Абе аз ли се "втелясвам" толкова относно храненето???

  • 1 962
  • 43
  •   1
Отговори
днес с една майка, с която случайно се заговорих по време на разходка направо ме изуми. та говорихме си кой с какво храни детето, кое какво яде и по колко - с две думи обменяме информация понее дечицата са почти на едни месеци(нейното е с една седмица по-малко) и тя ми заяви: "Аз дадох на моето мед с пасиран банан, течен шоколад, даже и салам и кашкавал бих му дала че много му харесва на мирис ама ме е страх да не се задави" ooooh!
Аз просто не знаех как да реагирам-това протичорещи на всичко което съм прочела по книгите и в този форум. Все пак става въпрос за бебе, което няма и 6 месеца!!!!!
И от всички тези неща нищо му нямало, НО повръщало от плодови пюрета
Не знаех че при всичката тази информация която ни залива от книги и интернет някой може така да експериментира с бебето си....ама хора всякакви

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 19:44 от viola

# 1
  • Мнения: 178
Аз лично мисля,че това което прави е безотговорно и опасно.

# 2
  • Мнения: 649
Аз лично мисля,че това което прави е безотговорно и опасно.

и аз така мисля! не се притеснявай и аз се "втелясвам"  Mr. Green още не е ял никакви лакомства от вида на мед, шоколад, салам ...той даже и захар не е ял  Joy
но и тук съм виждала майки, които на 10-11 месечни бебета им дават в ръчичката по едно саламче, подобно на луканка да си ръфали за зъбките или донат, защото били много вкусни #Crazy

# 3
  • Мнения: 4 068
Хич не се втелясваш даже. Аз такива лакомства не смятам да предлагам поне до 2 годишна възраст. Ваправо е абсолютна безотговорност и безхаберие това, което прави тази майка.

# 4
  • Мнения: 680
леле какви майки има Shocked Shocked Shocked

# 5
  • Мнения: 3 042
Аз лично мисля,че това което прави е безотговорно и опасно.
и аз така мисля!
Peace подкрепям напълно!

Но честно да ви кажа тази майка далеч не е единствената, която го прави. И преди, когато щерката беше бебе съм се сблъсквала с много такива случай, а и сега.
Отговорът на майките винаги е бил "Ами трябва да свиква със всичко, да се учи да яде всичко........." ooooh! ooooh! ooooh!

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И мен днес ме "втели" една мама като каза,че детето й адапте не е пило,защото киселото мляко е по,по най-ама,всеки да си носи последствията... ooooh!
На мен пък ми се чудят,че се втелявам и предпочитам да не споделям за късното захранване на Симона,защото повечето  #Crazy
Затова смятам да правя това,което мисля,че е полезно за детето ми,а повечето мами смятат за голям роизъм на 4 месечно бебе да се даде от всичко-"за да свиква".Целият живот е пред него,за да опитва нови храни

# 7
  • Мнения: 1 327
и аз преди 2 седмици онемях като видях как една мама дава на детето си, което е на наша възраст, шоколадова торта... и то си я даваше с вилицата....... държеше го вътре в кафето, където определено си беше опушено...  Wink

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз хич и не давам ухо на "градинския" фолклор Naughty Naughty
Ако искат и печен вол да дадат на децата си, все ми е таз

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всеки сам избира как да гледа децата си. Не бих коментирала, освен ако въпросната дама не пита тук дали да дава това или онова. Иначе, ей тъй, да си чешем езиците, страхотии бол, но аз за други майки също бих била безотоговорна и "невтелена", така че...не се "втлявай" за другите, освен ако не нарушават закона  Mr. Green, за себе си имаиш пълното право да се втеляваш максимално.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На мен пък направо си ми казват ,че съм държала детето си гладно,защото още не съм дала глутен,кисело мляко,сирене... и жълтък ,а вчера кусахме за първи път месо.Но аз не слушам никого,даже се опитвам да им дам някаква информация която съм прочела тук и защо постъпвам така,обаче"пей си Пенкеле,кой те слуша...".Но пък и всеки сам си решава.

# 11
  • Мнения: 5 299
Оф, на мен пък ми се вижда многоооо грозно така да се обсъжда кой с какво си хранел детето, и всички дружно да се възмуЩаваме тука. Айде гледайте си кефа... и във ваШата паничка.

# 12
  • Мнения: 513
"Аз дадох на моето мед с пасиран банан, течен шоколад, даже и салам и кашкавал бих му дала че много му харесва на мирис ама ме е страх да не се задави" ooooh!
Хаха струва ми се ,че тази майка те е хвърлила на черешата  Mr. Green и след това дълго се е смяла на слисаната ти физиономия  Joy
Оф, на мен пък ми се вижда многоооо грозно така да се обсъжда кой с какво си хранел детето, и всички дружно да се възмуЩаваме тука. Айде гледайте си кефа... и във ваШата паничка.
Много добре казано  Peace

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз подкрепям БейбИту  Peace

При полужение, че някой майки нямат нет и няма от къде да получат инфото, което имаме ние е супер грозно да им се говори зад гърба.
Ако обаче някоя мама тук във форума се похвали с такива "героизми", естествено, че всички ще я оплюем  Mr. Green

# 14
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
аз се боря с дядото точно по този проблем.хиляди пъти съм обеснявала и миналият ден пак ми се похвали как и бил дал да си близне близалка.засега аз побеждавам но докога ли.а една моя позната скоро ми сподели гордно че детето и на 10месеца ядяло домати с кебапче.но според мен всеки да си му мисли.аз си гледам своето

Общи условия

Активация на акаунт