Заразяване от шарка

  • 1 275
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте, дами,

Бих искала да ви попитам за следното: бременна съм в 8-ми месец, а в работата един колега има син с варицела. Зачудихме се дали той косвено може да ме зарази? Вече са минали 10 дни от разболяването на малкия, нямам оплаквания, но исках да ви попитам и за вашето мнение.
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 428
Инкубационният период на варицелата е 14дни. Ако си прекарала варицела като малка не би трябвало да има опасност Thinking

# 2
Доколкото знам, за да се заразиш с варицела трябва да имаш пряк контакт с болния.
Освен това ако си карала варицела преди бременността вече имаш имунитет, който се предава и на плода.  Grinning
Сподели с доктора си, но не се притеснявай излишно.

Късмет и леко бременеене!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Човек боледувал от Варицела не е вируносител, т.е. не може да те зарази.
Дияна беше под карантина миналия месец. Колегите на мъж ми не били карали Варицела и му дадоха 3 дена отпуска Simple Smile
Спокойно.

Инкубационни периоди на варицела
Минимален - 11 дена
Среден - 13 - 17 дни
максимален - 21 дена

Период през, който болните са заразни - от 1-2 дни преди появата на обрива до 6-7 дни след това.

Обикновено под карантина поставят за 9 дена.

# 4
не се тревожи,аз имах пряк контакт с варицела и не се заразих(ама доста се бях изплашила)питах док тя каза че няма проблем дори да се разболееш, стига да не си в последните дни на деветия,така че споко  Peace

# 5
  • Мнения: 554
Спокойно ... не се шашкай

Аз изкарах варицела в 5 месец  и ня съм имала допир с болен ... ей така от нищото ми се изтресе незнайно от къде. Лекарите казаха че няма опасност за бебето понеже органите му вече са формирани. Ходих и на фетална при Томова ... специално заради шарката ... каза че беба е перфектна.
Не се шашкай ... всичко ще е ОК

# 6
Мила, не се притеснявай, аз изкарах варицела в края на 2-ри месец. Нямало никакви проблеми според докторите. Сега съм в края на 5-ти, ходих при доц.Томова на фетална морфология и тя ми обясни, че бебето не се е заразило с шарката, най-вероятно майчиният организъм предава антитела на плода още в инкубационен период. Спокойно!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Трябва да имаш пряк контакт с болният иначе чрез трето лице не можеш да се заразиш.  yes

Общи условия

Активация на акаунт