Рагади и лекарства

  • 1 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 127
Ние напоследък се кърмиме доста начесто и зърната ме болят страшно много. Когато се кърмим през 3 часа се оправят, но с това постоянно кърмене стана страшно.
Свършва ми лансиноха и се чудя какво да ми купят. Ползвах Гармастан и Лансинох. Предпочитам Лансиноха, тъй като не се мие. Гледах креме на Авент за наранени зърна и тъй като не се мие мислех да пробвам с него.
Или да потърся чист ланолин в аптеките? Ако избера него трябва ли да го отмивам преди всяко кърмене?
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 6 243
За чистият ланолин съм чувала, че е доста твърд, но не твърдя със сигурност, тъй като не съм го ползвала. Но за разлика от "Лансинох"-а, за него знам, че може да алергизира... За щастие имам опит само с един продукт - лансинох-а и го препоръчвам. Но си мисля и нещо друго:

Щом все още имаш проблеми с рагадите, потърси вариант да се видиш с някоя кърмачка с повечко стаж, да ви видите как засуквате. Вероятно има нещо в стойката или засукването на бебето, което трябва да се коригира, щом все още се бориш с рагадите.

Старай се винаги коремчето на бебо да е обърнато към твоя корем (а не коремчето нагоре, бебо по гръб, с извита наострани главичка) и винаги в устата му да е поставена по-голямата част на ареолата. Според размерите на ареолата, монякога и цялата вриза, това зависи и от анатомията на майката, и на бебо.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сладка хапка ти е казала за позата - наистина е много важно да се оправят евентуални проблеми в поставянето на бебето на гърдата, иначе рагадите ще продължат да те тормозят независимо от кремчетата.
Обикновен ланолин не може да се ползва върху зърната и без отмиване Naughty Овцете, от чиято вълна се добива, се пръскат с химикали срещу паразити и когато е за обикновена употреба, ланолина не се пречиства до степен да се отстранят - отделно че в него си стоят алергизиращите естери и алкохоли. Лансинох е ултрапречистен ланолин за медицински (не за козметични) цели, горните неща са взети предвид и са отстранени и затова може да се ползва без притеснение.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 26
Здравей, Stryper! Най - искрено ти съчувставм за рагадите и за честото кърмене, но поне сега е топло и можеш да се възползваш от слънцето и въздуха, едно от условията да ти заздравеят по-бързо зърната. И аз имах страхотни проблеми, направо половината от лявото ми зърно го нямаше (извинявай, че се оплаквам:)). Та относно кремчетата те съветвам да си намериш крема за чувствителни зърна на Авент, защото е почти същият като Лансиноха, но е по-мек и излиза по-евтино, а като имаш рагади е добре да се мажеш постоянно и обилно. Бях стигнала почти до отчяние, от Гармастана никаква полза не видях, Лансинох свърших три или четири тубички, вече не помня и накрая си намерих въпросния крем. Той струва около 20-23 лева, зависи от магазина, а е 30 мл. Лансиноха е само 10 мл, а е 10 лева. Не се отказвай от кърменето заради рагадите, а стискай зъби и ще ти мине. Успех

# 4
  • Мнения: 56
за Лансиноха - има го и в тубички по 56g за около 30 лв - мисля, че даже под тази цена... в аптеката на Графа зад Нотариата

но на мен също най-много ми помогнаха слънцето и въздуха, защото като си намажеш зърната и после се облечеш, а пък ако и си сложиш попивателни, се образува нещо като компрес който изнежва зърната вместо да ги заздравява...
с
помага също и зехтин, защото прави цялата кожа на гърдата елестична и колкото и да дърпа бебето после не боли

веднъж като се отървеш от рагадите просто не можеш да повярваш как може  Joy толкова много  Joy да не те боли

# 5
  • София
  • Мнения: 4 127
Благодаря за съветите. Добре, че не взех чист лансинох. Мисля да взема Авент. Сигурна съм, че слагам бебето правилно. Само че не захапва много от ареолата. Опитах да му я навря цялата и понеже гърдата беше мека тя се нагъна и болеше повече. Като стане по-голямо ще захапва повече. Не искам да ползвам силиконови зърна. Малкия плюе биберона със замах и според мен ще се изтормозим и той и аз със зърната. Засега ще пробвам с кремчета. При първото ми дете се оправих за седмица, а продължих да се мажа 1 месец. Може би сега проблема е, че след като се намажа, за да не ми лепне лансиноха си слагам подплънки за кърмачки - тези, които предпазват да не се изцапаш с мляко.
Нямам никакво намерение да спирам да кърмя. Само като си представя каква хамалогия е да стерилизираш шишета, вода, храниш, после пак стерилизираш. Ужас. А и бих искала да предпазя детето от алергии, болести и тн.
Дано само да имам повече кърма и да може бебето да се храни достатъчно.
Благодаря за подкрепата.

# 6
  • Мнения: 1 586
Аз като един отявлен защитник на естествените неща, не мога да отмина това оплюване на чистия и евтин ланолин.  Laughing

Алергията към вълнения алкохол в ланолина е изключително рядка. Всъщност много от алергичните към вълна и ланолин хора не проявяват реакция при директен допир до овца Simple Smile. Голяма част от тези случаи са всъщност алергии към химическите препарати използвани в процеса на пречистване на естествения ланолин. Ето и малко инфо: http://dermnetnz.org/dermatitis/wool-alcohols-allergy.html

В допълнение да споделя и личен опит: Имах ужасни екземи на ареолите и доста време ги мазах с чист ланолин (трябва да отбележа, че само от него имах облекчение), който не отмивах преди кърмене (то е и невъзможна тая работа без сапун, което би обезсмислило цялата работа). Мазилата за подсечено дупе, дето ги правят по аптеките, също са на основа чист ланолин. Ланолин има в повечето козметики също...

Да не споменавам огромната разлика в цените с Лансиноха... Аз не че имам нещо против него, напротив. Но имам също и много добри впечатления от чистия ланолин  Grinning
 Peace

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Туй инфо относно обикновения ланолин е именно от сайтовете за козметика и вредните вещества, които се съдържат в обичайно използваните неща Peace Специално го търсих, защото и друг път сме ги бистрили тези работи - не беше никак насърчително това, което пишеше - не за алкохолите, тях въобще не ги брояха, а за препаратите, с които пръскат овците и разните пестициди от пасищата. На мен лично ми прозвуча ужасно гадно и не бих се решила да го ползвам върху зърната и да се поглъща от бебето.

Общи условия

Активация на акаунт