Колко са ви високи кошарите/легълцата?

  • 1 185
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Нашето легло е по поръчка и не е съвсем стандартно, Ема от скоро се изправя в него и ми се струва че съвсем скоро и ще пада от него.
Вече започвам да се чудя дали не трябва да купим друго, с по-високи решетки (или от тези тип кошара за игра).
Не знам нашите дизайнери ли не са виждали детско легло или аз , но не мога да преценя нормално ли е. Тя сега е около 72 см и може да си подпре мишниците. Това нормално ли е?  newsm78  Ако се подвигне на пръсти като стане по-силна и се набере,ще и натежи главата и ще падне .
Вашите деца падат ли от леглото? Аз ли изпадам в параноя или наистина леглото е калпаво....   Sick 

# 1
  • Мнения: 4 621
Нашето легло е стандартно . Ако се надигне на пръсти решетките и стигат  до ръмената. Не мисля, че може да падне освен ако не намери нещо върху, което да стъпи и затова не оставям големи играчки вътре.

# 2
  • Мнения: 8 917
Като избирахме нашето гледахме на е възможно най-дъблоко - имам предвид от решетката до матрачето. Нашето беше с поне половин педя по-високо/дълбоко от другите Peace

# 3
  • Мнения: 619
ами дълго мислихме по въпроса и решихме да купим възможно най-дълбокото легло,обаче едни близки ни дадоха кошара за временно ползване и тя се оказа с едни от най-ниските решетки...
знам,че тези кошари за игра са много удобни-стават и за спане.други майки са ми казвали да не се притеснявам толкова за височината на решетките,защото тъй или иначе детето можело да падне...мога да ти дам една идея,която са ми казвали:махаш 2 съседни пръчки от решетката и научаваш детето да изпълзява от там,вместо да се надига нагоре и да падне(добре ми звучи,но не съм пробвала още-казват,че било супер така).

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Моите пък спят без решетка. Малкия е с две възглавници пред леглото все още. Решетката ни е доста висока, но е с винтове и не ми е удобна за постоянно сваляне/слагане - за това седи на вратата като преграда към коридора Peace

# 5
  • Мнения: 5 790
Вики е в момента 88 см. Като застане, леглото й стига до под мишниците. Стандартно е, не е поръчано, но има няколко нива на матрака. В момента сме на най-ниското ниво.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 169
И леглото, което ние купихме и ползваме е готово и стандартно. Решетката му не е от най-високите. Стига му до под мишниците, може и да е по-ниско, но в момента спи и не мога да проверя точно. Той само се обляга на решетката и ходи вътре, като само леко се пързаля по нея. За сега не падал, но-никога не е късно да направи и това.
Кошарата, която имаме е доста по-висока, но от известно време не я използвам, защото вече не иска да седи вътре и непрекъснато стои прав. И тъй като е висока ръцете му непрекъснато са нагоре. Така по лесно се уморява и пада върху играчките и се удря в тях. А ако му махна играчките, от които може да се нарани вече няма смисъл и да го държа в кошарата.

# 7
  • Мнения: 2 220
Това ми е болната тема в момента! Сина ми спокойно се подпира на решетката с ръчички... Въпрос на време е да падне от там, а е много високо, защото леглото му е от тези, които после стават на голямо легло като се махне кошарата. Ако падне, със сигурност ще си разбие главата... И се чудя какво да измисля. Чували ли сте за някакви допълнителни решетки за легло? (да се сложат отгоре) Върти ми се нещо такова в главата, но ако има изобщо, как се закрепват? Другия вариант е да се махне тази малката кошарка и да се сложи на земята, но първо ще е грозно, второ - няма достатъчно място.  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 6 250
Нашето е стар модел - купено от приятели, Емко е висок 77 см и като е прав решетките са му до раменцата някъде или мааалко по-ниско (но не може да се прехвърли). Другата решетка, която е откъм стената е с педя по-висока и като отрасне още ще я сложим нея отпред.
Кошарата за игра (на ТСМ) не знам дали е по-висока, но веднъж се покатерил на по-голяма играчка и щял да се прекатури на плочките.

# 9
  • Мнения: 356
           Нашето легло също е по поръчка и тогава не прецених да кажа на майстора да ни направи по високи решетки. Детето ми е на 2г и 4м, решетките са му под гърдичките, но не е падал от леглото.
            Извинявам се, че разводнявам темата, но искам да попитам ЕлиТ - как си ги сложила тези възглавници и не те ли е страх, че малкия ти може да падне. Аз съм мислила за столове...

# 10
  • София
  • Мнения: 6 250
мога да ти дам една идея,която са ми казвали:махаш 2 съседни пръчки от решетката и научаваш детето да изпълзява от там,
Да, спомням си, че и аз (а и брат ми и сестра ми после) бяхме така - имахме си дупка да излизаме. Grinning Но е за по-големи дечица, моето поне е малко още (не че няма да излезе, де).

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
... Извинявам се, че разводнявам темата, но искам да попитам ЕлиТ - как си ги сложила тези възглавници и не те ли е страх, че малкия ти може да падне. Аз съм мислила за столове...
Може и със столове да пробваш в началото. Иначе възглавниците стават като стъпало между леглото и земята, а и ако падне - пада на меко Wink Големият е падал, но до време. Малкият все още не е падал. Много бързо се научават до къде е края на леглото  Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 6 250
А като спи не се ли върти? Моя син така шава и си удря главата в таблата, и го намираме заспал в какви ли не пози, че ако няма решетка сигурно ще спи на земята. Питам, защото гледам, че децата ни са горе-долу на една възраст, та ми стана интересно. Grinning

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Ваня, отговорих ти на лични, че темата е за височината на решетките Wink

# 14
  • Мнения: 619
мога да ти дам една идея,която са ми казвали:махаш 2 съседни пръчки от решетката и научаваш детето да изпълзява от там,
Да, спомням си, че и аз (а и брат ми и сестра ми после) бяхме така - имахме си дупка да излизаме. Grinning Но е за по-големи дечица, моето поне е малко още (не че няма да излезе, де).

ами въпросното дете,което излиза през тази дупка, е на около 1 годинка-незнам какво точно имаш предвид под малко...(имам предвид,че зависи от гледната точка...)

Общи условия

Активация на акаунт