче, много се радвам за теб. Изобщо не го мисли аз когато бях бременна с малката, понеже стана случайно, такива купони бяха, че като разбрах бях сигурна, че не що ще се случи, но сега си имам прекрасна здрава принцеса на 3 години. Но шпа и аз пиех много, така че и за това няма проблем!
Казвай на мъжо, а ако има въпроси го прати при нас на обучение!   bouquet   bouquet   bouquet

# 10
  • Мнения: 267
Леле, Ним, ей това се казва хубаво начало на деня!
Ми това е то, когато човек най-малко очаква!
Не се притеснявай от това че си лудувала в Гърция. Повечето мами и те са го правили докато не са знаели че са бременни.
Зарадвай полвинката, защото двете черти са си две черти Simple Smile
Няма да ти честитя от сега от суеверие, а ще чакаме да кажеш със сигурно че всичко е наред! Стискам палци!   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 925
Нииииииииимче :
Много се радвам за двете чертички, стискам палци всичко да е ок и да си видиш другата седмица плодно сакче
!
 bouquet
Имах една позната, даже не е дна, не знаеха, че са бременни и по купони, пушене, пиене... Но си родиха здрави дечица  Peace

# 12
  • Мнения: 1 183
Леле, а сега какво стана, я!?!? newsm44 newsm44 newsm68 newsm44
Много, а наистина много се радвам Нимче!!
Бягай да казваш на мъжо, как ще го сдържиш това в себе си, аз не бих могла  smile3521
И да разказваш после как е реагирал  smile3503
А за купона няма какво да се притесняваш, повечето ми приятелки разбираха че са бременни доста късно и така нали разбираш купони това онова, а бебета са си живи и здрави - кумеца ми даже сега се шегува, че бебетата са висока банкатна култура, защото на колкото банкети са билии  newsm10

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 527
браво Нимче,ами и аз да си кажа две черти са си=бебе.много късмет от тук нататък и януари да се похвалиш.иначе за лудуването не се притеснявай,ми то в началото никоя не знае е че е бременна така,че само с положителни мисли напред.

# 14
  • Мнения: 456
Нимче, браво, бременна си мила.   Party Както са писали вече момичетата - две черти са си две черти !!! Радвай мъжлето и секунда повече не чакай !!!  Wink

Стискам палци всичко да е наред и да прекараш 9 прекрасни месеца. Наслаждавай им се!!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт