Варицела и въпрос?

  • 9 238
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 404
Мили мами от вчера малката ми дъщеря е с Варицела.Вчера бяха само няколко пъпчици,а сега са много особенно на гениталиите.Какво да правя и с какво да я мажа?Непрекъснато реве и мрънка,че я боли "шушито".Докторката каза да я мажа там само с бебешка пудра,но това много,много не помага.Благодаря за отговорите Ви предварително.
 newsm45 newsm45 newsm45

# 1
  • Мнения: 8 585
Потърсете шампоан с трици-има такива от Авеено, А-дерма и други.
Правете чести бани през дена и оставяйте малката да седи в чистата вода, в която сте разтворили този шампоан. Има едни пликчета "Aveeno Colloidal Baby" съдържащи колоидни трици-също е много подходящ.
Честата баня Е МНОГО ОБЛЕКЧАВАЩА. Не избърсвайте, оставете водата на попие в кожата. Облечете с МНОГО широки дрешки, да не се допират до кожата.
Може да се даде Атаракс или Аериус или Зиртек-при някои деца е много ефективен.

# 2
  • Мнения: 144
   Не се слага бебешка пудра , а пудра с Анестезин , тя много успокоява .Освен това е хубаво да даваш нещо противоалергично за да не я сърби , например капки Фенистил.
   Това е рецептата на пудрата , може да ти я приготвят в някоя аптека , няма я готова :
 Anestesini  2,0
 Sulfathiazoli  5,0
 Talci veneti  10,0
 

# 3
  • София
  • Мнения: 13 206
Нашата лекарка ми забрани да слагам каквито и да е пудри. Само внимателно туширане на всяка пъпка с Фуксин! Изписа на мен (на детето не, защото беше на 2 месеца) Кларитин, който значително повлиява сърбежа! За съжаление няма много какво да се направи... трябва да отмине само. Фуксина действа антибактериално и не "затапва" пъпките като пудрата... нанася се с клечка памучна за уши като много внимаваш да не спукаш пъпка и да не допираш до здравата кожа, за да не я заразиш и да увеличаваш пъпките. Нали знаеш, че в течността на пъпките е най-концентриран вируса. Заради това не се препоръчва къпането .

# 4
  • Мнения: 8 585
...като много внимаваш да не спукаш пъпка и да не допираш до здравата кожа, за да не я заразиш и да увеличаваш пъпките. Нали знаеш, че в течността на пъпките е най-концентриран вируса. Заради това не се препоръчва къпането .
Това не е вярно. Пъпките са резултат от вътрешно протичащ процес. Изява на вътрешно протичащ процес. Не е възможна инокулация върху здрава кожа и "разпространение" на обрива локално, така да се каже. Обривните единици се появяват на "вълни", съобразно хода на болеста.

Медицинско лице, говорещо това,което пишете,просто не е в "час".
Ако Вие го твърдите-просто не е вярно!

Банята е единствено доказаното средство, което работи (освен антихистамините-Кларитин, Зиртек, Атаракс,Аериус). Водата отмива, почиства, дезинфекцира. Ако ползвате трици-успокоява сърбежа. Поддържа кожата чиста и предпазва от инфекции.

Мазането с каквото и да е било отгоре, дразни, увеличава секрецията и усилва сърбежа. Когато мажете много обривни единици, се усилва и възможността за нежелана абсорбция на медикаменти.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 761
И Дияна беше много зле в дупето Sad
Бирди аз трябваше да те послушам тогаз, ама мъж ми са запъна за туй къпане.

# 6
  • Мнения: 8 585
И Дияна беше много зле в дупето Sad
Бирди аз трябваше да те послушам тогаз, ама мъж ми са запъна за туй къпане.
Нищо... другият път... Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Бирди дано не е скоро поредната шарка.

# 8
  • Мнения: 479
Ох, въпреки че и нашето GP не препоръчва  баните, аз все пак правих на Теди с вода и сода за хляб. Шампоан с трици не съм търсила. Бърди, какви са тия трици? Трици от какво? Марката козметичната "Avene" (френска) ли е или някаква друга?
Теди цяла нощ не спа и плачеше, че го сърби. От 01:00 до 05:00 ч. сме будували. Беше КОШМАР!

# 9
  • Мнения: 8 585
Авено е много известна и добра марка детска козметика. Специалност са им препаратите на база на трици. Триците имат противо-сърбежно и успокояващо действие.Ето тук:
http://www.aveeno.com/

Ето тук тези пликчета с колоидални трици за варицела-Aveeno Colloidal Baby (и други сърбежни състояния и екземи-АД също!):
http://ww.westons.com/acatalog/Online_Catalogue_Aveeno_1941.html
http://www.aveeno.com/detailAction.do?id=3662

Последна редакция: пт, 19 май 2006, 12:47 от Birdie

# 10
  • Мнения: 984
аз правих бани със смрадлика облекчава сърбежа и пъпките завяхват без да оставят белези, имаше на гениталиите и вътре езика и по сливиците, езика и приличаше на корнишонка, давах нурофен

# 11
  • Мнения: 404
...като много внимаваш да не спукаш пъпка и да не допираш до здравата кожа, за да не я заразиш и да увеличаваш пъпките. Нали знаеш, че в течността на пъпките е най-концентриран вируса. Заради това не се препоръчва къпането .
Това не е вярно. Пъпките са резултат от вътрешно протичащ процес. Изява на вътрешно протичащ процес. Не е възможна инокулация върху здрава кожа и "разпространение" на обрива локално, така да се каже. Обривните единици се появяват на "вълни", съобразно хода на болеста.

Медицинско лице, говорещо това,което пишете,просто не е в "час".
Ако Вие го твърдите-просто не е вярно!

Банята е единствено доказаното средство, което работи (освен антихистамините-Кларитин, Зиртек, Атаракс,Аериус). Водата отмива, почиства, дезинфекцира. Ако ползвате трици-успокоява сърбежа. Поддържа кожата чиста и предпазва от инфекции.

Мазането с каквото и да е било отгоре, дразни, увеличава секрецията и усилва сърбежа. Когато мажете много обривни единици, се усилва и възможността за нежелана абсорбция на медикаменти.

Извинявай много ама това за къпънето наистина вярно ли е?Питам те,защото нашата докторка каза в никакъв случай да не я къпя.А толкова много ми се иска да я изъпя.От потенето,температурата и пъките ми се вижда вече толкова мръсна.

# 12
  • Мнения: 404
Много Ви благодаря за отговорите и ще изпобвам някои  от нещата,които сте ми препоръчали. newsm51

# 13
  • Мнения: 8 585
Изкъпете детето-разбира се!
Що за глупости се говорят, боже...

# 14
  • Мнения: 479
Авено е много известна и добра марка детска козметика. Специалност са им препаратите на база на трици. Триците имат противо-сърбежно и успокояващо действие.Ето тук:
http://www.aveeno.com/

Ето тук тези пликчета с колоидални трици за варицела-Aveeno Colloidal Baby (и други сърбежни състояния и екземи-АД също!):
http://ww.westons.com/acatalog/Online_Catalogue_Aveeno_1941.html
http://www.aveeno.com/detailAction.do?id=3662


Бърди, мерси много! Ще потърся в родните аптеки, дано да се намери нещо!

Общи условия

Активация на акаунт