Пазаруване в E-bay?

  • 661
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Много ще съм ви благодарна, ако ми обясните как то4но става пазаруването в E-bay. Дилемата ми е следната:

Харесала съм продукт, от който са обявени за продажба няколко бройки. На някои от тях има емблема Buy it now и пълната цена на продукта.
На други, оба4е, пише Bid for this item, Current bid (цена - доста по-ниска от предварително обявената). Предполагам, 4е можеш да наддаваш за продукта и евентуално да го купиш на по-ниска стойност от оригиналната?
Как то4но става това? Моля, обяснете като за първолаци  Embarassed

Предварително благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 3 880
Можеш да наддаваш, но в такъв случай рискуваш някой друг да ти го грабне под носа (но пък ако никой друг не го иска нещото си на далаваера Wink). А ако го искаш на всяка цена и веднага, не ти се занимава с наддаване и цената те устройва- купуваш го на обявената цена и готово. И едното и другото си има предимства и недостатъци, аз обаче рядко купувам на обявена цена, то на ибей тръпката му е в наддаването иначе за директно купуване си има магазини Simple Smile

# 2
  • Мнения: 11 314
Както ти е обяснила Биба, аз също предпочитам да наддавам. Един пример - миналата седмица купувах на децата 2етажно легло. Продавача имаше два търга - единия вървеше на да купиш веднага с твърда цена 249 евро, а другия - да си наддаваш от начална цена 1,99 евро. Става дума за един и същ продукт. Накрая спечелих търга за 101 евро. И в двата случая трябваше  да добавя и пощенски разходи от 29 евро.
Когато се спреш на купуване с търг, номера е да следиш последните 10 мин от търга и ако наистина държиш да го купиш на търг, да дадеш цена в последните 30-40 секунди. Тогава риска някой да ти го отмъкне под носа, както Биба каза, е доста по-малък. Аз работя с функ часовник със секунди и досега не ме е подвел.
Успех!

# 3
  • Мнения: 7 430
Biba i Arwen са ти обяснили, но ако имаш още въпроси - питай.
За нашето семейство е голяма мания да пазаруваме от там Peace

Хайде дерзай Wink

# 4
  • Мнения: 3 932
Едно съветче, преди да купиш от ЕБ, провери цените на същия айтъм в Tiger direct, Future Shop, Best bye или  в др. подобни магазини за техника в нета, защото понякога излиза по-евтино, а и таксите за доставка са по-ниски или няма. Аз лично винаги съм намирала нещата по-евтино другаде...

# 5
  • Мнения: 636
Много благодаря за разясненията и съветите  Hug

Опитах да се регистрирам, но ми искат данни на кредитна карта. Някой от вас имал ли е проблем или да сте 4ували за проблеми с предлагането на такава информация в еВау? Нещо не ми е особено комфортно да си давам данните  Thinking

# 6
  • Мнения: 7 430
...Опитах да се регистрирам, но ми искат данни на кредитна карта. Някой от вас имал ли е проблем или да сте 4ували за проблеми с предлагането на такава информация в еВау? Нещо не ми е особено комфортно да си давам данните  Thinking

Гери, ние точно заради ебей си извадихме кредитната карта и до сега сме нямали никакви проблеми с това, че сме си дали данните  Peace Купуваме си разни неща от вече 2 години Wink
По принцип става и с дебитна карта, но става малко по-бавно плащането на парите, както и изпращането на самата стока т.е. цялата процедура е по-бавна Confused

# 7
  • Мнения: 649
аз пък нямам кредитна карта и даже не ми искаше при регистрирането  newsm78 като се регистрирах в началото не съм давала никаква подобна информация- карти, сметки и т.н., но бях със статут на купувач, т.е. имах право да купувам, но не и да продавам стоки. само адрес и емайл ми искаше... сега съм регистрирана и като продавач и ми искаше номера на сметката, за да си тегли таксите, които трябва да се изплащат при продажба на стоки...

уф, как го описах, дано да се разбира  newsm78

# 8
  • Мнения: 677
Още нещо за наддаването.
Ако приемем, че въпросното нещо е обявено на първоначална цена .99 цента, а ти си съгласна да дадеш за него 12.00, то не е нужно да сложеш .99 цента. Поставяш 12.00 и системата автоматично ще бивда вместо теб.
Един вид след теб идва някой и дава за същото нещо 3.00, то системата автоматично ще те качи теб и така до 12.00л
Но пък това е минус, защото цената се качва.
Можеш да си го сложиш да го наблюдаваш и да чакаш последният момент, последната половин минута да поставиш твоя бид.
За да продаваш със сигурност трябва да вържеш акаунта или с банкова сметка или кредитна карта, но да купуваш не, освен ако не искаш да си направиш адреса потвърден.
От половин година купувам много от ebay, може би съм купувала от повече от 100 продавача, и само от един съм разочарована.
Много важно е да четеш какви са отзивите за продавача! Не купувам от такива с отрицателни, освен в случай че са продавачи с много продажби, примерно над 500 и са получили един, два негативни.
И още нещо.
Когато търсиш нещо, иди в лявата половина и избери опцията за завършени търгове, така ще можеш да видиш търсеното от теб на каква цена сее продавало до сега.

Общи условия

Активация на акаунт