Подуване на устни след ядене на ябълка?

  • 1 824
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Вчера ядох ябълки,горната ми устна се поду,зачерви,изтръпна и стана двойна.След известно време се оправи и аз забравих.Днес обаче пак си взех едно парченце,пак същото,но не ми минава.До сега не ми се е случвало,нямам алергии.На ябълката ли се дължи това според вас или е признак на друго?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 715
Най-вероятно е от ябълката, но не мога да ти кажа със сигурност. Обикновено алергичните реакции към нещо се проявяват до 1/2 час след това. Поне при мен е така.
Не бих ти препоръчала да експериментираш точно към кое си алергична.
Има и друг момент - ябълката може да е пръскана с препарати.
Ако проблема се задълбочи - алерголог.

# 2
  • Мнения: 3 461
АnMary,благодаря,че ми отговори, HugНе съм сигурна дали е от ябълките или е съвпадение,но освен алергична реакция не знам какво друго може да бъде.

# 3
  • Мнения: 1 858
Не знам при теб от какво е но аз когато ям праскови, кайсии, грозде и т.н. ми се подиват и двете устни и от страни покрай устните силно се зачервява. Аз имам алергия но да ти кажа яде ли ми се някой от тия плодове ям си и не се замислям. Винаги като ям и стане така до час два и отминава. Само забравих да кажа, че мен ме и сърби.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
Noia не върви да си мацаш устните с разни мазила. За таблетки... последно пих алергозан, но май лекарите са доста скептични напоследък към него.
Ми в една ябълка освен пектин и витамини, к'о друго има?  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 858
Noia не върви да си мацаш устните с разни мазила. За таблетки... последно пих алергозан, но май лекарите са доста скептични напоследък към него.
Ми в една ябълка освен пектин и витамини, к'о друго има?  newsm78

Малко офф:

Как бе АнМари не знаеш ли какво още има Mr. Green?! Ми има разни обогатители Crazy, като изкуствени торове  Sickпестициди и един Господ знае какво още Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 212
Един въпрос, нищо, че се предполага отговора, как си яла ябълките - въпреки, че са измити с кората ли...защото ако е с кората, дори и мити е много вероятно да е от тях, една приятелка от едни ябълки беше оплучила такива големи пъпки като мехури много гадно....

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
Ми има разни обогатители Crazy, като изкуствени торове  Sickпестициди и един Господ знае какво още Mr. Green
Туй го споделих в 1вия си пост. Зависи с какво са пръскани. Гадостите минават и през кората.

Аз винаги беля ябълките. Не знам с к'и гадости ги мажат, но ябълките излеждат мазни  Sick

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми има разни обогатители Crazy, като изкуствени торове  Sickпестициди и един Господ знае какво още Mr. Green
Туй го споделих в 1вия си пост. Зависи с какво са пръскани. Гадостите минават и през кората.

Аз винаги беля ябълките. Не знам с к'и гадости ги мажат, но ябълките излеждат мазни  Sick

До колкото знам ги мажат с восък, за да не изсъхват............восъкът ги запечатва и влагата не излиза навън, но не е полезно да се яде....Мийте хубаво и въпреки това- белете дълбоко

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
То и аз се сетих за восъка... ама си викам да не земе да кажа някоя глупост.

# 10
 а да не си си ухапала горната устна докато си хапваш?

# 11
  • София
  • Мнения: 39 715
а да не си си ухапала горната устна докато си хапваш?
От леко ухапване/прехапване на устната не се подува. Малко трудна задачка й даде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт