За климатиците в детските градини

  • 2 666
  • 22
  •   1
Отговори

Анкета

Има ли климатици в детските градини, посещавани от децата Ви?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 13 окт 2006, 10:48

  • София
  • Мнения: 3 421
 Въпроса ми е продиктуван от факта, че в нашата детска градина сега ни събраха пари(по 10 лв) за закупуване на климатици.
Много бях учудена(въобще не знам кой е дал идеята и кога и къде е съгласувана и дали в крайна сметка не е авторитарно решение на директорката). Както и да е - дадох ги парите-под формата на благотворителност(доброволно-задължителна Wink).
 Интересно ми стана - защо пък климатици. Детската градина се отоплява с парно през зимата, а лятото почти никога не е дежурна. А дори да е така - децата са постоянно на двора.
 А да не говорим, че за климатиците както знаете въпроса е доста спорен(не искам да превръщам темата в ЗА и Против климатиците!).
 Също така си мислех, че децата имат нужда от доста други по- належащи и необходими неща.
 Та, казвайте сега - как са нещата във "вашите детски градини"?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
В нашата нямат климатици.

# 2
  • на североизток
  • Мнения: 285
Яслата, която посещаваме дели един двор с детската градина  - нямат климатици и двете сгради.

# 3
  • Мнения: 2 978
А парно няма ли в градината?

Това с климатик не ми се вижда особено добре..особено пък с тези болести дето се въртят вътре нон стоп newsm78

п.п. Говоря за зимата

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами има парно, нали за това ми е чуденката.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Нашата детска градина се отоплява с акумулиращи печки. Сега е включена в проектите за енергийна ефективност, но климатици не са предвидени - ще възстановят парното и ще сменят дограмата. Та не съм сигурна, че във вашата детска градина са смятали много. Парното все пак си е най-евтино.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

Е, ами тогава ще си послужа с един лаф: Кеф цена няма Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

Е, ами тогава ще си послужа с един лаф: Кеф цена няма Joy

Аааааа, има - събраха ни вече парите hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
В нашата ясла и градина няма климатици.
Най-вероятно персонала или директорката иска да се разхлажда в горещините.
Бих била против ако в групата на Дияна искат да сложат климатик.

# 10
  • Мнения: 90
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята,където през зимата едва ли иначе отварят прозорци. а ако имат тези био-филтри,ще убиват микроорганизмите във въздуха и ще има по-малко болести.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята,където през зимата едва ли иначе отварят прозорци. а ако имат тези био-филтри,ще убиват микроорганизмите във въздуха и ще има по-малко болести.
как сменят въздуха?  newsm78
Ако сменят и почистват редовно филтрите, може да филтрират въздуха, но се съмнявам да го правят редовно и смисълът е нулев

# 12
  • София
  • Мнения: 3 630
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята

Доколкото знам, за да се сменя въздуха отделно се изгражда вентилационна система. Климатикът върти въздуха вътре в помещението. Но нека по-знаещите мами да кажат  Peace

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Върти естествено въздуха и хич не е препоръчително за такова обществено заведение  Stop Виж - за директорския кабинет или сестринския ще е много подходящ  Twisted Evil

Нямаме килматици в нашето ОДЗ! И евалла за което  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Брей, като гледам резултата само ние сме с климатик(единстевният глас "за" е моят).
Вчера питах за какво точно са тези климатици, но получих доста мрънкащо-неразбран отговор, че може би част от парите ща отидат за климатик, ама ще има и за уредба(после се замислих, че не попитах каква, но предполагам музикална).
  Въобще водим се много напредничава детска градина Joy
А от догодина децата ще спят на земята, а не на легла - "Така било на Запад"(отговор от учителка), чудно ако на Запад започнат да спят на главите си и ние ли трябва да започнем newsm78.
 Ама пак родителите ще събират пари за настилките върху, които ще спят малчовците.

Общи условия

Активация на акаунт