Как купувате играчки на малките деца?

  • 1 677
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на почти 2 години и вкъщи е пълно с играчки. Но установявам, че аз явно нищо не разбирам от това какво харесват и с какво си играят 2 годишните  Embarassed Повечето играчки, които аз купувам уж с мисъл Дариа не оценява изобщо.  Sick

За сметка на това си играе с детската количка за 5 лева, която й купи майка ми или някакви куклички подарък от незнам си кой роднина.

Само по отношение на книжките усетих какъв й е вкуса и с удоволствие й ги купувам и чета.

Как избирате какви играчки да купите и кои ще са забавни и нтересни за децата ви, когато те още не говорят?  Помогнете ми да се ориентирам, моля.

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 12:01 от Isa

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз не мога да ти дам съвет, защото съм спряла да купувам играчки. Странното е, че Митко си играе с играчките на Христина - кукли, бебешки колички и т.н., а тя се радва повече от него, когато той получи за подарък играчка. Освен това всяка нова играчка е здрава единствено в първите 2-3 часа. След това започва да се хвърля, да се стъпва върху нея или нещо друго.
Затова играчки за момента се получават само по поводи - рождени или имени дни, Коледа, Великден и т.н. и в повечето случай от роднини.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз не мога да ти дам съвет, защото съм спряла да купувам играчки. Странното е, че Митко си играе с играчките на Христина - кукли, бебешки колички и т.н., а тя се радва повече от него, когато той получи за подарък играчка. Освен това всяка нова играчка е здрава единствено в първите 2-3 часа. След това започва да се хвърля, да се стъпва върху нея или нещо друго.
Затова играчки за момента се получават само по поводи - рождени или имени дни, Коледа, Великден и т.н. и в повечето случай от роднини.

 Абсолютно същото е при нас. Почти нямаме здрава играчка и си играят с напълно необяснимо за мен неща. Последният хит сред играчките на малкият са малките бързоварчета на баба ми (която по неизвестни за мен причини не е изхвърлила след като не работят). Влачи ги из цялата къща и къде са ми "бизоварите" - страшна игра.
 След две седмици малкият ще има рожден дне и ние вече мислим какво по-големичко да купим и всички (мама и татко, свеки и т.н) се изредиха да ни кажат, че сме луди и после само ще се чудим къде да ги прибираме.

  Виж книжки не съм спряла да купувам, но особено Креми много си ги почита и пази. И има непресъхващ интерес към нови и нови неща да прочетем.

# 3
  • Мнения: 1 172
Гледам по градинките кои играчки са му интересни - ако забележа, че много се впечатлява от конкретен тип играчка, му купувам подобна.
Но пък и той е на периоди - има седмици, в които може да играе с конкретна играчка, после да я изостави и сума си дни да не я погледне, след това пак да му е единствена любима за определен период и никъде да не тръгва без нея... 
А най-любимите му "играчки" са кухненски принадлежности - всякакъв род купички, кутийки, панерчета, чашки, цедки и т.н.

# 4
  • Мнения: 603
Забелязвам с какво си играе най-много в къщи и към какви играчки проявява интерес на площадките.
После купувам разновидности.  За него това са нови играчки, нищо че на мен изглежда почти същата кола, например.
Всъщност, при мен е лесно, защото той много обича коли и камиони. Ако купя нещо такова няма начин да не го хареса.
Когато няма повод, купувам само евтини играчки - за 2-3 лева, за да не ми пука после като ги счупи. Но като цяло не купувам често играчки.

# 5
  • Мнения: 7 837
Пускам го в детския магазин да вършее. На която играчка задържи най-дълго вниманието си, нея купувам. Това разбира се, нищо не означава. Дори и да не се отлепя от нея в магазина, вкъщи интереса му понякога е за 5 мин.  ooooh!
И при нас е пълно с играчки и добре, че регулярно ги чупи, та да изхвърлям по малко  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 3 630
Аз купувам само книжки. Играчките ни са подарък. Напоследък е фен на топките, виж от тях купувам. Имаме сигурно 15-тина Grinning.

# 7
  • Мнения: 3 367
не купувам,домът ни е зарит с какво ли не, от подаръци..четох че до 4години децата учат света на живо и всичко им е играчка,т.е пластмасовата чаша има стойност точно колкото детски компютър;затова я оставям примерно да рови из шкафове и да си намира интересни за нея неща (не би ми хрумнало да тикам капачки от бутилки в пластм.купя,да я сложа в бебешка количка и я тикам из къщата:) чат-пат прибирам 1/2 играчки и книги и ги вадя след 1-2 месеца,като чисто нови са..

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
НЕ знам.... Tired
В къщи напоследък не е зарито с играчки само защото ги свалих в мазето. Уж за накзание, че не си ги прибира...а се оказа, че "яяя, то така било по-хубаво" newsm78
Доста тъпо се почуствах...

Вече три седмици почти не усеща липсата им. Има 2 плюшени, 2-3 колички, кубчета, боички, книжки и компютър...и като гледам това май е достатъчно.

А в мазето има цял огромен кашон, събиран с толкова старание от нас...за нас, както се оказва в един момент.

Вчера половин час се занимава с три умрели глухарчета...и като и омръзна тръгна на пътешествие с "камилата", която си направи сама от кубчетата...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 530
Въпреки, че е пълен с всякакви играчки си играе само с количките. Тях баща му ги купува, различни модели, отварящи се врати и др. екстри. Може с часове да си ги реди върху автовоза и мебелите в къщи. Вече купуваме колички или принадлежностти за тях.

# 10
  • Мнения: 3 932
Аз гледам да купувам по-креативни играчки, които да задържат и ангажират вниманието му по-дълго-кубчета, които се редят според големината с отворчета, в коити се пъхат други с определена форма, пъзели, книжки със скрити прозорчета, магнитни формички, пластелин с формички за изрязване на фигурки, разни други с думички за повтаряне, с цифрички, микрофони, китара (трудно си я поделят с баща си, защото и той откри някакви си музикални таланти newsm78) ...това е, което му задържа вниманието. Иначе за навън, топки и лопатки, гребла...не много, колкото да си ги разменя с др. деца, защото общо взето най-интересните играчки са чуждите.

# 11
  • Мнения: X
Тя си ги избира - имаме всякакви, от боклуци, до красиви, скъпи играчки. Щом си го хареса, после с играе с него.

# 12
  • Мнения: 3 575
В последно време мъж ми е забранил да купуваме нови играчки - едно, че сме затрупани с какво ли не,
и второ - той си играе с едни и същи коли и самолети, без да обръща внимание на другите новите.

А сега в топлото време по цял ден е на двора и там от пясъка не излиза, само малко разнообразява с моторчето или джипа, и пак се връща в пясъка  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 255
Хм.... знам ли  newsm78.
Няма много играчки. Повечето са подаръци.
Скоро сама ще изявява претенции относно играчките , пък да видим тогава  ooooh!

... той си играе с едни и същи коли и самолети, без да обръща внимание на другите новите...

По този повод "крия" играчките на Лора и ги сменям периодично.
Радва им се като на "нови"  Wink
Пробвай - има ефект  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 847
И ние по двата начина - или тя избира, или аз. Аз се ориентирам по проявен интерес към филмче примерно (имаме пони като от Малките понита, телетъби и т.н., много си играе с тях), а когато последния път ходихме да купуваме подарък за един рожден ден, я оставихме и тя да си избере нещо. Избра си кубчета на Дисни и много се радваше, че имало цар лъв на картинките. Книжки купувам всякакви, но проявява доста избирателен интерес - някои ги "чете" седмици наред нон-стоп, други не ги поглежда втори път.
Почти всяка седмица й вземаме книжка за оцветяване, може да драска по тях с часове.
По наш избор с баща й купихме голяма кухня на Фишър Прайс - засега не й обръща особено внимание, да не кажа хич.
Иначе, както и при вас, къщата ни е задръстена от всевъзможни играчки - плюшляци, кукли, музикални и прочие... уж все прибирам, ама всяка вечер холът е като бойно поле...

Общи условия

Активация на акаунт