Въпрос за бибероните-залъгалки?

  • 1 668
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте! Искам да ви попитам как стерилизирате бибите(залъгалки)? На опаковките пише да не се поставят в микровълнова, а моят стерилизатор е точно за микровълнова фурна(Avent). Вие как постъпвате?

# 1
  • Мнения: 5 790
Точно в стерилизатор за микровълнова ги стерилизарам. Нашите биби за от тези на Чико, които са изцяло силиконови, нямат нищо пластмасово по тях. Преди използвахме каучукови и тях стерилизирах в микровълновата. Мисля, че няма проблем да ги стерилизараш в микровълновата, защото може би на опаковката става въпрос да не ги слагаш вътре директно, а само в стерилизатор. Ама знам ли...  newsm78

# 2
  • Мнения: 40
Ами аз съм взела от тези на NUBY, които са са силиконови, но пак има и пластмаса (те май всички имат). А другата е на NUK.

# 3
  • Мнения: 4 406
щом не може в микровълнова, купи си разтвор или таблетки за студена стерилизация. по- нататък ще ти трябва и за чесалките- голяма част от производителите забраняват изваряване ( стерилизиране) с температура

# 4
  • Мнения: 791
Пре спокойно можеш да ги изваряваш 10-тина минутки. Аз вече ги мия само с вряла вода на чешмата!  Crazy

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Студена стерилизация от време на време.
Иначе миене,както би измила шишето за вода или лижичката.
А след падане на пода за бързо - чаша вода в микрото да заври, вадиш, бибата в нея, няколко минутки вътре и пак при бебо след като изстине.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

Иначе миене,както би измила шишето за вода или лижичката.
А след падане на пода за бързо - чаша вода в микрото да заври, вадиш, бибата в нея, няколко минутки вътре и пак при бебо след като изстине.
Peace

# 7
  • Мнения: 1 949
Дори не съм чела какво пише - имаме на NUK и Avent. Директно в стерилизатора и в микровълновата. После, ако се замърси нещо, в гореща преварена вода за малко и пак давам на бебка.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 723
Аз ги слагах в стерилизатора за микровълнова заедно с шишетата и не е имало проблем. Ползвах точно залъгалките на Avent и единственото, което стана, беше, че не бяха вече прозрачни, а се матираха. Имала съм проблеми само с каучукови(на други марки) - те определено не стават за такъв стерилизатор. Peace

# 9
  • Мнения: 3 042
Изварявах си ги в тенджера, както и всичко останало.

# 10
  • Мнения: 680
няма проблем да ги слагаш в стерилизатор за микровълнова!

# 11
  • Мнения: 1 006
Аз ги стелиризирам в стелиризатор за микровълнова и няма проблеми.Ползвам каучукови на чико.

# 12
  • Мнения: 1 108
в стерилизатор за микровълнова или в студена стерилизация

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз пък никога не съм ги стерилизирала - само попарвам с гореща вода.

# 14
  • Мнения: 4 978
Здравейте! Искам да ви попитам как стерилизирате бибите(залъгалки)? На опаковките пише да не се поставят в микровълнова, а моят стерилизатор е точно за микровълнова фурна(Avent). Вие как постъпвате?

Според мен имат предвид да не се поставят директно в МВ, в стерилизатора може. Аз така ги изварявам.

Общи условия

Активация на акаунт