Как да си замразя тестото?

  • 4 595
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Тестото за пица обикновено ми става като количество за 2-3 пици. Последния път реших да го замразя. И вчера го изваждам, размрязявам в хладилника. Снощи го изваждам от там, да се поотпусне малко и .... останахме гладни Embarassed Тестето си остана едно лепкаво и отпуснато, да не кажа течно. А  тесто за пица правя няколко години, не е от някаква моя грешка. А може и да е? newsm78
Някой има ли идея защо се получи така?
Забравих да кажа, че като го сложих в камерата, то изведнъж се сви доста. Преди това беше втасало един път и после го бях оставила в хладилника за няколко часа.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами мъжа ми като направи тесто и го замразявам направо във фризера. После размразявам в микровълновата - нямали сме проблеми досега.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 895
След като го извади от хладилника, не го ли премеси (ако е необходимо и  с брашно)   и остави пак да втаса? newsm78

# 3
  • Мнения: 412
Някой има ли идея защо се получи така?
Забравих да кажа, че като го сложих в камерата, то изведнъж се сви доста. Преди това беше втасало един път и после го бях оставила в хладилника за няколко часа.

аterq точно там е издънката - замразявай преди да втаса, веднага след като омесиш тестото, късаш топчета за по 1 пица, слагаш в индивидуални торбички и  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ей, да му се не види -тъкмо съм си замразила две-три пакетчета тесто във фризера. Тестото втаса - пекох питка и останалото го намесих пак и го разделих в пакетчета и веднага го сложих във фризера. Дали ще е хубаво като се размрази?

# 5
  • Мнения: 412
 newsm78 не знам каква е логиката на това, което препоръчах, зная го като аксиома и просто така си действам...даже сестра ми замразява невтасало козуначно тесто - възможно най-капризния продукт - и после пак си втасва нормално  Grinning
Етиа, дано да няма проблем

# 6
  • София
  • Мнения: 39 739
Ако стои лепкаво може да се премеси с малко брашно.
И аз не съм имала проблем с размразено тесто.

# 7
Здравейте! За първи път се включвам с мнение във форума, но се надявам да съм полезна. От години практикуваме в нашето семейство да се замразява част от тестото в камерата. Когато ни се наложи да го използваме го размразяваме в хладилника за няколко часа. После леко го доомесваме с малко брашно и готово. Никога досега не сме имали провали. Успех Grinning.

# 8
  • Мнения: 262
Човек се учи докато е жив.
1. Ще пробвам с невтасало тесто.
2. Ще пробвам с втасало и ще го премеся.
БЛАГОДАРЯ!

# 9
  • Мнения: 8 917
Ако стои лепкаво може да се премеси с малко брашно.И аз не съм имала проблем с размразено тесто.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт