За бума на растежа

  • 10 278
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Кога са т.нар. "бумове на растежа" (предполагам, че така се казва на български)?
Моята акушерка ми каза петата седмица, после осмата...
Кога бебетата са ненаситни и висят по цял ден на гърдите?
Споделете опит, моля.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бум или скок в растежа, да Simple Smile
Ок. 10-12 ден след раждането, 40 ден, 3 месеца, 6 месеца - плюс-минус някой и друг ден.
Минават за 2-7 дена, лекът - често кърмене (обикновено по-често от преди), допълнителни кърмения през деня и нощта. Само търпение трябва и да не се притеснява майката.
Ето и четиво:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

# 2
  • Мнения: 3 423
Merci, Bu,
izchetoh statijata, mnogo e polezna.

# 3
  • Мнения: 3 760
Аз да допълня, че освен тези може да се наблюдават и други (междинни), но минават за ден-два. Поне при нас имаше (и има  Mr. Green).
Чела съм също за скок в 16-та седмица, а също и в 19-та...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 875
И ние в момента сме в такъв период от три дни #Crazy
Напрово си бях изкарала акъла , докато не прочетох статиите!

Но проблемат ми е, че май не мога да му смогна.Днес вечерта като яде не му стигна и му дадох изкуствено мляко TiredПредишния път яде на три пъти и ми изцока и двете гърди newsm78и даже не повърна, лакомийката Laughing

Незнам какво да направя Tired

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
...
Незнам какво да направя Tired
Зареждаш се с търпение и се отдаваш на кърмене  Peace останалото може да почака

# 6
  • Мнения: 3 423
Мъжът ми ми донесе вчера една книга по темата:

Hetty van de Rijt, Frans X. Plooij
Oje, ich wachse!

Там са обяснени цели осем бума на растежа (до 14-ия месец на бебето) -
какво става с бебето, какво става с вас, как да се справите с трудностите,
съпътстващи израстването. Зачетох се, страхотна книга! Препоръчвам ви я.
Може да я има и на български!



# 7
  • Мнения: 153
и ние изживяваме нещо подобно в момента но не знам дали е това.Храним се с АМ и в такав случаи не може да яде толкова често,но симптомите от 5 дни са: заспива  и се буди точно след 5 мин и това цял ден до вечерта към 12-1 часа тогава вече като заспи та до 5.30-6.а и реве ...
Моля споделете и при вас ли е така?

# 8
  • Мнения: 6 243
Мъжът ми ми донесе вчера една книга по темата:

Hetty van de Rijt, Frans X. Plooij
Oje, ich wachse!

Там са обяснени цели осем бума на растежа (до 14-ия месец на бебето) -
какво става с бебето, какво става с вас, как да се справите с трудностите,
съпътстващи израстването. Зачетох се, страхотна книга! Препоръчвам ви я.
Може да я има и на български!
Няма я. На български специализиранат литература е малко - само "Книга за кърменето" на хана Лотроп. Живот и здраве, дано скоро се издаде и "Женското изкуство".

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, и ние в момента май сме в такъв период - трети ден. Дано да свършва скоро, че зърната ми пак почнаха да се разраняват от честото кърмене, а и защото през нощта кърмя спейки, няма хубаво захапване... При нас освен с непрекъснато кърмене се изразява и в генерално лиготене на гърдата - захапване, плюене, дърпане, бутане и прочие маймунджулъци.

Така ли е и при другите? Някъде четох, че момчетата по-лесно се разсейвали по време на кърмене, тия дни нашето все едно се учим наново. А в началото нямаше проблеми.

Мислех да взема АМ и да му дам, ама удържах, а то един рев, ядене на ръце, мляскане, пълна програма. Другия ми вариант беше да размразя от скъпоценните запаси кърма във фризера, но предпочетох да кърмя до припадък,за да се увеличи предлагането. Нали така (по-опитни мами)?

Вчера и завчера беше по-зле, днес май по-добре.

# 10
  • Мнения: 4 242
Да, кърмене, ако ще и с часове! Само това помага и решава проблема. Сучейки често или непрекъснато дори, бебето дава сигнал на гърдите, че млякото не стига и трябва да произведат още. Ако майката е спокойна, храни се нормално и поема достатъчно течности, организма откликва на тази нужда много бързо
Зареждате се с хубави филми или дистанционното при вас, вода, сок, бисквитки, семки, книга или форум Mr. Green, хиляди възглавници... абе всякакви удобства Grinning
Приемайки спокойно кризата на растежа ще приключите с проблема до два-три дни!

# 11
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Мерси за моралната подкрепа!   bouquet

# 12
  • Мнения: 922
Отначало много се шашках покрай тези бумове. Но им свикнах...
Само дето при нас не важат правилата на 3-та седмица, на 3-ти месец и т.н.
Общо взето през седмица сме в бум - 2-3 дена сучи непрекъснато. А после гърдите ми произвеждат като за казармата hahaha
Успех с "кризите на растежа" Hug

# 13
  • Мнения: 462
Първо тези кризи може да са по най-различно време и смятам, че не бива да се очаква да ги има или няма в еди-кой-си месец.

Но, един въпрос и от мен:

А какво става, ако бумът в растежа се случи по време на кърмаческа стачка?

Не се шегувам. Съвсем сериозно питам.

# 14
  • Мнения: 288
Да, кърмене, ако ще и с часове! Само това помага и решава проблема. Сучейки често или непрекъснато дори, бебето дава сигнал на гърдите, че млякото не стига и трябва да произведат още.
Сучене непрекъснато, добре... но ако бебето се ядосва, че не гърдата не му пуска и започва да върти глава и да дърпа зърното и да пуска и да плаче.... как?

Общи условия

Активация на акаунт