въпрос за здрв.книжка и изследвания

  • 1 108
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,моля ви за инфо относно дали бебе на 2 месеца трябва да има здравна книжка(освен картона).Друго което ми се иска да ви питам е дали GP-to трябва да назначи цялостни изследвания на бебето което поема за пациент за да знае дали е добре,в какво състояние е детето.Благодаря ви предварително

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 995
Имате здравна книжка - издава се от Районната здравна каса. Ходеше се май с акта за раждане на детето. Питай педиатъра при който сте, че те редовно променят реда за получаване на здравните книжки.
Мисля, че нямат задължение лекарите да пущат изследвания за новите си пациенти всичко е на благовоение на лекаря!
Вие до сега нямате ли си педиатър!?!

# 2
  • Мнения: 145
имаме педиатър,но когато го попитах за здравна книжка ми отговори сепнато"каква здравна книжка".Аз съм доволна от нея,но понякога е доста тросната и серт,та за това реших да титам тук,тъй като има доста опитни хорица във форумите.

# 3
Отиваш с акта за раждане в Районната Здравна Каса и там ти издават здравна книжка на детето, но преди това трябва да е записано при педиатър. След това ти дават книжката и един протокол който тябва да занесеш при личния доктор на детето. Той е длъжен да попълни здравната книжка, а протокола остава за него (той е в 2 екземпляра единия остава за лекаря, а другия за Здравната каса).
По въпроса за иследванията: На всеки 6 месеца педиатъра е длъжен да направи изследвания на детето (кръв и урина) като ти си заплащаш само вземането на кръв. Ако има някакви съмнения за заболяване или възпалителен процес тогава се назначават изследвания без да се взема предвид периода от 6 месеца.
Дано съм обяснила добре, надявам се информацията да ти е от полза.

# 4
  • Мнения: 145
Много.много благодаря наистиан сте доста ицчерпателни.Пак благодаря
Отиваш с акта за раждане в Районната Здравна Каса и там ти издават здравна книжка на детето, но преди това трябва да е записано при педиатър. След това ти дават книжката и един протокол който тябва да занесеш при личния доктор на детето. Той е длъжен да попълни здравната книжка, а протокола остава за него (той е в 2 екземпляра единия остава за лекаря, а другия за Здравната каса).
По въпроса за иследванията: На всеки 6 месеца педиатъра е длъжен да направи изследвания на детето (кръв и урина) като ти си заплащаш само вземането на кръв. Ако има някакви съмнения за заболяване или възпалителен процес тогава се назначават изследвания без да се взема предвид периода от 6 месеца.
Дано съм обяснила добре, надявам се информацията да ти е от полза.

# 5
Не се притеснявай за реакцията му, те всички реагират все едно те ги издават и трябва да правят нещо което не е по силите им.
Ако ви се наложи да пътувате или когато отивате на почивка задължително детето трябва да има здравна книжка. Така че да не се прави на незнаещ и учуден.

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Би трябвало да ви издаде здравна книжка на базата на талон от здравната каса. Той се получава с акта за раждане в някой от клоновете на касата.
Същото пише в сайта на НЗОК:
Цитат
...
·    За новородените деца до даване на ЕГН и получаване на здравноосигурителна книжка в регистрационната форма за избор се вписват номерът на съобщението за раждане на детето и регистрационният номер на лечебното заведение, от което произтича съобщението.

·    Първоначален избор на общопрактикуващ лекар може да се осъществи по всяко време с регистрационна форма за първоначален избор, която се получава от РЗОК.
...
виж тук

Общи условия

Активация на акаунт