Генитален херпес и раждане

  • 2 336
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
В 39 г.с. имам активен, появи ми се преди седмица. Знам, че си го имам, но от доста време не се се беше появявал и се молех да ми се размине. В Шейново ми казаха, че почти бил изчезнал, даже трудно го видяха, но аз го усещам. Направо съм отчаяна. Гледаха ме няколко лекари, но общо взето секциото може да се размине, ако не е активен. Да, ама на мен термина ми е след няколко дни #Crazy На някой случвало ли му се е такава ситуация? Знам, че е много опасно за детето baby_neutral Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • София
  • Мнения: 498
Абсолютно същото ми случи в 39 г.с. почти беше изчезнал , а термина ми беше след 5 дни, отидох уж за преглед и за тонове и им споделих този мой проблем. лекарката ме видя, после извика още един лекар и той да прецени. Казаха че почти нищо не се вижда, но щом съм имала  "усещане" за херпеса не може да се рискува. Това беше около 16.00 ч. приеха ме веднага в болницата и на другия ден сутринта ми направиха секциото. намаше никакв проблеми!!! Това беше в болница Св. София.
Успех, по добре не рускувай с нормалното раждане.... все пак бебето е най-важно.

# 2
  • Мнения: 51
Абсолютно същото ми случи в 39 г.с. почти беше изчезнал , а термина ми беше след 5 дни, отидох уж за преглед и за тонове и им споделих този мой проблем. лекарката ме видя, после извика още един лекар и той да прецени. Казаха че почти нищо не се вижда, но щом съм имала  "усещане" за херпеса не може да се рискува. Това беше около 16.00 ч. приеха ме веднага в болницата и на другия ден сутринта ми направиха секциото. намаше никакв проблеми!!! Това беше в болница Св. София.
Успех, по добре не рускувай с нормалното раждане.... все пак бебето е най-важно.

Ами на мен не ми предложиха този вариант, а ми казаха като почнат контракциите и евентуално нямам нищо, да си раждам нормално newsm78 но според мен така има също риск, защото не може бебчо да тръгне да излиза и чак тогава да решат да ме режат!!!
А при теб секциото с уговорка ли мина или как?

# 3
  • София
  • Мнения: 498
Не нямах уговорка с никой. просто отидох и който беше на смяна. Всичко беше много добре.
Ако имаш уговорка настоявай за секцио.!!!

# 4
  • Мнения: 5 228
След като смяташ, че е активен, по-добре е да родиш със секцио. Гениталният херпес е опасен за бебетата. В Шейново кой те е гледал?

# 5
  • Мнения: 51
След като смяташ, че е активен, по-добре е да родиш със секцио. Гениталният херпес е опасен за бебетата. В Шейново кой те е гледал?

Нямам уговорка с лекар там. Гледаха ме от Ж.Консултация, също и Ковачева и още един лекар, забравих му името. Доколкото разбрах той е нещо като специалист по такива проблеми, гледаше ме със специален мискроскоп. За моя изненада нищо не видя, макар аз да си го усещам. И на мен не ми се иска да рискувам,  така че сигурно ще раждам със секцио, макар незнайно защо лекарите да не бяха много навити на тази идея.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Виж, те лекарите за секцио никога не са навити. Е, повечето, поне. Ако имаш и най-малко съмнение, че херпесът не е изчезнал напълно, настоявай за секцио! А иначе не се притеснявай, че като почнат контракциите няма да има време за секцио, няма да родиш за 1-2 ч. Аз докато раждах, една девойка я подготвяха за спешно секцио и ми беше много странно какво му е спешното като подготовката продължи няколко часа, тъй че споко!

# 7
  • Мнения: 3 034
Ако можеш, се консултирай поне с още един специалист. И при най-малко съмнение от твоя страна, не рискувай с нормално раждане. /лично мнение/. Peace

Успех!

# 8
Трябвада ти се направи кръвно изследване, то ще покаже, дали херепсът е активен. Аз имах същия проблем малко преди раждане, но пробата показа, че херпесът вече не е активен. С догадки и гледане не става, може нищо да не се вижда, но херпесът да е заразен за бебето, а това е много опасно.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам приятелка с такъв херпес и въпреки, че не беше активен и двете й бременности завършиха със секцио.
Не рискувай, наистина е много опасно.

# 10
  • Мнения: 47 898
на мен херпеса ми излезе към 34-35 седмица,и богословова(дето уж не била фен на секцио)почти беше навита да ме реже,казвам почти,защото имаше минимален шанс ако пренося и е минал 1 месец(или минимум 2 седмици!)откакто херпеса е заздравял напълно,да родя нормално
е,аз преносих 1 седмица,и родих нормално,но тя всеки път ми казваше,че при най малко съмнение веднага ще ме режат!освен това каза,че това е нормална практика и никой от колегите няма да рискува да не направи секцио в такъв случай
мнението ми за ковачева не е много ласкаво,а живота и здравето на детето ти определено са от по-голямо значение в момента от нейното мнение
според мен отиди направо в приемния кабинет и кажи че си за секцио,настоявай за консултация с богословова или друг от отделението,ако трябва отиди на частен прием(имам координати само на богословова),но гениталния херпес е много опасен при раждане и секциото трябва да се направи преди да са изтекли водите!

# 11
Не се доверявай на лекарите, че не виждат нищо.

Недей в никакъв случай да правиш кръвни изследвания. По-голяма безсмислица от това няма. След като веднъж си се заразила с херпес, резултатите ти от кръвни изследвания винаги ще са положителни, но това не означава, че в момента боледуваш от херпес.

Единствения начин да разбереш дали в момента имаш инфекция е микробиологично или още по-добре ДНК изследване. Вземат ти с тампон секрет, нищо особено. Аз си правих такова изследване в лаборатория Геника. Намира се на Бузлуджа 53а. Въпреки, че кръвните ми проби бяха положителни, там резултата ми беше отрицателен и много подробно ми обясниха защо това е така.
Най-важното за мене е 4е се оказаха прави и всичко мина добре.

Ако  искаш пък избери секциото.

 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт