Мирише ли размразената кърма?

  • 1 892
  • 27
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте,
Наложи ми се един ден да размразя кърма от фризера, но имаше миризма и беше малко странна на вкус - биеше ми на метал, а е в пластмасови шишета от мин.вода. Хвърлих я. Друга за сега не съм размразявала, но ако и тя е такава дали е развалена?

# 1
  • Мнения: 6 243
Не, вероятно не е била размразена.
Замразяваната кърма деъствително има специфична миризма и подобен на метален привкус, без тов ада се отразява на качествата й. Ако си спазила препоръките за хигиена при замразяване и е съхранявана правилно, тези неща не са проблем. Освне това бебетата нямат нищо против, и така си я консумират.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Пробвай да я замразяваш в стъклени бурканчета, например. Аз поради този проблем я изхвърлих замразената кърма. Каквото и да ми обясняват, че нямало проблем, може и да няма, ама аз не бих пила такова нещо.

# 3
  • Мнения: 3 216
А един пьт размразена кьрма може ли пак да се замрази?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 787
На мен винаги ми е миришела неприятно размразената кърма.На бебо не му се е налагало да пие такава,за каши и пюрета съм я ползвала.Не че толкова съм цедила,де,но за да вкарвам помпата в употреба hahaha

# 5
  • Мнения: 6 243
А един пьт размразена кьрма може ли пак да се замрази?
не!!! в никакъв случай  Naughty

Каквото и да ми обясняват, че нямало проблем, може и да няма, ама аз не бих пила такова нещо.
Аз и прясна кърма не кусам, ама дъщеря ми кара на такава миризлива бая време Grinning...

# 6
  • Мнения: 577
и на мен ми мирише,но малкият от немай къде си я изяжда,като мама е на училище няма как. Peace

# 7
  • Мнения: 106
доста гадно мирише.днес тъкмо се бях наканила да я изхвърлям защото си мислех 4е е развалена
но вики не я яде както прясната кърма,яде по малко от нея

# 8
  • Мнения: 11 505
Не знам дали е случайно и си въобразявам,но и дъщеря ми прави разлика между прясна и размразена кърма.Така изхвърлих доста вече.

# 9
  • Мнения: 47 898
и моя син не иска от размразената кърма,грам не ще,в пристъп на силен глад е пил вода(дето иначе не пие изобщо),но не и кърмата,мъжа ми каза че имала дъх и била развалена,но явно не е така,но малкия не я пие и аз вече не знам ако се наложи да изляза случайно без него-какво ще яде?при нас и АМ не е алтернатива,че сме с АД и съм на диета....

# 10
  • Мнения: 111
Моя бебо също отказва да пие размразена кърма, може би не е свикнал с гадничката миризма. И аз така като се наложи за първи път да му дам размразена си помислих че е развалена и я изхвърлих...

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не сме имали проблем Тити на яде замразена кърма.
Тя беше на шише от самото начало, така че това, че е със шише, не й даваше повод да си мисли, че е различна храната  Mr. Green

Тук виждам мнения, че замразявате кърма в различни съдове newsm78. Аз съм ползвала само стерилни пликчета специално за кърма, купени от бебешки магазин. Мисля, че може да се съхранява във фризер до 3 месеца. Кърма в хладилника съм съхранявала до 24 ч в преварени бебешки шишета или пак в пликчета.

# 12
  • Мнения: 2 220
Може би бебенцата ви не я искат, защото все пак не са свикнали да се хранят от шише, а искат да се гушкат и да сучат от мама. А не че на кърмата й има нещо и те не я харесват. Сина ми не е пил още такава, но хапва в храни и не протестира.  Grinning

# 13
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Хъм.... От скоро давам синът ми да го гледат за около 4 часа като  се изцеждах предварително и давах кърма, която не е била замразявана. Онзи ден обаче дадох размразена и се обадиха да ми кажат, че миришела на вкиснато. Помирисах я и аз и наистина миришеше лошо. Помислих, че нещо наистина не е наред, а и това, че размразената кърмата е стояла на стайна температура около 3-4 часа, може би е оказало влияние. Сега обаче ме хвърляте в размисъл...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
кърмата е стояла на стайна температура около 3-4 часа, може би е оказало влияние.

Щом е миришела на вкиснало, може би просто си е вкиснала. Когато четях за правилата за даване на мляко/кърма, доколкото си спомням в хладилник издържаше няколко часа, а на стайна Т макс. час (ако не се лъжа). Тук въпросът е май повече за вкуса на метал.

Общи условия

Активация на акаунт