Блокада

  • 1 074
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 74

Живея на 6-я етаж на обикновен панелен блок. Никой не иска да става касиер на входа, а и отказват чрез заплащане да наемем касиер. Днес спряха асансьора, понеже няма кой да събира таксата и да я плаща на сервиза за подръжката му. Аз направо съм луднал. Имам да ходя по лекари и т.н., е как да стане това, мамка му. Сутринта слязох с асансьора, но съседи ме предупредиха, че всеки миг ще бъде спрян. Прибирам се към 16 ч. асанасьор нанайци. Приятелката ми, която е 45 кг изтегли копичката до 6-я етаж по стълбите,  а аз полека-лека, държейки се здраво за парапета се качих пеша....
Може ли нещо да предприема с/у тоя БГ абсурд и какво?
Благодаря, че ме изчетохте!

# 1
  • Мнения: 3 537
Много неприятно! #2gunfireСъжалявам!

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Хващате Вие да събирате парите за асансьора и тока на асансьора, като пишете списък слагате го долу и те да идват да Ви ги внесат. След това всеки месец или на два месеца викате  техниците по телефона и им давате парите.

# 3
  • София
  • Мнения: 74
Хващате Вие да събирате парите за асансьора и тока на асансьора, като пишете списък слагате го долу и те да идват да Ви ги внесат. След това всеки месец или на два месеца викате  техниците по телефона и им давате парите.

Идеята ти е добра, но виж това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100701.0

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Не знам доколко може да ти свърши работа НАРЪЧНИК НА ДОМОУПРАВИТЕЛЯ , но ако домоуправителя има желание,може да ти реши проблема.

# 5
  • София
  • Мнения: 74
Не знам доколко може да ти свърши работа НАРЪЧНИК НА ДОМОУПРАВИТЕЛЯ , но ако домоуправителя има желание,може да ти реши проблема.

Nе съм тел още  наръчника, но какъв ти домоупрвител в нашия вход, бе? тук са такива хуни, че ум да ти зайде. ние с баща ми сме едни от няколкото останали от старата генерацияя.другите или измтяха, или се изнесоха отдавна от входа...

# 6
  • Мнения: 313
Всичко ясно, но защо с "бе" напред?...четох и другата тема - не забелязваш ли, че агресията ти не се приема добре...

Имаше някакъв закон за съкооператите. Ако се разберете на общо събрание (тук разбирай да го организираш евентуално и да им събереш подписите), би трябвало да нямаш проблем с асансьора.

# 7
  • Мнения: 4 414
аз не разбрах - проблемът е, че няма кой да събира парите или, че хората не искат да плащат?
ако е първото, ти си в количка, ама приятелката ти не е. доколкото разбирам и баща ти живее с вас. очивидно ти си най-заинтересован от пускането на асансьора, така че някой от вашия апартамент може да събира парите.
ако е второто е по-неприятно. ние в блока имаме същия проблем. блокът е 20 етажен с по 6 апартамента на етаж. смятай! има хора, които не са плащали от 2000 година #Crazy и като спряха асансьора, щото нЕма пари, тия първи взеха да протестират и да се карат с домоуправителя. а аз дето си плащам чинно си катерих стълбите до 15 етаж с 12 килограмова Ния на ръце. отплеснах се... та, направи се събрание на блока и се реши, че ако тези които не са плащали, не започнат да плащат постепенно дължимите суми, ще се подаде жалба в общината. всички искахме с добро да се разберем, ама то с някой хора не става!
успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 74
аз не разбрах - проблемът е, че няма кой да събира парите или, че хората не искат да плащат?
ако е първото, ти си в количка, ама приятелката ти не е. доколкото разбирам и баща ти живее с вас. очивидно ти си най-заинтересован от пускането на асансьора, така че някой от вашия апартамент може да събира парите.
ако е второто е по-неприятно. ние в блока имаме същия проблем. блокът е 20 етажен с по 6 апартамента на етаж. смятай! има хора, които не са плащали от 2000 година #Crazy и като спряха асансьора, щото нЕма пари, тия първи взеха да протестират и да се карат с домоуправителя. а аз дето си плащам чинно си катерих стълбите до 15 етаж с 12 килограмова Ния на ръце. отплеснах се... та, направи се събрание на блока и се реши, че ако тези които не са плащали, не започнат да плащат постепенно дължимите суми, ще се подаде жалба в общината. всички искахме с добро да се разберем, ама то с някой хора не става!
успех!


Никой не ще става касиер, и никой не ще да дава пари за наемането на такъв външен. Е, аз какво да направя?! Писна ми! Отдавна викам на баща ми да сменим апартамента за партерен, той - не! Е, пак - ПИСНА МИ!

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Я вземи да го прочетеш тоя наръчник. Според мен имаш нужда май повече да си излееш гнева, отколкото да направиш нещо. Домоуправителя свиква общо събрание. Ако не се съберат всички , събранието се провежда след 1 час независимо от броя на присъстващите и се смята за лигитимно. С протокола домоуправителя може да търси вече съдия изпълнител, който да събере сумите позаконов ред. Обикновено до там не се стига, щото всеки си плаща . Тоя линк дето ти го пуснах не е като това което имам май,нещо по-различен ми изглежда, но ако се поровиш в гугъл ще откриеш каквото ти трябва.

# 10
  • София
  • Мнения: 74
Я вземи да го прочетеш тоя наръчник. Според мен имаш нужда май повече да си излееш гнева, отколкото да направиш нещо. Домоуправителя свиква общо събрание. Ако не се съберат всички , събранието се провежда след 1 час независимо от броя на присъстващите и се смята за лигитимно. С протокола домоуправителя може да търси вече съдия изпълнител, който да събере сумите позаконов ред. Обикновено до там не се стига, щото всеки си плаща . Тоя линк дето ти го пуснах не е като това което имам май,нещо по-различен ми изглежда, но ако се поровиш в гугъл ще откриеш каквото ти трябва.

ЧАКАЙТЕ МАЛКО!!!!!!!!!

В нашия вход няма домоуправител /май/ иначе знам общия ред.   Но до довечера ще питам един съсед за по-сигурно!
Благодаря за отговорите все пак!

# 11
  • Мнения: 2 563
Честно казано разбирам чудесно гнева на б71. Един такъв специфичен за хората с увреждания гняв, който се появява, когато разбереш, че пак някой е забравил твоите права и нужди. Труден е за разбиране.

Б71, свикай събрание и без да нападаш съседите, кажи им, че ти по стълбите не можеш да се качваш и слизаш. Помоли да окриете компромисен вариант. Успех и ни кажи какво е станало!

# 12
  • София
  • Мнения: 74
Честно казано разбирам чудесно гнева на б71. Един такъв специфичен за хората с увреждания гняв, който се появява, когато разбереш, че пак някой е забравил твоите права и нужди. Труден е за разбиране.

Б71, свикай събрание и без да нападаш съседите, кажи им, че ти по стълбите не можеш да се качваш и слизаш. Помоли да окриете компромисен вариант. Успех и ни кажи какво е станало!


Благодаря за разбирането! Но... /с извинение/ кого го е*е, че съм инвалид и прочее. Няма Домоуправител, няма касир, нищо организирано няма. Тук един/а предложи аз да събирам парите за асансьор и да викам техниците по телефона да им ги давам. Но трябва да поразуча малко подробностите... Отдавна му викам на родителското тяло да менкаме апартамена за такъв на 1-ви етаж... Не ще... и аз не ща при тая топлоизлоция и такава хубава гледка. Но с такива шашави съседи, майката си трака...

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От собствен опит Ви казвам. Пишете само съобщение, че Вие ще събирате парите да идват при Вас като посочвате кой апартамент колко трябва да плати. И от собствен опит Ви казвам, че техниците идват на място да взимат парите.

Общи условия

Активация на акаунт