витамин c и кожа

  • 13 969
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
ходих на йонофореза с ампули вит. c.Наистина има някакъв ефект,но козметичката ми каза че тряб ва поне 5-6 процедури.Да ви питам може ли направо да мацотя ампула с вит.c на лицето?А с витамин А?

# 1
  • Мнения: 661
edva li e zabraneno, no az ne bih eksperimentirala taka napravo. parvo probvai da polzvash niakakav krem s vitamin c (ima takav na Avon - Avon Solution, Source C, Vitamin C complex).toi e za vsiakakav tip koja.mnogo e hubav.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 109
ходих на йонофореза с ампули вит. c.Наистина има някакъв ефект,но козметичката ми каза че тряб ва поне 5-6 процедури.Да ви питам може ли направо да мацотя ампула с вит.c на лицето?А с витамин А?
не би имало голям ефект,защото аскорбиновата киселина /витамин С / е фоточувствителна и се разгражда под действието на светлината ,поради това се съхранява в ампули от тъмно стъкло.Чрез галваничния ток при йонофорезата се отделят съответните йони и въздействието вече не е повърхностно , а на клътъчно ниво.Витамин С има мощен антиоксидантен ефект и силно избелващо действие,укрепва капилярите при циркулаторни проблеми по повърхността на кожата.
Витамин А има изключителни регенеративни свойства и тъй като е масленоразтворим спокойно може да се използва в домашно приготвени маски - с жълтък например.
Дано съм била полезна.

# 3
  • Мнения: 723
Не знам дали е полезно да се мажеш директно с ампулата, но знам една много добра маска с 1 стрита таблетка вит.С, 1 стрита таблетка аспирин и супена лъжица кисело мляко - разбъркваш и мажеш, след като засъхне, мажеш пак и така, докато свърши. Можеш да попиташ козметичката дали е подходяща за твоя тип кожа.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 35 814
Не знам дали е полезно да се мажеш директно с ампулата, но знам една много добра маска с 1 стрита таблетка вит.С, 1 стрита таблетка аспирин и супена лъжица кисело мляко - разбъркваш и мажеш, след като засъхне, мажеш пак и така, докато свърши. Можеш да попиташ козметичката дали е подходяща за твоя тип кожа.  Peace
Ако аз се намажа с това, щя трябва доста дълго време да се въстановявам. 2 киселини и то доста агресивни, дори 3 , в кис.мляко също има киселини.
Това е явно за много много дебела и мазна кожа.  newsm78

# 5
  • Мнения: 723
Не знам дали е полезно да се мажеш директно с ампулата, но знам една много добра маска с 1 стрита таблетка вит.С, 1 стрита таблетка аспирин и супена лъжица кисело мляко - разбъркваш и мажеш, след като засъхне, мажеш пак и така, докато свърши. Можеш да попиташ козметичката дали е подходяща за твоя тип кожа.  Peace
Ако аз се намажа с това, щя трябва доста дълго време да се въстановявам. 2 киселини и то доста агресивни, дори 3 , в кис.мляко също има киселини.
Това е явно за много много дебела и мазна кожа.  newsm78


За дебела не знам  Laughing, но не ми е много мазна - смесен тип е, а маската ми е препоръчана от дерматолог, козметичката също потвърди доброто й действие, а приятелките, които си я мажат са също много доволни.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 109
Не знам дали е полезно да се мажеш директно с ампулата, но знам една много добра маска с 1 стрита таблетка вит.С, 1 стрита таблетка аспирин и супена лъжица кисело мляко - разбъркваш и мажеш, след като засъхне, мажеш пак и така, докато свърши. Можеш да попиташ козметичката дали е подходяща за твоя тип кожа.  Peace
Ако аз се намажа с това, щя трябва доста дълго време да се въстановявам. 2 киселини и то доста агресивни, дори 3 , в кис.мляко също има киселини.
Това е явно за много много дебела и мазна кожа.  newsm78


За дебела не знам  Laughing, но не ми е много мазна - смесен тип е, а маската ми е препоръчана от дерматолог, козметичката също потвърди доброто й действие, а приятелките, които си я мажат са също много доволни.
Алергиите не зависят от типа кожа, нито от нейната плътност.Първи фототип кожа-най-светлите  са и най-предразположени към алергиите.Маската има добър избелващ ефект,защото и млечната и ацетилсалициловата киселини имат избелващи свойства-всъщност това е много слаб химически пийлинг и стига да понася на кожата няма проблем да се използва.Единственото е да не излагате на пряка слънчева светлина 2-3 часа след използване.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 814
 newsm10

# 8
  • Мнения: 47
много е хубава маската на Бубето,ще я правя всяка седмица

Общи условия

Активация на акаунт