обилно потене на главата

  • 16 164
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Здравейте мами /и татита/!!!
Имаме си един проблем: главата на сина ми /в областта на косата/ е почти винаги мокра - докато спи, яде, палува, реве /особено/. И това не е от сега, когато е действително топличко...
Педито десет пъти каза, че няма рахит. Било генно. Да ама нито аз нито тати се потим чак така..
А аз не държа много топло в стаята и не навличам детето /за което често търпя критики Naughty/. Не пие много вода, едва 100 мл.

Вече три пъти Коси настива и то май точно от потенето...

Какво да правя? Някои има ли такъв проблем? А знаете ли как да огранича това гадно потене? Thinking

# 1
  • Мнения: 997
 И моят син се поти обилно, при доста по-ниска немпература от обичайната за мен например/за да се изпотя/. Но не чак през цялото време. Изпотява се при игра, но не и когато просто си седи. И се зачервява. Не знам какава е причината при вас, но аз гледам да му давам повече течности. Нищо друго не мога да направя. Не мога да го удържа да не играе, така че просто го събличам повече и се надявам, че с времето ще отшуми.

# 2
  • Мнения: 1 942
Аааа и при Боби беше същата работа. като беше мъничък много се тревожехме. Ама главичката му дори като спеше беше мокра. Много преобличане му е майката и с времето минава. Е и сега се поти доста по главата, но като се натовари. Но като споделих с педиатърката проблема ме пита разни неща, за да изключи сърдечно заболяване /не поиска изследвания/ и ни каза, че е нормално.

# 3
  • Мнения: 54
 Иван също се поти много, стремя се да не го обличам много, защото му излизат червени петна

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Преди време пуснах подобна темичка. Виж и тук отговорите

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Благодаря за отговорите!  Hug
Значи, остава да изчакаме, потенето да намалее с времето.
Засега подстригах /за първи път/ косичката на Коси и реших да нося винаги по една хавлийка в чантата, та да подсушавам наводнението ...  Simple Smile


П.П. Другия месец може и да го обръсна като войник. Laughing

# 6
  • Мнения: 544
и двамата се потят много при игра повечко,но и задължително като заспят след около 15мин главите им са мокри,нашето педи обобщи вегетативна нервна система.Майката му е преобличане ooooh!все си казвах,че ще се израсте този период ,ама бати е вече на 6.5год и всяка вечер сменям тениска на спящо дете ooooh!

# 7
Моето момченце е на 2г и 7 месеца и се поти също много , най вече главата и вратлето и дрехите около врата са мокри всеки път, до сега не съм споделяла с лекарката, но татко му е същият и до ден днешен и сменя по няколко тениски нощем. Аз съм чувала, че това потене е признак на алергия, но все пак не е задължително.... Embarassed

# 8
  • Мнения: 953
И САВИ много се потеше, ходихме на хомеопат и ни даде някакви хапченца, незнам дали е от това, но след даването на хапчетата значително намаля.

Общи условия

Активация на акаунт