Напрежение в корема и бременност

  • 26 665
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Здравейте, мами. Разтревожена съм отново и бързам да поискам вашите мнения. Все пак са казали хората, не питай старило, а питай патило. От вчера следобед започнах да чувствам напрежение в корема. Сякаш имам мускулна треска на корема..такава е болката..и друг път съм имала болки в корема..казват,че било нормално..но някоя мама изпадала ли е в моето положение..Има ли за какво да се притеснявам.Дали това е защото матката се оголемява и е нормално да чувствам болка ... Да уточня болката не е силна..по-скоро "тъпа". Зная, че най-добрия съветник би била лекарката ми, но моля ви дайте мнение.

# 1
  • Мнения: 318
Гери преди около седмица две и на мен ми се случи същото. Мен ако питаш най-добре се чуй с лекаря, на мен ми казаха да пия 3по1 хапче но- шпа. След 2,3 дни болката я нямаше, надявам се да не се появи отново. Аз си мисля че това е най-вероятно от уголемяването на матката.

# 2
  • Мнения: 517
може, Дони. Аз чувствам и разтягане..сякаш нещо ми опъва..

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мила, да беше написала поне в кой месец си! Аз в началото на 6-ти месец имах  болки и втвърдяване на корема / което се оказа, че са контракции/ #Crazy , та се наложи да пия магнерот, папаверин и но-шпа! Вече два месеца пия първите две... Не е хубаво да има каквато и да е болка ниско долу! Naughty Ако е отстрани- е нормално! Отиди на лекар, за да си по-спокойна, все пак сега не е време за експерименти! Peace
Успех и лека бременност!  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 929
Това почти сегурна съм, че са контракции. Аз започнах да имам такива 8-я месец, но те бяха подготвителни и сцел да не се получава разкритие толкова рано и преждевременно раждане, ми изписаха но-шпа.

# 5
  • Мнения: 46 434
И на мен ми прилича на контракции. Най-вероятно няма нищо, но все пак нека те погледне лекар!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 259
Мила, да беше написала поне в кой месец си!

Аха, няма да е лошо, за да можем кажем при нас как е било тогава.

# 7
  • Мнения: 67
И аз имам такива болки от самото начало досега (в 5 месец съм). Гинеколога ми каза да пия но-шпа, защото това са контракции. Дори на ултразвука всеки месец вижда, че матката ми контрахира. Хубаво е обаче да се консултираш с лекаря си.

# 8
  • Мнения: 46 434
Мила, да беше написала поне в кой месец си!

Аха, няма да е лошо, за да можем кажем при нас как е било тогава.

В 19-та г.с. е.

# 9
  • Мнения: 566
това според мен ти е от уголемяването на матката и изместването на органите в тялото - при това така наречено движение се получава лека болка или дърпане.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 259
Мила, да беше написала поне в кой месец си!

Аха, няма да е лошо, за да можем кажем при нас как е било тогава.

В 19-та г.с. е.

Да, това прави накъде към 5 месец, така че наистина може да са контракции. Обикновено няма нищо страшно, но е добре да се консултираш с лекаря си. Аз имах освен болката и леко оцветена в розово урина, но в доста по-ранни месеци, та пих папаверин. Иначе към 5-ия месец почна да ми се разтяга коремното сухожилие, та даже се усъмниха и за апендисит.  Laughing Слава богу, нищо ми нямаше! Ако д-ра прецени, че контракциите са по-силни, може да ти препоръча Но-шпа, папаверин или друг аналгетик. Не са вредни за бебето. А иначе повечко лежане и спокойствие ще ти се отрази добре, както и ако имаш някое по-дълго пътуване, на твое място бих отложила.  Wink

# 11
  • Мнения: 517
в  19 седмица съм

# 12
  • Мнения: 2 040
Нормално е .. при някои се получават по- рано, при някои - по- късно .. При мен някъде в 8месец ..
Не се притеснявай, но най- добре се консултирай с лекаря си какво да пиеш ...  Peace

# 13
  • Мнения: 517
Момичета, тази сутрин толкова много ме боли и ме прорязва нещо..че не мога да седна на д-то си:(( това явно е от матката..явно имам чувствителна матка..знам ли Sad но направо като седна и не мога да стана;(

# 14
  • Мнения: 5 790
Момичета, тази сутрин толкова много ме боли и ме прорязва нещо..че не мога да седна на д-то си:(( това явно е от матката..явно имам чувствителна матка..знам ли Sad но направо като седна и не мога да стана;(

Я бегом на лекар!  smile3513

Общи условия

Активация на акаунт