Грип в 32 гест.седмица?Страхвам се...

  • 572
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте майчета!някоя от вас може ли да ми каже от собствен опит какво да пия за грип?Лекарката веднага ми изписа фервекс, но нещо не ми се иска...Толкова малко ми остана и сега остава и това...Пазете се всички!Леко бременеене!

# 1
  • Мнения: 432
Мед,лимони,чай.По-бавно ще се оправиш,но няма да се тъпчеш с лекарства.Масажи с ракия или спирт.Никакви хапове.

# 2
  • Мнения: 7 474
Парацетамол(за температурата) и витамини, лимони,мед и чай както са ти казали! Бързо се оправяй! Може и нещо хомеопатична да пробваш newsm78 
П.П. По-добре навременно взети лекарства, отколкото влошаване на състоянието. Но само с консултация с лекар! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 290
Много е важно да не допускаш висока температура, тя е много по опасна за плода от това да изпиеш един парацетамол или дори аулин. А иначе момичетата са ти казали - чай лимони, мед, витамини.

# 4
  • Мнения: 187
Aз също прекарах грип п/з бременността и много ми помогна Oscilococium na Boaron-хомеопатично е и действа бързо,няма опасност за плода в Аптеката ще ти обяснят как да го пиеш и бързо оздрравяване

# 5
  • Мнения: 8 242
Споки! Преди седмица (в 37 г.с.) карах някво такова.. хрема, гърло, кашлица.. и не пих нищо.. Само чай с мед и смучех Олипс...
Никакви лекарства не ти трябват  Naughty  Няма страшно  Peace

Само полека с разтривките с ракии да не се прегрееш...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 630
Спокойно, той Фервекса е парацетамол и витамин С. И двете са безопасни за бебето.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 149
Aз също прекарах грип п/з бременността и много ми помогна Oscilococium na Boaron-хомеопатично е и действа бързо,няма опасност за плода в Аптеката ще ти обяснят как да го пиеш и бързо оздрравяване

През второто и третото тримесечие от бременността може да се пие парацетамол, но аз лично предпочетох да не рискувам. А и гинеколожката ми ми предписа Осцилококцинум. Схемата, по която се пие е следната: При първите симптоми на грип се взема една доза, приемът се повтаря от 2 до 3 пъти през 6 часа. При изявена клинична картина се взема по една доза сутрин и вечер в продължение на 3 дни. За профилактика - по една доза седмично.
От моя личен опит - много ефикасно. newsm10 

Общи условия

Активация на акаунт