Преместване на ученик

  • 588
  • 2
  •   1
Отговори
Налага ми се да преместя детето си от втори клас в София.Премествали ли сте учениците си,как се адаптираха.Много ми е притеснено и всякакви съвети ще са ми от полза.

# 1
  • Мнения: 3 740
Аз съм местила Мика след 4 клас, Бобо - след трети, Сашко - след втори. Много зависи къде ще попадне детето ти, дали учителката ще му обърне внимание да му помогне да се адаптира. Но като цяло няма нищо страшно. Бих те посъветвала да му поговориш как ще се запознае с нови деца, ще си намери нови приятели, но и да го успокоиш, че няма да прекъсвате връзките със старите. Като започне новата учебна година, поканете две-три от новите деца на гости - да се поопознаят и сближат. Не се притеснявай, на тази възраст децата бързо свикват.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз съм местила Мика след 4 клас, Бобо - след трети, Сашко - след втори. Много зависи къде ще попадне детето ти, дали учителката ще му обърне внимание да му помогне да се адаптира. Но като цяло няма нищо страшно. Бих те посъветвала да му поговориш как ще се запознае с нови деца, ще си намери нови приятели, но и да го успокоиш, че няма да прекъсвате връзките със старите. Като започне новата учебна година, поканете две-три от новите деца на гости - да се поопознаят и сближат. Не се притеснявай, на тази възраст децата бързо свикват.
Точно така! Случвало се е в класа ми да идват деца от други градове или училища. Не мога да кажа, че останалите от класа не гледат малко скептично и с подозрение на "новите" ученици, но след като ги опознаят, често (дори много често) ги приемат по-добре от други, които са "стари". Успех в адаптирането! Нека децата разчитат на подкрепата ви. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт