за здравните осигуровки на българи живеещи в чужбина

  • 801
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 171
Имам приятелка, която живее от 2001 год. в чужбина. Не си е внасяла здравни осигуровки изобщо. Имала е личен лекар, но никога не го е посещавала. Тя няма желание да си възвръща здравноосигурителните права, но иска да се върне в БГ като турист за 1 месец. Има ли някакъв закон, който да я задължи да внесе осигуровките си докато е тук или да я спрат от връщане в държавата, в която живее. Дано да стана ясен въпроса ми от дългото обяснение. Предварително благодаря на тези, които ще могат да ми помогнат с информация Hug

# 1
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Няма проблеми. За сега и написалите закона не знаят как да процедират. Абсолютна анархия е  Crazy
Все пак да мине и да подаде документи, че не живее в БГ и да прекрати здравната си осигуровка. Може да подаде и молба за освобождаване от стари дългове. Аз още чакам отговор на моята, подадох я миналото лято!

# 2
  • Мнения: 2 171
Благодаря, Мери Hug.

# 3
  • Мнения: 678
 Няма да има никакъв Проблем по граници , а и в страната - да не се притеснява !  Вноските , които дължи от 2001 ( щом е избрала личен Лекар задължително има дългове ) са й задължение единствено при НОЙ ! Дори след като дойде тук в БГ недай се боже й се наложи мед. преглед - има право на 3 дни безплатна спешна мед. помощ.

Общи условия

Активация на акаунт