Овулация точно преди мензис-възможно ли е ?

  • 4 195
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 932
Извинявам се ако се повтарям, рових се в предишние теми но нещо не ми стана ясно  Embarassed.Въпроса ми е, може ли да има наличие на овулация 4-5 дни преди очакваната дата за лелката  Rolling Eyes? И има ли тук мами забремеменели в този период?
Извинявам се пак ако темата се повтаря, но аз съм от съвсем новичките в желанието си за бебче и опити и тепърва ще трупам опит в тази сфера EmbarassedПредвариелно ви благодаря за отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 324
Пожелавам ти да не се налага да трупаш опит в тази сфера Wink

Що се отнася до овулацията - ако е 4-5 дни преди менструацията, това означава прекалено къса лутеална фаза (фазата от овулацията до менструацията).

Лутеална фаза по къса от 9-10 ден е проблем, а в случая за който ти говориш е 4-5 дена.
Имплантацията (вгнездяването в матката) на зародиша, става на 7 ден след овулацията. Прави си изводи ....

Успех и късмет!

# 2
  • София
  • Мнения: 932
Верити, благодаря ти за бързия отговор Simple Smile.Зададох този въпрос защото ми остават два дни до лелката(поне тогава я очаквам) иии този месец в премисления  и изчисления да или не още за бебче изпуснахме всичко но в последните дни сме много активни Embarassed Embarassed Heart Eyes.По принцип знам че овулацията е по средата на цикъла и след това е мисия невъзможна, но се питах дали пък не е имало по късна или нещо такова.Но май ще си отговоря сама до 2-3 дена Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 324
Не го мисли Simple Smile

Ти пък искаш без да сте уцелили овулацията да стане Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Сега много ти се иска да имаш късна овулация, че да сте я оползотворили, но после ще питаш защо ти е била толкова късно. Природата си знае работата.

Изчакай този цикъл да мине и другият гледай да бебеправите повече. Не мисли за овулацията и т.н. Радвай се на активността Wink

# 4
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Въобще не е задължително овуто да е по средата на цикъла.
Като начало можеш да пробваш с тестове за овулация да се ориентираш кога ти е.Друг вариант е да мериш базална температура,а може и двете да си ги правиш .
Или пък да отидеш на лекар да ти я следи с УЗ апарат.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 814
Извинявам се ако се повтарям, рових се в предишние теми но нещо не ми стана ясно  Embarassed.Въпроса ми е, може ли да има наличие на овулация 4-5 дни преди очакваната дата за лелката  Rolling Eyes? И има ли тук мами забремеменели в този период?
Извинявам се пак ако темата се повтаря, но аз съм от съвсем новичките в желанието си за бебче и опити и тепърва ще трупам опит в тази сфера EmbarassedПредвариелно ви благодаря за отговорите  bouquet
Това се среща при жени в т.н критическа възраст.Причините са хормонални.
Колкото до момичета забременели 4-5 дена преди М., това няма как да се докаже. Просто при тях О. е била по-късно.
След овулация и евентуално оплождане на яйцеклетката, жълтото тяло пак се нуждае от онзи брой дни , които са му необходими за да се развие(т.н ЛФ, около 14 дни). В противен случай неможе да стане имплантация.
Овулацията е винаги 14 дена (10-16 ) преди предполагаемата М.

Общи условия

Активация на акаунт