Възможно ли е да се случи? Кърмата да намалее с по-голямо бебе?

  • 383
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте отново мамчета,

Преди почти четири месеца ме подкрепихте и насърчихте със съвети и споделен опит и ето ме кърмеща вече четвърти месец. Сега обаче пак ще питам....
Иде лято и почивки и въпросът, който започва да ме тормози е възможно ли е да спре кърмата или да намалее дотолкова, че да не се храни достатъчно детенцето при продължителни пътувания?
Конкретно: с дъщеричката ще пътуваме след седмица на гости в Смолян, когато тя ще е на 4 месеца и в края на юни на море, когато ще е на 5 месеца. Не съм давала досега нищо друго освен кърма и не ми се ще да почна, но от вече втора седмица малката Гери ( щерка ми) започна да се храни по-често ( през 1.30-2) и отново да се разбужда през нощта. Беше си направила режим на хранене през 3 часа, като през нощта си спеше до 7-8 сутринта. Чудно беше!
Сега обаче не си чувствам гърдите толкова пълни ( сутрин и по-време на хранене не тече). Отделно мрънкането...взех да си мисля, че намалява кърмата. Допускам и възможността да са започнали процесите по залагане на зъбки, но... не е ли рано? А кризата на растежа май беше трети месец а ние сме средата на четвърти?
Та какво да правя? Трябва ли да се подсигуря с шише и АМ за пътуванията  Confused или просто да се успокоя. Спрях преди месец и половина да се изцеждам, да почна ли пак? И как да разбера, ако наистина имам проблем с количеството на кърмата?

Благодаря на всички, които ще се отзоват!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 12:33 от Бу

# 1
  • Мнения: 3 161
Не си измисляй сама проблеми, които не съществуват!  Grinning  Кърменето на път е едно от най-големите удобства на кърменето - носиш си храната навсякъде със себе си, винаги стерилна, топла, в удобна разфасовка. Не ти трябва никакво АМ! И изобщо не мисли за намаляване - след като бебето суче по-често, значи просто си увеличава количеството, всичко ще се регулира само, няма нужда от цедене. Не слушай съвети на доброжелатели как кърмата намалява. Виж ако почнеш да дохранваш, със сигурност се случва - затова и повечето бг майки установяват, че колкото и да са имали, между 2 и 4 месец някак мистериозно им намаляла и спряла кърмата. Съвсем не е мистерия обаче, че това съвпада с въвеждането на първите сокчета и захранване, заместване на кърмене и т.н. Но няма кой да им каже. Кърми си спокойно, не давай вода (е, може да вземеш за из път, ако не ти се кърми в движение примерно, а бебето мрънка - не мисля, че ще навреди, ако иначе наддава добре). Омекването на гърдите също не е знак за намаляване - просто за установена лактация.

# 2
  • Мнения: 4 915
Здравей.

Няма никаква причина да ти намалее кърмата, ако кърмиш всеки път, когато детето пожелае.
В четвърти месец е вече, стават по-активни бебоците, възможно е да суче за по-кратко време, защото се залисва по други интересни неща, и съответно да огладнява по-бързо. Простичкото правило е: Води се по детето и нуждите му!  Wink

Възможно е и зъбките да почват да напират, тогава бебоците киселеят, обикновено искат да сучат по-често, защото се успокояват на гърдата.

Шише и АМ не ти трябват, особено ако не желаеш да започне отбиването.
Успокой се.
Приятна почивка!  Simple Smile

П.П. Метни и поглед на "Библиотека" - има много интересни и полезни преведени статии.



# 3
  • Мнения: 3 760
Само да допълня, че моята госпожичка от трети месец до сега непрекъснато ми прави някакви скокчета в растежа. Нейни си  Crazy Една-две седмици суче на често, вкл. нощем, след това пак ми прави големи паузи... Отдавам го основно на зъбоникнене, макар че още няма избил зъб.
Важното е да даваш да суче когато пожелае. Дори да ти се струва, че гърдите ти са празни. Моите са мекички...Нищо не мога да изцедя от тях...Но беба наддава по килце на месец  Laughing
Така че споко! Приятен път! Приятна почивка!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 926
Лек път и стига скверни мисли Wink Laughing
Явно си знаеш отговорите на въпросите. Правилно са ти казали момичетата. Още повече, че при пътуване дребчовците се превъзбуждат и искат да цокат по-често. Това е лично мое наблюдение не гарантирам за предстваителност. Извадката е на познати бебета Wink При нас нещата се развиват така - като е в колата спи като пън 2-3 часа и забравя съвсем да папа. Обаче като слезем и като я наобиколят разни нови физиономии - стой та гледай. Вечер не може да се откъсне от мен. И това е съвсем естествено - нали мама е най-милото и любимо същество, а и най-познато. ТА ще имаш сериозна нужда от гърдите си, така че не ги пренебрегвай Wink
Освен това новите хора бъкат от разни техни си бацилчета, а какво по-добро с/у вируси и бактерийки от кърмата? Пък и достатъчно много багаж се мъкне в такива ситуации, бива да понесеш и стъклария, и биби, и всякакви други допълнително джуфки за хранене с АМ Wink

Общи условия

Активация на акаунт