бебе на 8м и половина...

  • 1 201
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Искам да питам колко трябва да е голямо детето-приблизително.Габи е 9кг.и около 70см.Роди се 4седмици по-рано и 2250кг.Ама като гледам на други форумски майки децата на 8-9месеца и мойто започва да ми се струва дребно,а не мислех така...Има 2 зъба,пълзи,изправя се сам в леглото дори го обикаля по всички стени.Знам че има едни таблици тук,но те нищо не ми говорят. newsm78
 Имате ли спомен колко голямо беше вашето бебе в тая възраст и какво беше научило?
 Всеки отговор ще ми е полезен да се ориентирам в развитието му.Тъпо малко ама ми трябва база да сравнявам,че иначе се притеснявам.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 380
спокойно! ние още нямаме 8 кг, 71 см, изправя се но сам крачки не прави, нямаме и зъбчета...смятам че всяко дете е различно и най-важното е да е активно,здраво и весело, а не кг. и см.  така че просто нямаш основание да се притесняваш! ако още нещо те интересува-питай!

# 2
  • Мнения: 1 860
 За това,че се роди по-рано и мъничък постоянно се притеснявам дали наваксва.

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 04:43 от nana_cool

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 380
ами моят син се роди 3.100  а в момента твоето бебче даже тежи повече-наистина, забрави за притесненията!

# 4
  • Мнения: 5 790
Не се притеснявай излишно. Децата не са по "калъп" и всяко расте по различен начин и с различна скорост. Мерките в таблиците са ориентировъчни. Нали детето е жизнено и весело, няма за какво да се тревожиш.
Вики се роди 3.720, 50 см. На 8 месеца е била 9.660 кг, 75 см., т.е почти колкото твоята хубавица.

# 5
  • Мнения: 8 917
Повече от перфектно е бебенцето ти - не се притеснявай  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 427
Ние сме на година и два месеца и сме 8.600!Притесненията ти са излишни Naughty

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз като чета какво правите вие започвам да се притеснявам,че ние сме изостанали.Нито пълзим,нито се изправяме... newsm78

# 8
  • Мнения: 5 790
Аз като чета какво правите вие започвам да се притеснявам,че ние сме изостанали.Нито пълзим,нито се изправяме... newsm78

Вики ходи от 4 месеца, но още не може да пълзи. Това не е критерий. А се изправи сама за първи път на 10 месеца и половина. И това също не е критерий за изоставане. Радвайте се на децата си и не се вглеждайте чак толкоз.  Hug

# 9
  • Мнения: 4 806
ами няма за какво да се притесняваш - щом детенцето е здраво, никнат си зъбки (а и да не са поникнали все още). 9-10 кг беше моето детенце, когато навърши годинка, а твоето има много време дотогава. А и, право да си акжа, щах да се притеснявам, ако моето беше в горни гграници, а не в долни. Нали педито нищо не е казал? Тогава и ти не се безпокой.

# 10
  • Мнения: 11 538
Сега изрових картона на синът ми-на 9 мес. е бил 8кг и 73см.Също на толкова не можеше да се обръща нито от гръб на корем,нито обратно,не пълзеше не се изправяваше,проходи на 1.3мес,първият зъб проби на 9 мес.,не пляскаше с ръце както трябваше да прави на тази възраст според таблицата за развитие,късно проговори.....мога да изреждам още.Сега е в 4 клас и е отличник. LaughingТак,че моят съвет е да не се тревожиш излишно.Признавам си обаче,че аз също го правех преди години.

# 11
  • Мнения: 4 621
Съвсем в нормите ти е бебчето. Ние на осем месеца бяхме 7, 800кг.  Hug

# 12
  • Мнения: 5 299
Е Викториа на 11 месеца беШе 9,500 Mr. Green Сега не е наддала кой знае колко, ама е факт, 4е доста дрехи от миналото лято(за моя най_голяма радост) и стават, а тогава беШе на 4_5 месеца Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 7 023
Не се притеснявай Nana, бебчето ти е идеално.

# 14
  • Мнения: 48
А бе много си е добре бебчето ! Никол се роди 3350 , а сега е 8700, което е напълно нормално. Или сме се родили повече от килограм спрямо вас, а сега вие сте ни изпревалили Laughing. Иначе нямаме зъбки и отказваме да пълзим, даже отказваме да стоим по корем. Не и харесва тази поза и това е! Но не виждам нищо притеснително в това, защото всяко дете прави това което иска и когато иска.

Общи условия

Активация на акаунт