Забременяване след цезарово сечение???

  • 2 670
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Искам да попитам, кога най-скоро след операцията можем да плануваме бебе със съпруга ми? Синът ми както се вижда вече е на 1 г. и 7м., но аз все още усещам болки в корема и много се притеснявам, а така ми се иска да имаме още деца (тоест мечтаем си за 4 общо  Wink ), поне за сега можем да си го позволим  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Оптимално 2 год. от лекар го знам, но по добре се консълтирай щом усещаш някакви болки. Иначе знам , че ако е прекалено рано е доста опасно.
Успех в начинанието ! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 990
И гинеколожката така ми каза, но бях чела, че и по-рано може... newsm78 А и незнам дали е възможно в България да родиш така повече от две деца... А за болките ми каза, че е нормално от самите тъкани, от зашиването, щяло да отшуми... и аз чакам!  Rolling Eyes

# 3
Ако пуснеш търсачката ще се замаеш от четене по темата, която те вълнува. Препоръчат 2 години между две раждания. Зависело (не го знам от личен опит, но ми предстои в скоро време да се хващам в ръце) от вида и мястото на разреза.
3 лекарки вече ми казват, че след 6-тия месец може да се почва с опитите, но едната ме помоли доколкото ми е възможно да изчакам. Не че ако съм забременеела са щели да ме върнат.

# 4
  • Мнения: 2 123
Най-често срещаната препоръка е да се изчакат 2 години /между ражданията/. Естествено, че има и изключения - 2 мои познати забременяха с вторите си бебета сътветно 3 и 5 месеца след раждането. Бременността и на двете мина без проблем. Във форума съм чела и за майки, при които са възникнали проблеми с износването и след 2 години изчакване, така че - думата я има доктора! /Аз поради мераци като твоите съм решила да се пробвам с нормално раждане Crazy/

# 5
  • Мнения: 4 399
На мен лекарят ми каза че няма никакво ограничение по отношение на следваща бременост след секцио, но ако са минали по-малко от 2 години, най-вероятно ще се наложи и следващото раждане също да е оперативно.

# 6
  • Мнения: 533
На мен лекарят ми препоръча следващо забременяване да стане поне 1 год. след раждането.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
На мен ми казаха две години след секциото да се пазя. Само след 3 месеца ще имаш зелена светлина Wink Дано сбъднеш мечтата си за 4 сладки здрави дечица!

# 8
  • Мнения: 14 654
на мен лекарят ми каза 3 години след операцията да не забременявам.може да е различно при различните жени.всъщност защо не се посъветваш с личния си гинеколог?иначе-поздравления за смелото намерение да имаш 4 деца-така трябва

# 9
  • Мнения: 990
Мили мами,
много ви благодаря за отговорите, реших да ви послушам и да изчакам още малко до есента или зимата... Колкото до разреза хоризонтален е ниско долу! Обаче от скоро имам и още едно притеснение, но преди да се консултирам с гинеколожката ми, ще попитам вас: нормално лли е да изхвърлям чак сега вътрешните конци, и това означава ли, че матката не е зарастнала??? Някой имал ли е такъв проблем? newsm78

# 10
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ми те вътрешните шевове не се ли правят с резорбиращи се конци?
Сигурна ли си,че е това?На мен ми се струва че е невъзможно.

# 11
  • Мнения: 7 109
Това с конците само хирурга ти го знае, но мен тази теория ме  newsm78.

# 12
  • Мнения: 990
Ами би трябвало да се резорбират, но както се случвало често някои организми като моя не го правели и се изхвърляли, най-често при менструацията... Това със сигурност го знам от лекар, но това което ме тревожи е, че доста късно става при мен! А, че са конци съм 100%, то си им личи кончета от по 1 см.!!!

Общи условия

Активация на акаунт